Gdańsk na niepogodę z dzieckiem – 10 propozycji!

atrakcje na niepogodę Gdańsk z dzieckiem

Nie wiecie, co zaproponować dziecku gdy za oknem deszcz i chłód? W Gdańsku można się świetnie bawić niezależnie od pogody.

Choć Gdańsk często kojarzony jest z morzem i plażami, to dzięki dużej różnorodności atrakcji można tu miło spędzać czas nie tylko latem. A jeśli i podczas wakacji pogoda spłata nam figla, mamy mnóstwo alternatyw. Nowoczesne placówki dedykowane rodzinom, obiekty sportowe czy place zabaw sprawią, że aura nie będzie w stanie zniweczyć naszych planów.

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Polecane atrakcje na niepogodę w Gdańsku

Centrum Hewelianum

Park naukowy mocno związany z Gdańskiem poprzez swojego patrona – słynnego astronoma Jana Heweliusza. Mieści się w zabytkowych obiektach pruskich fortów obronnych z XIX wieku. Działają tu wystawy multimedialne prezentujące wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, techniki i historii. Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty edukacyjne z użyciem nowoczesnych technologii.

Dowiedz się więcej tutaj

centrum Hewelianum - atrakcje dla dzieci Gdańsk

Ośrodek Kultury Morskiej

Miejsce łączące zabawę z nauką, zlokalizowane tuż obok historycznego Żurawia nad Motławą. Również tutaj umieszczono wiele interaktywnych stanowisk, dzięki którym można poznawać pracę w porcie, nauczyć się sterować batyskafem czy wiązać węzły marynarskie. Jedną z największych atrakcji jest tu basen ze zdalnie sterowanymi modelami statków. Warto też wspomnieć o wystawie „Łodzie ludów świata”, na której zobaczymy niezwykłe eksponaty z wielu bardzo odległych państw.

Sprawdź  tutaj

Ośrodek Kultury Morskiej muzeum Gdańsk opinie Majaland Gdańsk To jedna z najnowszych atrakcji na turystycznej mapie Gdańska. W całości zaprojektowana z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Ten zadaszony park rozrywki oferuje mnóstwo atrakcji niezależnie od pogody. Są huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, samochodziki, olbrzymi plac zabaw. Jednak to nie tylko miejsce na "niepogodę". W ciepłe i słonecznie dni będziecie mogli skorzystać z wodnego placu zabaw. To miejsce, które zdecydowanie można polecić na całodniowy rodzinny wypad.  Dowiedz się więcej o atrakcjach w Majaland Gdańsk. atrakcje dla dzieci Gdańsk Majaland opinie Taras Widokowy Olivia Star

Chwilowe załamanie pogody? Może więc warto schronić się w pięknych przestrzeniach najwyższego budynku w Trójmieście! Panoramiczny taras widokowy pozwoli Wam dostrzec mnóstwo ciekawych miejsc: Stadion Energa, Trójmiejski Park Krajobrazowy, Klif Orłowski, Molo i wiele innych. Tu organizowane są też cykliczne wydarzenia dla rodzin z dziećmi. Zdecydowanie polecamy! Sprawdź szczegółu i atrakcje Tarasu Widokowego Olivia Star.

taras widokowy Gdańsk Olivia Star TOP ceny bilety zwiedzanie najwyższy punkt

Jedyny w swoim rodzaju plac zabaw działający w Europejskim Centrum Solidarności. Maluchy mogą tu korzystać nie tylko ze zjeżdżalni, huśtawek czy klocków, ale także z rozwijających gier edukacyjnych i multimedialnych stanowisk, które prezentują tematykę morską oraz ideę Solidarności w ciekawy i przystępny sposób. Tu można spróbować samemu zbudować statek, a także dokonać przeładunku. Rodzice mogą bawić się razem z dziećmi albo zostawić je pod opieką animatorów i zwiedzić wystawę ECS-u.

