Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Rodzinne atrakcje Kadzidłowo

Obcowanie z naturą i dzikimi zwierzętami zawsze stanowi fenomenalny sposób spędzania czasu, szczególnie w rodzinnym gronie. Jeżeli wciąż szukacie okazji do spełnienia marzeń swoich dzieci, to dziś przedstawimy wam idealną okazję na rodzinną. Jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie wciąż można zobaczyć dzikie zwierzęta w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dziś więc  przedstawimy wam Park Dzikich Zwierząt w niewielkim Kadzidłowie!

Kadzidłowo leży na terenie Puszczy Piskiej, największego kompleksu leśnego na Mazurach. Pośród lasów i łąk utworzono tu Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego. Patron był znanym przyrodnikiem badającym obszar Syberii. Dlatego też w parku można zobaczyć kilka gatunków zwierząt z Dalekiego Wschodu. Większość stanowią jednak okazy gatunków polskich. Niektóre z nich udaje się nawet rozmnażać, co dowodzi niewątpliwie, że posiadają tu bardzo dobre warunki do codziennego życia, niemalże tak, jak na wolności!

Atrakcje dla dzieci Mazury

​Atrakcje Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Czas zwiedzania parku wynosi około 1,5 godziny. Kompleks rozciąga się na terenie kilkudziesięciu hektarów, lecz ważnym jego punktem jest to, że można się po nim poruszać jedynie z przewodnikiem, który przybliża nam zwyczaje poszczególnych gatunków. Duża część zwierząt reaguje jednak pozytywnie na ludzi, można wchodzić na ich wybiegi, uczestniczyć w karmieniu, a nawet pogłaskać je, co  Wiele z nich należy już niestety do gatunków zagrożonych wyginięciem, jak wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek czy kurak leśny. Można tu spotkać również żubry, jelenie, koniki polskie, łosie oraz bardziej egzotyczne zwierzęta. Istotnym elementem działalności parku są też starania o przywrócenie populacji rysia nizinnego żyjącego niegdyś w Puszczy Piskiej. Wyginął on ze względu na częste polowania, a dziś powoli dokonuje się jego reintrodukcji. Odwiedzające park dzieci mogą więc na własne oczy zobaczyć, jak ważna jest ochrona dzikiej przyrody. Przed wizytą warto odwiedzić stronę internetową Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo oraz ich profil Facebook!

Mazury rodzinne atrakcje

 

Godziny otwarcia Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

  • codziennie: od 9:30 do 18:00

Dojazd Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Na miejscu znajdziemy parking dla samochodów osobowych. Wszystkie parkingi należące do Parku są bezpłatne. Poniżej znajdziecie mapę z dokładną lokalizacją tego miejsca.

Sprawdź także nasz artykuł:

Najlepsze rodzinne atrakcje Warmia i Mazury. Część II