Jak wybrać kolonie lub obóz dla dziecka?

Jak wybrać kolonie lub obóz dla dziecka-2022 wakacje
Poznaj najpopularniejsze lokalizacje obozów dla dzieci i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert. 

Zaplanuj wakacyjny wyjazd swojego dziecka.

Zbliżające się wakacje to radość dla dzieci, a dla rodziców – czas intensywnych poszukiwań wypoczynku dla swoich pociech. Rynek ofert wakacyjnych jest niezwykle bogaty i daje duże możliwości dopasowania wyjazdu do indywidualnych preferencji i zainteresowań dziecka. Na co więc zwrócić uwagę, by zapewnić najmłodszym atrakcyjnie spędzony czas i niezapomniane wspomnienia?

Zanim znajdziesz ciekawą ofertę i zgłosisz dziecko na kolonie lub obóz, szczerze z nim o tym porozmawiaj. Choć może się wydawać, że znacie się bardzo dobrze, pamiętaj, że gusta i zainteresowania człowieka w tak młodym wieku zmieniają się dynamicznie. Ustal więc, jak Twoje dziecko wyobraża sobie wymarzony wypoczynek. Czy ma ochotę na dużą dawkę ruchu, czy preferuje atrakcje o bardziej intelektualnym charakterze? Woli morze, góry, a może chce się nauczyć żeglować?

Organizatorzy starając się odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania uczestników, oferują obecnie wiele wyjazdów tematycznych. Na stronie FajnyCzas.pl znajdziecie setki propozycji obózów i kolonii, a wśród nich – wyjazdy dla małych geniuszy, miłośników mocnych wrażeń, paintballu, koni, tańca, kosmosu, eksperymentów, zagadek detektywistycznych, gry aktorskiej i wielu innych.

Najpopularniejsze kierunki na kolonie lub obóz

Wybór wakacji można zacząć od kierunku i jego specyfiki lub tematyki zgodnej z zainteresowaniami naszych pociech. Dla fanów pierwszej z opcji mamy kilka wyjazdowych podpowiedzi.

Kolonie nad morzem, jeziorem lub rzeką

Miejscowości położone nad wodą są bardzo atrakcyjną lokalizacją zarówno dla dzieci, jak i dla wychowawców. Dają wiele możliwości spędzania wolnego czasu i organizacji ciekawych zajęć. Przeglądając poszczególne oferty, zwróć uwagę na rodzaj proponowanych aktywności i wycieczek. Przewidywany jest głównie chillout nad morzem, kąpiele w jeziorze czy może nauka pływania, nurkowania lub żeglowania? Pamiętaj również, aby stopień zaawansowania zajęć był adekwatny do umiejętności Twojego dziecka.

Nad morzem bardzo często organizowane są obozy sportowe, podczas których uczestnicy trenują kilka godzin dziennie, a pomiędzy treningami mogą zrelaksować się na plaży.

Dla dzieci nieco starszych i poszukujących wrażeń polecamy spływ Krutynią na Pojezierzu Mazurskim, to niezapomniana przygoda!

Sprawdź szczegóły i cenę  >>tutaj<<

„Wyprawa ma charakter survivalowy. Poznacie techniki zakładania obozowisk, zdobywania i uzdatniania wody, poruszania się w terenie, maskowania, panowania nad ogniem, przyrządzania posiłków i orientacji w terenie. Udział w wyprawie nie wymaga szczególnej kondycji, umiejętności pływania czy manewrowania kajakiem. Wszystkiego, co konieczne, uczestnicy nauczą się podczas wyprawy.”
Dla młodzieży chcącej poznać oblicza mazurskich wód, By the wind przygotowało obóz uczący podstaw i etykiety żeglarskiej na jachtach.

Sprawdź szczegóły i ceny >>tutaj<<

obozy młodzieżowe na jachtach 2022 wakacje

 Obóz w górach

Górskie destynacje to z reguły najlepszy wybór dla osób lubiących wędrówki. Dzieci, które dobrze się czują podczas długich spacerów oraz wspinaczek, a przy tym potrafią docenić piękne widoki, chętnie wybierają miejscowości na południu Polski. Zarówno Bieszczady, Tatry, Pieniny, jak i Sudety zapewniają czyste, ostre powietrze oraz liczne atrakcje serwowane już przez samą naturę. Dodatkowe rozrywki zaplanowane przez organizatorów są zatem wisienką na torcie danego wyjazdu. Często podczas takich obozów czy kolonii młodzież może skorzystać z wycieczek do Czech, na Słowację, brać udział w angażujących grach terenowych, spływach kajakowym czy wyprawach survivalowych. Dla chętnych na ekstremalne wyprawy czeka oferta Biuro Podróży Dzikie Bieszczady.

Sprawdź szczegóły i ceny >>tutaj<<

Bieszczady obóz młodzieżowy survival spływ 2022 wakacje

Jeżeli wolicie mniejsze zmiany wysokości, a dużo kontaktu ze zwierzętami, możecie wybrać się na podróż konną. Wakacje to świetny czas na zdobywanie nowych umiejętności, obozy jeździeckie to często zróżnicowany poziom nauki.  Stajnia w sadzie ma do wyboru obozy 7 i 14 dniowe, dostępne już dla 7 latków.

Dowiedz się więcej  >>tutaj<<

obozy konne dla dzieci i młodzieży wakacje 2022

Obóz zagraniczny

Wyjazdy poza granice Polski to dobry pomysł dla starszych dzieci i młodzieży. Nierzadko są to obozy językowe, które poza odkrywaniem nowych miejsc oraz obcowaniem z zupełnie inną kulturą, pozwalają uczestnikom zanurzyć się w języku obcym. Łączą w sobie przyjemne z pożytecznym.

O czym musisz pamiętać, wybierając obóz lub kolonie dla dziecka?

W przypadku młodszego dziecka, weź pod uwagę odległość od domu. Pierwsze wyjazdy mogą być bowiem trudne i zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko nagłego wezwania. Warto rozważyć towarzystwo kogoś znajomego, rodzeństwa, koleżanki lub kolegi, z którym maluch czuje się dobrze i bezpiecznie.

Koniecznie też zapoznajcie się przed rezerwacją z dokładną ofertą organizatora. Co jest wliczone w cenę, czy dzieci nocują w ośrodku czy w namiotach, jakie jest wyżywienie. W tym roku organizacja wakacji jest znacznie prostsza, na stronie www.FajnyCzas.pl znajdziecie setki ofert, które możecie łatwo porównywać i wybrać, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na rozmyślanie o wspaniałych wakacjach.

Udanej Zabawy!

1 comment

Leave Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *