11 rodzinnych atrakcji w Gdańsku

Gdańsk weekend z dzieckiem

Poznajcie drugą część polecanych atrakcji turystycznych w Gdańsku. Tym razem zapraszamy Was nie tylko na najlepsze place zabaw, ale również na tematyczne i aktywne zwiedzanie miasta.

Wróć do 10 najciekawszych atrakcji dla dzieci w Gdańsku

Poniżej lista kolejnych 11 atrakcji dla dzieci w Gdańsku:

Spichlerz Błękitny Baranek - prowadzone przez Centrum Edukacji Archeologicznej w sposób niezwykły przybliża odkrycia archeologiczne. Tu dowiecie się jak żyli dawni gdańszczanie, przejdziecie się średniowieczną uliczką hanzeatycką poznając jej warsztaty i kramy, a także jej hałasy i zapachy. Dzięki wykopaliskom wyeksponowane zostały zabytki obrazujące potęgę handlową Gdańska. W dawnym spichlerzu odbywają się również lekcje i warsztaty edukacyjne, to raj dla "małych archeologów". Więcej tutaj.
Muzeum dla dzieci Gdańsk -Błękitny Baranek

S.S. Sołdek - to pierwszy statek zbudowany całkowicie w Polsce. Po 1478 rejsach morskich dziś pełni funkcję muzeum. Zwiedzając statek zacumowany naprzeciwko gdańskiego Żurawia dowiecie się w jakich warunkach pracowali marynarze, jak wyglądała komunikacja i maszynownia w połowie ubiegłego wieku. Dowiedz się więcej tutaj.
Sołdek Statek Muzeum - Gdańsk atrakcje dla dzieci

Muzeum Bursztynu – wizyta w mieście, które jest światową stolicą bursztynu zobowiązuje. To tu poznacie historię powstania bursztynu i znajdziecie bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu, w tym ogromnych brył, inkluzji zwierzęcych i roślinnych. To raj dla młodych odkrywców! Na zdjęciu Jaszczurka Gierłowska sprzed 40 milionów lat (fot. MHMG-MuzeumBursztynu) - więcej tutaj.
Muzeum Bursztynu Gdańsk

Gdańskie fontanny – zaczynając od Fontanny Neptuna, która jest jednym z najważniejszych symboli Gdańska. W ciepłe dni warto podejść do ulubionej przez dzieci fontanny 4 kwartałów. To tu dzieci znajdują ochłodzenie w strumieniach efektownie podświetlanej wody. Po zmierzchu polecamy spacer po Placu im. Jana Heweliusza, tam znajdziecie efektownie podświetlaną najnowszą fontannę w mieście. Dowiedz się więcej o fontannach w Gdańsku.
Fontanna atrakcja dla dzieci Gdańsk

Park Oliwski – to obowiązkowe miejsce na spacer. Ponad 11 ha oazy ciszy i spokoju praktycznie w środku tętniącego życiem miasta. Przez wszystkie 4 pory roku spotkasz tu mnóstwo spacerujących rodzin z dziećmi, bo o każdej porze roku park zachwyca inaczej (fot. Andrzej Otrębski).
Park Oliwski Gdańsk z dzieckiem fot. Andrzej Otrębski

Kraina zabawy – ten największy (ponad 1 ha), bezpłatny plac zabaw zlokalizowany jest w pobliżu deptaku prowadzącego na plażę. Bez problemu dojedziecie tu też ścieżką rowerową. Atrakcje podzielone są na strefy wiekowe, zapewniając tym samym bezpieczną zabawę. Na nieco starsze dzieci i młodzież czeka Skate Plaza- to tu mogą doskonalić technikę jazdy na deskorolce i rolkach. Więcej o największym placu zabaw w Gdańsku.
Największy Plac zabaw dla dzieci Gdańsk

Loopy's World – jeśli Wasze dzieci są fanami sal zabaw i „małpich gajów” koniecznie musicie ich zabrać do Loopys. To największe w Polsce północnej rodzinne centrum rozrywki, na powierzchni 3000 m2 oferuje niezliczoną liczbę nowoczesnych atrakcji. Przejdź się wirtualnie po sali zabaw:

Galeria Starych Zabawek – odwiedzając to miejsce przeżyjesz sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa, a przy okazji Twoje dziecko zobaczy czym bawili się rodzice. Znajdziecie tam wyjątkową kolekcję zabawek produkcji polskiej pochodzących z lat 1920-1989. To ciekawe miejsce do uruzmaicenia zwiedzania Głównego Miasta. Dowiedz się więcej o Galerii Starych Zabawek.
Galeria starych zabawek dla dzieci Gdańsk

Rowerowy raj – jeśli kochacie aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach, Gdańsk jest dla Was! To tu czeka na Was ponad 110 km wydzielonych tras rowerowych – to prawdopodobnie najlepszy wynik w Polsce! Szczególnie polecamy nadmorską trasę prowadzącą aż do Sopotu. Sprawdź mapę rowerową!
Gdańsk rowerem z dzieckiem
Zwiedzanie Gdańska od strony wody - pomyśl jak bardzo atrakcyjne może być zwiedzanie miasta z perspektywy wody. Płynąc kajakiem czy rowerem wodnym po Motławie niejednokrotnie to Wy staniecie się atrakcją dla tych co na lądzie. Dla mniej aktywnych miasto przygotowało Tramwaje Wodne – świetna propozycja połączenia zwiedzania i atrakcyjnej komunikacji miejskiej.
zwiedzanie Gdańska od strony wody- Tramwaje Wodne
Plaże – ostatnie na naszej liście, jednak to nie znaczy, że mniej ważne od pozostałych atrakcji. Gdańsk ma aż 7 strzeżonych kąpielisk, a ich jakość jest systematycznie doceniana Międzynarodowym wyróżnieniem „Błękitna Flaga”, gwarantującym spełnianie wysokich norm czystości i bezpieczeństwa. Jednak miasto zadbało o dodatkowe atrakcje: na jednej z plaż znajdziecie siłownię, a place zabaw dla dzieci są przy większości wejść. 
zabawy na plaży z dziećmi Gdańsk