Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji dla dzieci

Park rozrywki Mazurolandia

Mazurolandia to prawdziwie regionalny, multitematyczny park rozrywki, w którym można poznać historię i kulturę Warmii i Mazur na wiele sposobów, świetnie się przy tym bawiąc. Sprawdźmy więc co czeka na was podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu!

Tuż obok Kętrzyna, w Parczu, powstał park zachwycający różnorodnością oferowanych atrakcji i wyjątkowym podejściem do kulturowego dziedzictwa tych ziem. Historia jest tu obecna niemal na każdym kroku, ale przedstawiana jest w sposób nowoczesny. Na terenie parku znajdują się pozostałości Wilczego Szańca, w związku z czym wiele atrakcji nawiązuje do drugiej wojny światowej, ale nie zapomniano tu także o czasach rycerzy czy XIX-wiecznych chłopów.

Park Miniatur Mazurolandia

Atrakcje dla dzieci Mazurolandia

Tak naprawdę, Mazurolandia nie jest jednym, konkretnym parkiem.  Mamy tu do wyboru... kilka parków, zróżnicowanych tematycznie i odwołujących się do różnych okresów z dziejów regionu.

Park Miniatur Warmii i Mazur – zobaczymy tu najcenniejsze zabytki Warmii i Mazur, takie jak Bazylika w Świętej Lipce czy Twierdza Boyen w Giżycku, w skali 1:25. Dzięki temu można odwiedzić je wszystkie za jednym razem. Znajduje się tu też wystawa archiwalnych fotografii. Drobiazgowo odtworzone obiekty na pewno zachwycą Was swoim urokiem i precyzją wykonania. Koniecznie zobaczcie największą z miniatur zamek w Malborku z podzamczem po powierzchni 70 m2!

Skansen ludowy – dwie odtworzone w najdrobniejszych szczegółach chłopskie chaty z XIX wieku – warmińska  i mazurska. Zadbano także o wystrój wnętrz, aby można było zrozumieć różnicę między tymi dwoma kulturami.

Park Militariów – tu znajdują się wystawy z niezwykle cennymi eksponatami z czasów drugiej wojny światowej, a także makieta Wilczego Szańca o powierzchni aż 40 m2. Działa tu także strzelnica wojskowa oraz wypożyczalnia mundurów różnych armii.

Grodzisko rycerskie – poczuj się jak średniowieczny rycerz. Załóż zbroję, hełm, chwyć tarczę i spróbuj podnieść dwuręczny „miecz Podbipięty” ważący 25 kg. Na strzelnicy rycerskiej można nauczyć się strzelać z łuku lub kuszy.

Park rozrywki – prawdziwy raj dla maluchów. Jest tu kolejka elektryczna, trampoliny, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy.

W sezonie zimowym działa tu natomiast Wioska św. Mikołaja. Sami widzicie - tu naprawdę nie da się nudzić!

Rodzinne atrakcje Kętrzyn

Ceny biletów Mazurolandia

Klienci indywidualni:
  • Normalny – 18zł
  • Ulgowy – 13 zł
  • Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny
DODATKOWO PŁATNE:
  • strzelnica rycerska – 5 zł
POKOJE ZAGADEK (Loch Zygfryda, Kryjówka Malarza) - 30 zł/os. (wymagana rezerwacja) PRZEWODNICY
  • Język polski (godz./grupa) – 110 zł
  • Język obcy (godz./grupa) – 140 zł

Godziny otwarcia Mazurolandia

KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC,LIPIEC, SIERPIEŃ
  • codziennie: 10.00-18.00
WRZESIEŃ
  • od wtorku do niedzieli: 10.00 - 17.00
PAŻDZIERNIK
  • od wtorku do niedzieli: 10.00 - 16.00
Od 12 października do 22 listopada Mazurolandia otwarta dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

Lokalizacja Mazurolandia

Sprawdź też:

Najlepsze rodzinne atrakcje Warmia i Mazury. Część II