Gdańsk – rejsy wycieczkowe statkiem

rejsy wycieczkowe Gdańsk galeony atrakcje

W Gdańsku, jak przystało na prawdziwie morskie miasto, istnieje szeroka oferta rejsów pasażerskich i wycieczkowych.

Jeszcze na początku XX wieku Gdańsk bywał określany mianem „Wenecji północy” w nawiązaniu do licznych miejskich kanałów. Wiadomo też, że drogi wodne wewnątrz miasta były bardzo popularne, istniało wiele przystani, a nawet wejścia do budynków bezpośrednio od strony wody. Dziś część kanałów w Gdańsku zniknęła i rzadko kto podpływa łódką do domu, ale wciąż istnieje wiele możliwości, aby poznawać miasto od strony wody.

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk atrakcje na weekend dla dzieci Auchan

Po Gdańsku

Podstawowym połączeniem wodnym w obrębie Gdańska są linie tramwaju wodnego pływające po Motławie i Martwej Wiśle. Obie zaczynają trasę w pobliżu Głównego Miasta. F5 pływa między Żabim Krukiem a Westerplatte, a F6 między Targiem Rybnym a Narodowym Centrum Żeglarstwa. Obsługiwane są przez statki mogące pomieścić 40 osób. Ich operatorem jest Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, kursują po 3 razy dziennie w obie strony od 1 maja do końca września. Na Westerplatte można też dostać się statkami stylizowanymi na galeony – „Lwem” oraz „Czarną Perłą”. W sezonie wakacyjnym oba wypływają po kilka razy dziennie z przystani przy Długim Pobrzeżu.

rejsy wycieczkowe statkiem Gdańsk opinie gdzie rejsy wycieczkowe Gdańsk katamarany

Poza Gdańsk

Także w okolicach gdańskiej starówki swoje rejsy zaczyna Żegluga Gdańska. Jej katamaranami można dostać się z Gdańska do Sopotu (3 kursy w obie strony dziennie, rejs trwa około 1 godziny). Zaczynają kursować od kwietnia i wypływają codziennie aż do końca września. Natomiast statki z Gdańska do Helu (3 kursy dziennie w obie strony, rejs trwa około godziny) rozpoczynają kursowanie od długiego weekendu majowego i do wakacji pływają we wszystkie weekendy i święta. W wakacje natomiast codziennie.

rejsy statkami Gdańsk Hel Sopot opinie

Sprawdź również: Rejsy na Hel

1 comment

Leave Comment
  1. To jaa

    Porazka!!!! Dzis 02 11 2018 wyplynismy w rejs statkiem Westerplatte. Rejs trwal poltorej godziny, Westerplatte nie zobaczylismy bo statek zawrocil wczesniej , 😀 Westerplatte nie widzielismy , 90 zl wydismy na bilety, cos okropnego zwiedzilismy jak statki do remonyu stoja zacumowane i zwirownie z sitami😀😀😀😀😀
    NIE POLECAM !!!!!!! LEPIEJ SAMOCHODEM!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *