5 najlepszych ZOO w Polsce – sprawdźcie nasz ranking

Podróżując po naszym kraju (i nie tylko), nie sposób nie docenić tego, jak wiele ciekawych atrakcji można znaleźć na terenie Polski. Do jednych z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu w rodzinnym gronie jest wizyta w ogrodzie zoologicznym. Nie ma w tym nic dziwnego! Właśnie dlatego, dziś przedstawimy wam nasze top 5 najlepszych ogrodów zoologicznych w naszym kraju! Które z nich koniecznie warto odwiedzić?

Najlepsze ogrody zoologiczne w Polsce!

W ogrodach zoologicznych jest coś magicznego — można tam zobaczyć ogromną ilość zwierząt, których nie sposób dostrzec na co dzień. Dla młodszych “wizytujących” jest to także kapitalna szansa na to, aby dowiedzieć się nieco więcej o tych często unikalnych przedstawicielach fauny światowej — ich miejscu zamieszkania, ochronie tych najbardziej zagrożonych gatunków i nie tylko! Sprawdźmy więc, które ogrody zoologiczne zasługują na waszą szczególną uwagę w trakcie wojaży po Polsce!

Zoo w Gdańsku

Ogród Zoologiczny położony w Gdańsku Oliwie ma powierzchnię aż 125 hektarów i istnieje w tym miejscu dokładnie od 1954 roku. Będąc na miejscu, możemy zobaczyć przeszło 1 000 przeróżnych zwierząt spośród aż 193 gatunków.  Na terenie oliwskiego ogrodu zoologicznego można znaleźć naprawdę ciekawe zwierzęta, w tym takie, które nie występują już w swoim naturalnym środowisku — to niezwykła gratka. Na szczególną uwagę zasługują tu padlinożerne kondory wielkie, hipopotamy karłowate, antylopy bongo, gerezy abisyńskie czy pingwiny.

Czytaj również:

ZOO Gdańsk-Oliwa

Zoo w Poznaniu

Kolejnym ogrodem zoologicznym wartym odwiedzenia w naszym kraju jest ten położony w Poznaniu, pamiętający jeszcze czasy XVIII wieku. Cały kompleks podzielony jest na dwie części — Stare i Nowe Zoo i ma łącznie powierzchnię aż 121 hektarów. Pierwsza część wspomnianego ogrodu zoologicznego, Stare Zoo to miejsce, gdzie znajdziemy przede wszystkim dobrze nam znane zwierzęta udomowione. Nowe Zoo to jednak całkowicie inne przeżycie. Na jego terenie można między innymi znaleźć słoniarnię, wybieg niedźwiedzi czy wybieg dla rzadko spotykanych rysi europejskich.

Zoo w Warszawie

Jak mogłoby zabraknąć w naszym rankingu propozycji wprost z miasta stołecznego? Taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca! Dobrze znane zoo w Warszawie mieści się na przepięknej Pradze i jest domem dla ponad 3500 osobników z całego świata. Wizyta w warszawskim ogrodzie zoologicznym będzie pełna wrażeń, szczególnie gdy mówimy o najmłodszych dzieciach. Będą one mogły obejrzeć tam na własne oczy przeróżne zwierzęta: od słoni, przez hipopotamy aż do niezwykle groźnych krokodyli i węży, których próżno szukać w naszej strefie klimatycznej! Poza tym warto też zajrzeć do rekinarium (naprawdę robi ono wrażenie) czy wybiegu australijskiego, który skupia się wyłącznie na faunie z regionu kontynentu Australii i Oceanii.

Więcej na:

ZOO Warszawa

Zoo we Wrocławiu

Czwartą już propozycją ogrodu zoologicznego w naszym kraju będzie ten we Wrocławiu, pamiętający czasy XVIII wieku i osiągający powierzchnię 33 hektarów. Mimo tego, że nie jest ono największym tego typu kompleksem, to może cieszyć się naprawdę imponującą liczbą zwierząt wewnątrz niego.  zoo wroclaw rekinarium najlepsze zoo w polsce Skupiając się na liczbach, to wrocławskie zoo położone w Śródmieściu może pochwalić się przeszło 10000 zwierząt spośród ponad 1100 gatunków zwierząt! Właśnie dlatego, możemy spokojnie założyć, że jeżeli chcecie obejrzeć wymarzony przez was gatunek zwierzęcia, to prawdopodobnie zobaczycie je we wrocławskim ogrodzie zoologicznym!

Sprawdź: Najlepsze AQUAPARKI w Polsce

 

Zoo w Łodzi

Na sam koniec zostawiliśmy sobie najmniejszą pod względem powierzchni (“zaledwie” 17 hektarów) jednak nie oznacza to, że nie jest ona warta uwagi! Mowa o łódzkim ogrodzie zoologicznym, który zaczął swoje działania już w 1938 roku. zoo lodz najlepsze ogrody zoologiczne w polsce rodzinne atrakcje “Mieszkańcy” tego ogrodu zoologicznego są naprawdę przeróżni. odwiedzając to miejsce, możemy natrafić nie tylko na zwierzęta udomowione, towarzyszące człowiekowi od zarania dziejów. Poza tym nie może zabraknąć tu tygrysów, zwierząt, lwów czy wielbłądów! Dzieci (jak i ich rodzice) na pewno docenią też możliwość wzięcia udziału w pokazie karmienia zwierząt takich jak lemury czy pandy!

Sprawdźcie również:

Sprawdzone miejsca na wakacje z dzieckiem w Polsce

Sami widzicie, że każdy ogród zoologiczny oferuje coś całkowicie inne przeżycia, szczególnie dla najmłodszych dzieci. Warto podczas swoich wojażu po całym naszym kraju zajrzeć do każdego z nich… przynajmniej raz! A Wy? Które z tych ogrodów zoologicznych spodobał wam się najbardziej? 

A może dodalibyście któryś z waszych ulubionych do naszej listy? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *