Gniewino:Wieża Widokowa i atrakcje Kaszubskiego Oka

Rodzinne atrakcje Gniewino

Kaszubskie Oko to kompleks turystyczno-rekreacyjny położony w malowniczej miejscowości Gniewino. Jego liczne atrakcje zachęcają do aktywnego, rodzinnego wypoczynku.

Gniewino to kaszubska wieś niedaleko Wejherowa, znana z tego, że w trakcie EURO 2012 gościła reprezentację Hiszpanii w piłce nożnej. Może poszczycić się także ciekawym położeniem, w niedużej odległości od Jeziora Żarnowieckiego i Morza Bałtyckiego. Tutejszy kompleks został tak zaprojektowany, aby przypominał kształtem oko. Jego centralnym punktem jest źrenica – czyli wieża widokowa. Wokół mnóstwo zieleni i elementów małej architektury.

Atrakcje dla dzieci Gniewino

​Atrakcje Kaszubskie Oko - wieża widokowa, dinozaury...

Z uwagi na atrakcyjną lokalizację, widok z wieży robi naprawdę duże wrażenie. Zobaczyć stąd można Jezioro Żarnowieckie, górny zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej, farmę wiatraków, a przy dobrej pogodzie także morze. 44-metrowa wieża ma także niezwykłą konstrukcję w kształcie klepsydry, na dole znajduje się punkt informacji turystycznej i sklep z pamiątkami, urządzane są tu także wystawy. Na górę można się dostać schodami lub wjechać windą. Ale Kaszubskie Oko ma do zaoferowania o wiele więcej, zwłaszcza dzieciom. Utworzono tu 18-dołkowe pole do mini golfa, ziemne szachy z gigantycznymi figurami do przestawiania, dwa place zabaw, w tym jeden w kształcie statku pirackiego. Dla nieco starszych dzieci przeznaczono mini park linowy. Na terenie kompleksu znajdują się też wzbudzające dużo emocji wśród maluchów makiety dinozaurów oraz Stolemów – legendarnych olbrzymów, co podkreśla kaszubski charakter tego miejsca. Działa tu również restauracja.

Wieża widokowa Gniewino

Cennik biletów Wieża Widokowa Kaszubskie Oko Gniewino

cennik kaszubskie oko wieża widokowa Gniewino   Wieża Widokowa Gniewino cennik i dojazd

Dojazd do Wieży Widokowej:

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia