Finland StopOver – zwiedź Helsinki z Finnair

Helsinki atrakcje dla dzieci

W Helsinkach działa jeden z najważniejszych portów lotniczych w Europie. Dzięki temu można zaplanować podróż w wiele zakątków świata, przy okazji zwiedzając to piękne miasto.

Jedno miejsce to dla Was za mało na rodzinny wyjazd? Nie musicie się ograniczać. Dzięki innowacyjnej propozycji StopOver Finland przygotowanej przez czołowe linie lotnicze w Europie – Finnair, wspólnie z portalem turystycznym Visit Finland oraz firmą Primera Holidays, można zwiedzać najdalsze zakątki świata i dopisać do nich stolicę Finlandii. Możliwe jest to przede wszystkim dzięki bardzo gęstej siatce połączeń z lotniska w Helsinkach, obejmującej m.in. miasta w Azji i Stanach Zjednoczonych. Wylatując z Polski i przesiadając się w Helsinkach na inny samolot, można doskonale wykorzystać czas oczekiwania i zobaczyć atrakcje stolicy Finlandii.

Helsinki StopOver opinie

Port lotniczy Helsinki-Vantaa należy do najlepiej ocenianych portów lotniczych na świecie. Co roku obsługuje kilkanaście milionów pasażerów, codziennie odlatuje stąd około 200 samolotów na liniach międzynarodowych, do Chicago, Nowego Jorku, Pekinu, Seulu, Tokio, Singapuru czy Bombaju. Co ważne, z lotniska do centrum Helsinek można wygodnie dojechać w zaledwie pół godziny koleją oraz autobusem (cena biletów to kilka euro). Wiele rodzin planując dalsze wyjazdy, boryka się z problemem – jak sprawić, aby dzieci dobrze zniosły długi lot? Jeśli będzie to lot z przesiadką w Helsinkach, a w tym czasie zobaczą kilka ciekawych atrakcji, na pewno będzie im łatwiej. Na stronie stopover.finnair.com. można rezerwować loty z opcją StopOver z pobytem w Helsinkach od 5 godzin do nawet 5 dni.

Stopover Finland Helsinki opinie

Czas na zwiedzanie

Podczas oczekiwania na kolejny lot w Helsinkach mamy do wyboru mnóstwo ciekawych zajęć i miejsc do odwiedzenia. Możemy poznawać miasto na własną rękę lub skorzystać z oferty finlandtours.fi i zarezerwować któryś z pakietów tematycznych, od jednodniowego zwiedzania miasta, przez wycieczki po archipelagu (Helsinki położone są na ponad 300 wyspach), aż do wypadów do Tallinna, do parku rozrywki Muminków czy na koło podbiegunowe.

Odkryj Helsinki

W Helsinkach i okolicy jest oczywiście mnóstwo atrakcji, ale odpowiednio zaplanowana wycieczka pozwoli Wam poznać uroki tego miasta nawet w kilka godzin, zwłaszcza że dojazd z lotniska do centrum jest bardzo łatwy, komunikacja działa sprawnie, a wiele atrakcji znajduje się w odległości spaceru. To wystarczająco dużo czasu, żeby zwiedzić plac Senacki i stojący przy niej symbol miasta – Katedrę Helsińską. Można też odwiedzić park Esplanade i odpocząć w którejś z zacisznych kawiarni albo wybrać się na zakupy – po pamiątki i lokalne wyroby na malowniczo położony Rynek w Porcie Południowym i na zabytkową Starą Halę Targową, a po ubrania i znanych fińskich marek na reprezentatywną ulicę Aleksanterinkatu. Helsinki uznawane są zresztą za jedną z najmodniejszych stolic, o czym świadczy chociażby Dzielnica Designu.

loty przez Helsinki opinie

Sprawdź: Helsinki - atrakcje dla dzieci

Jeśli mamy więcej czasu, możemy wybrać się w rejs po okolicznych wyspach, a przede wszystkim dopłynąć do twierdzy Suomenlinna wybudowanej przez Szwedów w XVIII wieku. Zwiedzanie trwa 1,5 godziny, a rejs promem, który wyrusza z okolic Rynku, to około 15 minut. Warto też zobaczyć katedrę prawosławną pw. Zaśnięcia Bogarodzicy, Muzeum Narodowe Finlandii i Muzeum Miejskie ze specjalnymi wystawami dla dzieci, zabrać dzieci do centrum nauki Heureka, akwarium SEA LIFE czy lunaparku Linnanmäki, w którym czeka na nie masa zabawy. Żeby dobrze poznać Helsinki warto też przejechać się wysokim na 40 m diabelskim młynem. Z tej wysokości miasto widać doskonale.

Finlandia rodzinne atrakcje loty Helsinki

Więcej informacji można znaleźć na visitfinland.com/stopover.

#FeelFinair #Helsinki #HelsinkiAirport

Oficjalny przewoźnik Św. Mikołaja