Bydgoszcz i rodzinne gry miejskie – pomysł na weekend

gry miejskie bydgoszcz atrakcje dzieci weekend
W ostatnich czasach zyskują na popularności, a ich obecność można zauważyć w coraz to większej ilości miast, a świetnym przykładem potwierdzającym regułę może okazać się właśnie Bydgoszcz. O czym mowa? Oczywiście o turystycznych grach miejskich! Jak w nie zagrać i dlaczego jest to tak świetna rozrywka w gronie rodzinnym? Sprawdźmy to!

Polecamy również weekend z dzieckiem w Gdańsku

Gry miejskie to kapitalny sposób na poznanie miasta od innej, lecz niezwykle ciekawe strony, zwłaszcza w momencie, w którym podróżujemy z naszymi dziećmi. W Bydgoszczy atrakcja ta została rozbudowana do imponujących rozmiarów, a turyści mogą zdecydować się na jedną z kilku ciekawych gier. Dziś przedstawimy wam poszczególne z nich i mamy szczerą nadzieję, że skorzystacie przynajmniej z jednej z nich! To naprawdę ciekawa zabawa, zwłaszcza że dostęp do nich jest niezwykle prosty. Wystarczy pobrać aplikację mobilną Bydgoszczy i dobra zabawa może się rozpocząć na dobre!

Szyfr Pana Twardowskiego

Zaczniemy od gry przeznaczonej dla najmłodszych, jaką jest Szyfr Pana Twardowskiego! To świetny sposób na poznanie najważniejszych atrakcji bydgoskiego Starego Miasta. Podczas zabawy dzieci będą mogły dowiedzieć się nieco więcej nie tylko o samym Mistrzu Twardowskim, ale też o królu Kazimierzu Wielkim czy herbie miasta Bydgoszcz. Wraz z postępem gry, mali odkrywcy zbierają cyfry niezbędne do skompletowania szyfru otwierającego skrzynię z pieczęcią, potwierdzającą zwycięstwo w tej grze. 

gry miejskie bydgoszcz szyfr twardowskiego opinie atrakcje

Strzała Łuczniczki

Strzała Łuczniczki to kolejna ciekawa propozycja poznawania tajemnic jakie skrywają zakamarki Bydgoszczy.  Trasa poprowadzi nas przez zdobycie ciekawych informacji o miejscach takich jak Kościół Klarysek, Opera Nova czy Akademia Muzyczna. Podczas trwania gry, zbieramy nuty, które składają się na jedną, niezwykle znaną melodię. Nie powiemy wam jednak tego, jaka to melodia, gdyż musicie odkryć to sami!

Sprawdź także: Europejskie Centrum Pieniądza – Bydgoszcz

Kod Rejewskiego

Gra miejska Kod Rejewskiego, nazwana na cześć kryptologa Mariana Rejewskiego, to propozycja nieco trudniejsza, przeznaczona dla starszych dzieci, czujących się dobrze w matematyce. W trakcie jej trwania poznamy miejsca takie jak Wyspa Młyńska czy Plac Wolności z nieco innej strony, co miłą odmianą dla tradycyjnych wycieczek! W międzyczasie poznamy także miejsca związane z Rejewskim, a wykonując poszczególne zadania, uzyskamy hasła, które należy wpisać na specjalną kartę. Trasa ta nie jest najłatwiejsza, lecz jej wypełnienie naprawdę cieszy!

kod rejwskiego weekend bydgoszcz gry miejskie opinie

Tajne spotkanie

Tajne spotkanie” z Marianem Rejewskim to alternatywna opcja dla trasy “Kod Rejewskiego”. W jej trakcie poznamy Bydgoszcz z początku ubiegłego stulecia, czyli dokładnie wtedy, gdy żył i pracował tu Marian Rejewski

Miasto nad Brdą

Gra Miasto nad Brdą pozwala na poznanie czynników oraz indywidualności, mających wpływ na rozwój Bydgoszczy. Ta gra miejska została opracowana z okazji 670 rocznicy nadania miastu praw miejskich, potraktujcie ją więc jako niezwykle ciekawą lekcję historii w towarzystwie swoich dzieci!

Bydgoszcz, Brda i wszystko gra

Podczas brania udziału w grze Bydgoszcz, Brda i wszystko gra, dowiemy się wszystkiego na temat rozwoju miasta na przestrzeni lat i dlaczego rzeka Brda odegrała tu kluczową rolę! 

miasto bydgoszcz nad brdą opinie gry miejskie atrakcje

Kanałowe zagadki

Gra miejska “Kanałowe zagadki” opowiada historię Kanału Bydgoskiego. To świetny dowód na to, że nawet pozornie nieciekawe kwestie dotyczące miasta, można opowiedzieć w interesujący sposób!

Wodne miasteczko

Gra turystyczna Wodne Miasteczko to kolejny świetny sposób na zrozumienie tego, jak woda wpłynęła (i nadal wpływa) na rozwój miasta Bydgoszcz. Poprzez rozwiązywanie kolejnych zadań, poznamy także szereg ciekawych miejsc w centrum miasta. 

Czas na Bydgoszcz

Czas na Bydgoszcz to gra obejmująca swoim zasięgiem zarówno Śródmieście, jak i Stare Miasto. W trakcie jej trwania zajmujemy się rozwiązywaniem zróżnicowanych zadań sprawdzających wiedzę naszych dzieci oraz nas samych. Czego one dotyczą? Otóż ich treść jest doprawdy zróżnicowana i dotyczy na przykład architektury miasta, jego obyczajów, życia sportowego Bydgoszczy czy nawet lokalnej gwary!  To niezwykle ciekawa podróż przez lokalną kulturę.

czas na bydgoszcz atrakcje dzieci rodzinne opinie

 Sami więc widzicie, że istnieje niezwykle dużo ciekawych opcji na poznanie tak pięknego i ważnego dla polskiej historii miasta, jakim jest właśnie Bydgoszcz. Mamy nadzieję, że skorzystacie przynajmniej z jednej z tych gier w trakcie wizyty ze swoją pociechą!

Sprawdź także co czeka cię w sąsiadującym z Bydgoszczą Toruniu – Pomysł na weekend z dzieckiem: Nie tylko pierniki, czyli weekend w Toruniu