Park Rozrywki Linnanmäki Helsinki

Helsinki z dzieckiem opinie atrakcje

Uwielbiany przez dzieci najstarszy park rozrywki w Finlandii każdego roku przyciąga ponad milion gości.

Park Rozrywki Linnanmäki został otwarty w 1950 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Od innych podobnych parków różni się ideą – to park prowadzony przez Fundację Dzień Dziecka, wspierającą finansowo dzieci z ubogich rodzin. Wiąże się z tym także ciekawa polityka parku – 11 atrakcji dostępnych jest zupełnie za darmo. Linnanmäki znajduje się niedaleko centrum Helsinek, na wzgórzu (Linnanmäki po fińsku oznacza ‘wzgórze zamkowe’), dzięki czemu jest tu też kilka dobrych punktów widokowych. Maskotką parku jest clown Rolle.

Vuoristorata Park Rozrywki Helsinki atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci Park Rozrywki Linnanmäki Helsinkistyle="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-4540654505390018"
data-ad-slot="1339302889">

W parku działa ponad 40 różnego rodzaju atrakcji, zarówno tych odpowiednich dla małych dzieci, jak i dla tych, którzy lubią silne emocje. Są tu zatem różnego rodzaju karuzele – np. piracki statek Meririsvolaiva, samolot Pilotti, filiżanki Kahvikuppikaruselli czy najstarsza atrakcja w całym parku, klasyczna karuzela wiedeńska Karuselli, sprowadzona do Linnanmäki w 1954 roku, ale powstała już w 1896 roku. Działa tu także kilka ciekawych roller coasterów – mocno zakręcony Kirnu, najwyższy i najszybszy w Finlandii Ukko, przejeżdżający przez basen z wodą Vonkaputous albo drewniany Vuoristorata uruchomiony już w 1951. Można też korzystać z wież wolnego spadku, jak Raketti, Kingi czy Hypytin, diabelskich młynów – dużego Rinkelli i małego Vankkuripyörä. Poza tym są tu atrakcje typowe dla lunaparku – autodrom, dom strachów, pomieszczenie z efektami specjalnymi, automaty, loterie i różne gry.

rodzinne atrakcje Helsinki

W Linnanmäki można także zobaczyć seanse w kinie 4D, poznać cały park objeżdżając go kolejką Monorail albo podziwiać wspaniałą panoramę Helsinek z wieży widokowej Panorama. Działa tu również scena Peacock Teatteri, na której odbywają się różne pokazy o przedstawienia, a tuż obok można zwiedzać akwarium SEA LIFE. Na terenie parku są też place zabaw, liczne restauracje i sklepy.

Sprawdź również: Helsinki - co zobaczyć z dzieckiem? Najlepsze atrakcje

Linnanmaki Finlandia atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Park Rozrywki Linnanmäki Helsinki

Mniej więcej od połowy maja do połowy sierpnia Linnanmäki jest otwarty w godzinach 11.00-22.00, w weekendy zazwyczaj krócej, do 20.00. Poza okresem wakacyjnym park jest otwarty od 13.00 do 21.00 lub od 16.00 do 21.00. Na początku funkcjonowania (część kwietnia), w drugiej części września i pierwszej połowie października otwarty jest tylko w weekendy. W drugiej połowie października czynny jest od 17.00 do 22.00, a w weekendy od 13.00 do 22.00.

Godziny otwarcia są jak widać nieregularne, dlatego przed wizytą warto się jeszcze upewnić, czy park nie będzie zamknięty.

#FeelFinair #Helsinki #HelsinkiAirport

Finnair Helsinki