Muzeum i Warsztaty Animacji Se-ma-for Łódź

Muzeum animacji Łódź

Tutaj zakręci się łza w oku każdemu, kto pamięta legendarne polskie kreskówki i seriale lalkowe. A ci, którzy są za młodzi, by je pamiętać, będą mieli okazję poznać fascynujący świat bajek rodziców, a może nawet nauczą się tworzyć je samemu.

Sprawdź koniecznie: zoo-borysew-515x200-4-atrakcje dla dzieci

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

W łódzkim Studiu Filmowym Semafor powstały kultowe produkcje dla dzieci – Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola czy Mały Pingwin Pik-Pok. Nie można zapominać też o Przygodach kota Filemona, Zaczarowanym ołówku czy Ferdynandzie wspaniałym. To jednak tylko kilka tytułów z ogromnego dorobku wytwórni, która przez kilkadziesiąt lat idealnie trafiała w potrzeby maluchów, dostarczając im wspaniałej rozrywki. Ma także na koncie dwa Oscary za najlepsze krótkometrażowe filmy animowane. Aby utrwalić pamięć o tym wspaniałym dziedzictwie, powstało interaktywne Muzeum Animacji Se-ma-for. Jednym z jego celów, oprócz popularyzacji sztuki animacji, jest też wspieranie kreatywności i twórczość najmłodszych.

Rodzinne atrakcje Łódź

Atrakcje i warsztaty Muzeum Animacji Se-ma-for

Muzeum prowadzone jest przez Fundację Filmową Se-ma-for. Zostało zaprojektowane w taki sposób, że zwiedzający mogą poczuć się jak w prawdziwym studiu filmowym. Gromadzone są w nim lalki i dekoracje z niezapomnianych filmów, można więc zobaczyć tu swoich ulubionych bohaterów i plany filmowe, w których kręcono ich przygody. Dowiemy się też, jak przebiega proces produkcji poklatkowego filmu animowanego, niezwykle pracochłonnej techniki, wymagającej ogromnej precyzji i wciąż w bardzo małym stopniu posiłkującej się komputerem. Można tu nawet samemu nakręcić krótki film korzystając ze scenografii Tanga Zbigniewa Rybczyńskiego – pierwszego polskiego filmu animowanego, który zdobył Oscara. Podczas zwiedzania można obejrzeć pokazy filmów wyprodukowanych przez Se-ma-for, repertuar zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Muzem prowadzi warsztaty animacji i plastyki, a także lekcje muzealne, organizuje konkursy i przeglądy.

Se-ma-for atrakcje dla dzieci Łódź

Ceny biletów Muzeum Animacji Se-ma-for Łódź:

ulgowy – 10 zł, normalny – 15 zł dzieci do 4 lat - wstęp bezpłatny grupowy (dla grup od 10 osób) – 10 zł (1 opiekun na 15 gości bezpłatnie)

Bilety rodzinne:

2 osoby dorosłe + dziecko – 30 zł 1 osoba dorosła + 2 dzieci – 30 zł max. 2 osoby dorosłe + minimum 3 dzieci – każdy bilet po 9 zł

Wstęp na warsztaty:

dzieci – 12 zł opiekunowie – 5 zł