Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy

Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy - opinie
Szukacie sposobu na spędzenie całego dnia z dziećmi na łonie przyrody? Chcecie oderwać pociechy od ekranów komputera lub telefonu? Bez wątpienia musicie zwrócić uwagę na atrakcje, które oferuje myślęciński Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Ten wyjątkowy park zapewni wielogodzinną zabawę dla dzieci. Każdy znajdzie atrakcje dla siebie na 800 hektarach największego w Polsce parku miejskiego. To miejsce gwarantuje udanie spędzony czas dla całych rodzin. Dodatkowo odciąga najmłodszych od wszelakiej technologii. Czego chcieć więcej?

Zobacz też:

->Zoo Bydgoszcz<-

Park Rozrywki Zaginiony Świat

Pierwszą atrakcją godną uwagi jest park rozrywki Zaginiony Świat. Odwiedzający będą mogli przejechać się kolejką parkową. Przez 35-45 minut okrążą cały Myślęcinek. Trasa prowadzi przez najbardziej charakterystyczne miejsca w parku. Koszt jednokrotnego przejazdy wynosi pięć złotych dla osoby dorosłej, a dla dzieci trzy złote. Moc wrażeń zapewni też park linowy. Posiada on dwie trasy. Jedną dużą dla dorosłych oraz małą dla dzieci. Różny poziom trudności, ale jedno jest pewne. Adrenalina zarówno dla dużych jak i dla małych wzrośnie, a to gwarancja dobrej zabawy.

Park Rozrywki zaginiony Świat

Park Zaginiony Świat jest doskonałym miejscem do rozwijania wyobraźni i nauki dzieci. Odwiedzający zobaczą na terenie tej atrakcji 50 modeli dinozaurów. Do tego rozstawiona jest ścieżka edukacyjna. Wyposażona jest w specjalne tablice, które opisują poszczególne okresy geologiczne rozwoju Ziemi. Na terenie Parku Rozrywki jest rozmieszczonych też 16 modeli stawonogów w dużym powiększeniu.

Makroświat Myślęcinek-Bydgoszcz

Jesteście ciekawi, jak wygląda wnętrze domu do góry nogami? Będziecie mogli się o tym przekonać w tym parku rozrywki! Dzieci w wieku 6-12 lat mogą wejść tylko pod opieką dorosłych. Ta atrakcja funkcjonuje w godzinach działania Parku Rozrywki. Ten Park oferuje też dla najmłodszych kolorowe karuzele, dmuchane zamki oraz gabinet luster. Do dyspozycji zwiedzających jest kolejka górska oraz rollercoaster.

Ogród Botaniczny

Dla miłośników przyrody najlepszą okazją obok zoo jest Ogród. Wstęp do niego jest wolny. Na powierzchni 60 ha znajduje się 820 gatunków w tym 460 gatunków dziko rosnących roślin. Głównymi działami Ogrodu Botanicznego są zbiorowiska roślinne Polski, arboretum, ogród roślin iglastych, alpinarium, kolekcje rodzajowe, ekspozycje tematyczne, ogród agrobotaniczny oraz ścieżka botaniczna dla niewidomych i niedowidzących.

Ośrodek Rekreacji Konnej

Miłośnicy jazdy konnej nie będą mogli czuć się zawiedzeni, kiedy postanowią spędzić czas w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Będą mieli możliwość przyjścia do Ośrodka Rekreacji Konnej. Znajduje się obok Ogrodu Botanicznego i Hotelu Restauracji „Pałac”. Ośrodek posiada hipodrom, padoki, stajnie z boksami dla 40 koni, powozownię oraz dwie kryte ujeżdżalnie. To stwarza możliwość organizowania zawodów w skokach przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami, ale przede wszystkim daje warunki do korzystania z nauki jazdy konnej. Ten ośrodek dla oferuje też odwiedzającym m.in.: przejażdżki bryczkami i tramwajem konnym, pokazy jeździeckie, rajdy konne, czy oprowadzanie na kucyku. W Myślęcinku znajduje się jedyny w województwie kujawsko-pomorskim tor w postaci terenowych przeszkód crossowych. To jest dodatkowym atutem tego miejsca. Ośrodek jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14-19, a w soboty i niedziele w godz. 10-19.

Pozostałe atrakcje

Miłośnicy sportu będą mogli wraz z dziećmi spróbować sił w golfie. Ośmiostanowiskowy driving range pozwala ćwiczyć dalekie uderzenia, a chipping area oraz putting green grę krótką. Z każdym rokiem to pole golfowe cieszy się coraz większą popularnością. Wśród dzieci i ich rodziców 18-sto dołkowe pole do minigolfa ma opinię bardzo ciekawej atrakcji. Na polu organizowane są liczne imprezy i turnieje. Mają one na celu popularyzację golfa w regionie.

Pole golfowe LPKiW

Godziny otwarcia i ceny biletów Parku Rozrywki Zaginiony Świat

Park jest czynny codziennie w godzinach 11-19. wejściówka obejmuje Makroświat, plac zabaw, urządzenia fitness

DOROŚLI         5 zł      DZIECI             3 zł

Zaginiony Świat

DOROŚLI         5 zł      DZIECI             5 zł

Zaginiony Świat i Park Rozrywki

wejściówka obejmuje również Makroświat, plac zabaw, urządzenia fitness

DOROŚLI         10 zł    DZIECI             8 zł

PARK ROZRYWKI/ STAWONOGI

STUDENCI, RENCIŚCI, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE I ICH OPIEKUNOWIE- ZA OKAZANIEM DOKUMENTU – 3 zł

PARK ROZRYWKI/ ZAGINIONY ŚWIAT

STUDENCI, RENCIŚCI, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE I ICH OPIEKUNOWIE- ZA OKAZANIEM DOKUMENTU – 8 zł

CENY Z BYDGOSKĄ KARTĄ RODZINNĄ 3+ I KARTĄ DUŻEJ RODZINY – 6 ZŁ NORMALNY, 5 ZŁ ULGOWY

Do zakupu ulgowego biletu uprawnione są dzieci za okazaniem legitymacji szkolnej.

W zakładce URZĄDZENIA znajdziecie Państwo ceny na poszczególne urządzenia rozrywkowe w Parku Rozrywki.

Muzeum Ziemi WSTĘP WOLNY

Park Rozrywki Zaginiony Świat

Cennik  na  wędkowanie w sezonie 2019

Stawy parkowe Myślęcinka daje możliwość całym rodzinom korzystania z łowisk i próbowania sił w wędkarstwie.

Zezwolenie sezonowe na 1 wędkę 135,00 zł

Zezwolenie sezonowe na 2 wędki 190,00 zł

Zezwolenie sezonowe dla pracowników na 1 wędkę 65,00 zł

Zezwolenie sezonowe dla pracowników na 2 wędki 95,00 zł

Zezwolenie jednorazowe na 1 wędkę – na oznaczony dzień 13,00 zł

Zezwolenie jednorazowe na 2 wędki – na oznaczony dzień 21,00 zł

Zezwolenie jednorazowe dla pracowników  na 1 wędkę – 6,00 zł

Zezwolenie jednorazowe dla pracowników na 2 wędki – 10 zł.

Zezwolenia jednorazowe na wskazany dzień można wykupić  z wyprzedzeniem.  Zezwolenia sezonowe na wędkowanie są do nabycia w kasie Ogrodu Zoologicznego. Okres odłowu na łowiskach parkowych trwa od 1 maja do 30 listopada.

Wędkowanie Myślęcinek