Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji dla dzieci

Park rozrywki Mazurolandia

Mazurolandia to prawdziwie regionalny, multitematyczny park rozrywki, w którym można poznać historię i kulturę Warmii i Mazur na wiele sposobów, świetnie się przy tym bawiąc.

Tuż obok Kętrzyna, w Parczu, powstał park zachwycający różnorodnością oferowanych atrakcji i wyjątkowym podejściem do kulturowego dziedzictwa tych ziem. Historia jest tu obecna niemal na każdym kroku, ale przedstawiana jest w sposób nowoczesny. Na terenie parku znajdują się pozostałości Wilczego Szańca, w związku z czym wiele atrakcji nawiązuje do drugiej wojny światowej, ale nie zapomniano tu także o czasach rycerzy czy XIX-wiecznych chłopów.

Park Miniatur Mazurolandia

Atrakcje dla dzieci: Mazurolandia

Tak naprawdę mamy do wyboru kilka parków, zróżnicowanych tematycznie i odwołujących się do różnych okresów z dziejów regionu.

Park Miniatur Warmii i Mazur – zobaczymy tu najcenniejsze zabytki Warmii i Mazur, takie jak Bazylika w Świętej Lipce czy Twierdza Boyen w Giżycku, w skali 1:25. Dzięki temu można odwiedzić je wszystkie za jednym razem. Znajduje się tu też wystawa archiwalnych fotografii.

Skansen ludowy – dwie odtworzone w najdrobniejszych szczegółach chłopskie chaty z XIX wieku – warmińska  i mazurska. Zadbano także o wystrój wnętrz, aby można było zrozumieć różnicę między tymi dwoma kulturami.

Park Militariów – tu znajdują się wystawy z niezwykle cennymi eksponatami z czasów drugiej wojny światowej, a także makieta Wilczego Szańca o powierzchni aż 40 m2. Działa tu także strzelnica wojskowa oraz wypożyczalnia mundurów różnych armii.

Grodzisko rycerskie – poczuj się jak średniowieczny rycerz. Załóż zbroję, hełm, chwyć tarczę i spróbuj podnieść dwuręczny „miecz Podbipięty” ważący 25 kg. Na strzelnicy rycerskiej można nauczyć się strzelać z łuku lub kuszy.

Park rozrywki – prawdziwy raj dla maluchów. Jest tu kolejka elektryczna, trampoliny, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami i wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy.

W sezonie zimowym działa tu natomiast Wioska św. Mikołaja

Rodzinne atrakcje Kętrzyn

Ceny biletów Mazurolandia

Sezon letni

normalny – 20 zł 
ulgowy – 18 zł 
grupowy (od 30 osób) – 16 zł 
rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 70 zł 
dzieci do lat 2 – bezpłatnie 

Sezon jesienno-zimowy – Wioska św. Mikołaja

normalny - 15 zł 
ulgowy (dzieci, uczniowie, studenci) – 15 zł 
grupowy (od 20 os.) – 15 zł