Zoo Bydgoszcz

zoo bydgoszcz godziny otwarcia ceny

Często słyszycie pytania od dzieci typu: jak długa jest szyja żyrafy? Ile pasków ma zebra? I jakie miny robią małpy? Nie znacie odpowiedzi. Nie szkodzi. Zabierzcie pociechy do Ogrodu Zoologicznego w Bydgoszczy! Tam znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania. Przy okazji będą doskonale się bawić.

Szukacie miejsca, aby oderwać dzieci od technologii lub codziennych obowiązków szkolnych? Doskonałą atrakcją i to na świeżym powietrzu jest  Zoo w Bydgoszczy. Zwierzęta od zawsze cieszą się popularnością wśród dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego. Od najmłodszych lat dzieci oglądają różne bajki, gdzie głównymi bohaterami są zwierzęta. Potem marzą o tym, żeby na żywo zobaczyć ulubieńców z ekranów telewizorów. W bydgoskim zoo je spełnią.

Zobacz też:

->Bydgoszcz – najlepsze sale zabaw dla dzieci<-

zwierzęta Zoo Bydgoszcz

Niesamowite atrakcje ZOO Bydgoszcz

Ogród zoologiczny specjalizuje się w hodowli rodzimych zwierząt. Jest jednym z nielicznych takich ogrodów w Polsce. Obecnie Zoo zajmuje teren 14 ha w południowej części Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Rodzice z dziećmi mogą podziwiać około 1000 zwierząt z 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców. W tym gronie znajdują się najpopularniejsze wśród dzieci zebry, niedźwiedzie czy kangury. Oprócz powszechnie znanych zwierząt pociechy będą miały okazję poznać muflona, żbika oraz nutrię.  W centralnej części zoo położony jest piękny staw z wyspą. Jej mieszkańcami są ptaki wodne. Bydgoski Ogród Zoologiczny posiada także liczną kolekcję krajowych gadów, płazów i ryb. Zwiedzający zoo mogą je oglądać w pawilonie Akwarium Terrarium. Tam też są prezentowane wybrane gatunki płazów i gadów egzotycznych. Oprócz tych atrakcji bydgoskie zoo oferuje gościom ciekawą atrakcję. Obiekt posiada ekspozycję z bezkręgowcami. Specjalnie dla dzieci zostało przygotowane mini zoo. Daje możliwość najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Zoo Bydgoszcz atrakcje

Nie tylko zwierzęta

Jednak bydgoskie zoo to nie tylko zwierzęta. Zwiedzający mają do dyspozycji, też inne atrakcje. Na dzieci czeka bezpieczny plac zabaw. Gwarantuje wiele radości wśród najmłodszych wielbicieli zwierząt. Jeśli podczas zwiedzania Ogrodu Zoologicznego odwiedzających dopadnie głód, to nie muszą gorączkowo szukać fast foodów. Bo na terenie ogrodu znajduje się punkt gastronomiczny Bajkowa Chatka. Kolejnym miejscem w zoo, gdzie można zjeść to bar Mariposa. Zwiedzający znajdą go w pawilonie Akwarium Terrarium.

Zoo Bydgoszcz godziny otwarcia ceny

Ceny biletów-Zoo Bydgoszcz

Bilet normalny: 18 zł

Bilet normalny „środa z rabatem”: 15 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Bilet ulgowy „środa z rabatem”: 10 zł

Bilet grupowy normalny: 15 zł

Bilet grupowy szkolny  (zajęcia dydaktyczne): 9 zł

Bilet grupowy ulgowy: 8 zł

Karnet wstępu do ZOO na 6 wejść na okaziciela: 75 zł

Karnet wstępu do ZOO na 6 wejść na okaziciela dla osób uprawnionych do zniżek (nie obejmuje Rodzina+, Karta Dużej Rodziny, Zachodnio-Pomorska Karta Rodziny i Seniora): 50 zł

Bilety z Kartą Rodzinną 3+ i Kartą Dużej Rodziny: ulgowy 8 zł, normalny 13 zł

Dzieci do lat 3 mogą zwiedzać zoo za darmo. Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością po okazaniu legitymacji wchodzą za darmo. Opiekunowi osoby z orzeczoną niepełnosprawnością przysługuje bilet ulgowy. W kasie zoo można płacić kartą płatniczą.

Zoo Bydgoszcz – godziny otwarcia

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy jest otwarty:

styczeń 10:00-16:00 (oprócz poniedziałków)

luty 10:00-16:00 (oprócz poniedziałków)

marzec 10:00-17:00 (oprócz poniedziałków)

kwiecień 10:00-18:00 (oprócz poniedziałków) – w poniedziałek Wielkanocny ZOO czynne

maj 10:00-19:00

czerwiec 10:00-19:00 (pierwszy piątek czerwca od 10:00-16:00)

lipiec 10:00-19:00

sierpień 10:00-19:00

wrzesień 10:00-18:00

październik 10:00-17:00 (oprócz poniedziałków)

listopad 10:00-16:00 (oprócz poniedziałków i 1XI)

grudzień 10:00-16:00 (oprócz poniedziałków oraz 24 i 31 XII) W roku 2017 r. wyjątkowo 31.12 – ZOO jest czynne.

Plan ZOO Bydgoszcz

Zoo Bydgoszcz