Dowiedz się więcej tutaj

Gdańsk atrakcje dla dzieci na niepogodę

Loopy’s World

Inny plac zabaw w Gdańsku – Loopy’s World – pozwala dzieciom pozbyć się nadmiaru energii. To największy tego typu obiekt w północnej Polsce, z powierzchnią 3000 m2. Trudno wymienić wszystkie tutejsze atrakcje – trampoliny, zjeżdżalnie, małpi gaj, basen z piłeczkami, ścianka wspinaczkowa, a także tor do gokartów i tor saneczkowy. Są tu także boiska sportowe i gry. Rodzice mogą bawić się wspólnie ze swoimi dziećmi. Działa tu również restauracja.

Przeczytaj więcej tutaj

sala zabaw dla dzieci Gdańsk

Fun Arena – Stadion Energia

Na jednym z najpiękniejszych stadionów w Europie wielkie emocje pojawiają się nie tylko podczas meczów piłkarskich. Działa tu ogromna strefa rozrywki z wieloma atrakcjami dla całej rodziny. Można jeździć na gokartach i na wrotkach, zagrać w paintball czy poskakać na trampolinach. Są tu też 4 rodzaje escaperoomów – pokoi zagadek. Na najmłodszych czeka olbrzymia Sala Zabaw. Miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń mają możliwość jazdy na kolejce tyrolskiej pomiędzy trybunami stadionu albo skoku na bungee z dźwigu (tylko dla dorosłych).

Dowiedz się więcej tutaj

atrakcje na niepogodę dla dzieci w Gdańsku opinie Movement Arena Gdańsk Również na stadionie czeka na Was świetna atrakcja dla lubiących wyzwania. Movement Arena, to profesjonalna szkoła Parkour, ale też wyjątkowo przyjazna dla rodzin z dziećmi strefa trampolin. Warto skorzystać z lekcji z instruktorem - tutaj nauczą Was wykonać salto czy inne akrobacje, a przy okazji będziecie świetnie się bawić!

Czytajcie więcej o Movement Arena Gdańsk

parkour gdańsk nauka dla dzieci zajęcia trampoliny opinie

JumpCity

Największy w Trójmieście park trampolin, który skakanie wznosi na wyższy poziom. Na powierzchni około 2000 m2 goście mają do wyboru różnego rodzaju trampoliny – równoważnie, ścieżki akrobatyczne, trampolinowe boiska do koszykówki i zbijaka, a także baseny z gąbkami dla miękkiego lądowania. A co najważniejsze, wszystko to pozwala zadbać o zdrowie. Prowadzone są tu też specjalne treningi dla maluchów.

Więcej o JumpCity Gdańsk

Jump City Gdańsk godziny otwarcia

Skimondo

Jeden z nielicznych w Polsce krytych całorocznych stoków narciarskich. Tutaj można ćwiczyć jazdę na nartach czy snowboardzie, kiedy tylko ma się na to ochotę. Komfortowe warunki pozwalają na doskonalenie techniki. Na stoku rozwija się prędkość do 25 km/h, co odpowiada aż 80 km/h w warunkach naturalnych. Na miejscu działa też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Czytaj więcej > Sztuczny Stok Narciarki Gdańsk<

atrakcje na niepogodę Gdańsk

Teatr Miniatura

Teatr stworzony z myślą o dzieciach. To wyjątkowo rozwijająca rozrywka, przeznaczona zarówno dla maluchów, jak dla młodzieży i całych rodzin. Miniatura znana jest ze swojego kunsztu lalkarskiego. Realizowane są tu przedstawienia na podstawie klasycznych utworów literatury dziecięcej, jak i współczesnych tekstów.

Przeczytaj więcej tutaj

Teatr Miniatura Gdańsk rodzinne atrakcje

Galeria Starych Zabawek

Niezwykle nostalgiczne minimuzeum mieszczące się na Głównym Mieście. Zgromadzone tu eksponaty to prawdziwe perełki – polskie zabawki z lat 1920-1989. To nie tylko lalki, ale także samochodziki, pluszaki, klocki czy gry. Ciekawostkę stanowią projektory obrazkowe. Wielu rodziców na pewno będzie chciało zabrać tam swoje dzieci.

Dowiedz się więcej o Galerii Starych Zabawek

Galeria Starych Zabawek opinie atrakcje Gdańsk

Sprawdź również: najlepsze atrakcje dla dzieci w Gdańsku