Europejskie Centrum Pieniądza – Bydgoszcz

Mamo, tato a skąd są pieniądze? Czy spotkaliście się z takim pytaniem zaciekawionego światem 4 latka? Drodzy rodzice wiedzieliście? Bez względu na to, jaka jest odpowiedź zachęcamy Was do odwiedzenia z dziećmi Europejskiego Centrum Pieniądza w Bydgoszczy.

Świat bez pieniędzy. Trudno sobie to wyobrazić. A szkoda. Może wtedy łatwiej byłoby żyć. No, dobra wiemy, że to akademickie rozważania. A jeśli tak, to warto poznać historię pieniądza. Jak to zrobić? Odwiedzając Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy.

Zobacz też:

->Bydgoszcz – najlepsze sale zabaw dla dzieci<-

Prezentowane wystawy

A tam miedzy innymi do obejrzenia interesujące wystawy. Między innymi, bo nie tylko. Ale po kolei. Pierwsza wystawa poświęcona jest skarbom z bydgoskiej katedry. Różne eksponaty w tym monety, broszki, zawieszki, wisiorki i inną biżuterię odkryto 2 stycznia 2018 roku w prezbiterium bydgoskiej fary. Niesamowite jest to, że ciągle w różnych miejscach okrywamy rzeczy, które uchylają rąbka tajemnicy z życia naszych pra, pra, pradziadów. Warto się spieszyć, bo już niebawem ma być zaprezentowana nowa wystawa tego skarbu.

Druga odsłona poświęcona jest mennicy bydgoskiej.  Zaprezentowana została z okazji powstania Europejskiego Centrum Pieniądza. Na ekspozycji zwiedzający z dziećmi mogą podziwiać wybrane monety bite w tymże „zakładzie”. Nie brakuje ciekawych eksponatów.

Europejskie Centrum Pieniądza Bydgoszcz atrakcje

Kolejną wystawą oferowaną przez Europejskie Centrum Pieniądza jest Wyspa Młyńska – historia i teraźniejszość. Dzieci z rodzicami mogą poznać zarys historii tego miejsca. Obok archiwalnych planów Wyspy Młyńskiej na wystawie ukazano dawne i współczesne fotografie przedstawiające zakątki wokół Wyspy Młyńskiej. Zebrana dokumentacja ikonograficzna pozwoliła m.in. na szczegółowe prześledzenie procesu ponownego przywrócenia Wyspy „do życia”. Tak więc warto poświęcić jedno popołudnie i wybrać się do Europejskiego Centrum Pieniądza w Bydgoszczy.

Warto także dodać, że organizatorzy przygotowali lekcje edukacyjne dla szkół. To może być dobry pomysł na wyjściową lekcję historii. Bo, co jak co, ale kasa to kręci prawie wszystkich. Nawet uczniów.

Europejskie Centrum Pieniądza

 

Godziny otwarcia Europejskie Centrum Pieniądza – Bydgoszcz

Europejskie Centrum Pieniądza można odwiedzać w następujących godzinach.

  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 11:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00
  • poniedziałek: zamknięte

Lokalizacja Europejskie Centrum Pieniądza – Bydgoszcz

Sprawdź koniecznie:

Centrum Pieniądza NBP – Warszawa

1