Zabierz dziecko na wspaniałą rodzinną wycieczkę, odkryj najstarszą kopalnię soli w Polsce

Bochnia-Kopalnia Soli atrakcje dla dzieci czy warto wycieczka z dzieckiem

 Szukasz ciekawego pomysłu na rodzinną wycieczkę w Małopolsce? Koniecznie odwiedź wyjątkową atrakcję turystyczną zlokalizowaną zaledwie 40 km od Krakowa.

łódką w kopalni soli z dzieckiem Bochnia trasa turystyczna atrakcje

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

Kopalnia Soli Bochnia, bo o niej mowa to idealne miejsce na rodzinną wyprawę wypełnioną atrakcjami. Co prawda w bocheńskiej kopalni soli już się nie wydobywa, jednak pracujący tu kiedyś górnicy pozostawili po sobie niezwykły solny labirynt ukryty ponad 200 m pod ziemią. Zabytkowa kopalnia została nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

co-zobaczyc-z-dziecmi-Malopolska-kopalnia-soli-Bochnia-atrakcje-trasa-turystyczna malopolska-z-dzieckiem-trasy-podziemne-zwiedzanie-kopalnia-soli-Bochnia-opinie

Na zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce trzeba zarezerwować od 3 do 4 godzin, jednak warto, bo w programie oprócz zwiedzania niezwykle ciekawej multimedialnej wystawy przewidziano również atrakcje w postaci zjazdu górniczą windą, przejazdu podziemną kolejką. a dla chętnych również przeprawy łodzią przez zalany solanką podziemny korytarz. 30 minut to czas, przeznaczony na pobyt w komorze Ważyn, czyli olbrzymiej solnej komorze z mini placem zabaw, boiskiem sportowym i punktem gastronomicznym.

kopalnia soli małopolska z dzieckiem co zobaczyć atrakcje Bochnia wycieczka weekend

Dla rodzin z młodszymi dziećmi kopalnia przygotowała Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika, jest to wariant zwiedzania, w trakcie, którego cała uwaga skupia się najmłodszych uczestnikach wycieczki. Dodatkowo w programie tej rodzinnej wyprawy przewidziano spotkanie ze Skarbnikiem, czyli dobrym duchem kopalni, który dla każdego dziecka przygotował pamiątkowy dyplom.

trasa dla rodzin z dziećmi kopalnia soli Bochnia zwiedzanie atrakcje

Kopalnia soli Bochnia to nie tylko wspaniała rozrywka dla całej rodziny, ale także prawdziwy raj dla alergików i osób zmagających się z chorobami dróg oddechowych. Spędzenie kilku godzin w przyjaznym, pozbawionym bakterii i alergenów mikroklimacie to forma naturalnej profilaktyki zdrowotnej.

A może macie ochotę na nocleg w wyjątkowym klimacie i okolicznościach? 250 metrów pod ziemią, w wykutej w soli komorze Ważyn. Tylko na takiej głębokości, w zabytkowych podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.  Kopalniany aerozol ma działanie prozdrowotne. Mikroklimat panujący w Kopalni Soli Bochnia korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu. Jeśli nie nocleg, to może wizyta na solnej plaży? Jeśli zdecydujecie się na 3-godzinny pobyt w komorze Ważyn lub nocleg w Kopalni, będziecie mogli skorzystać z unikalnej solnej plaży. plaża solna Kopalnia Bochnia atrakcje z dzieckiem zwiedzanie

 Kopalnia Soli Bochnia Ul. Campi 15 32-700 Bochnia

Tel. 14 692 67 52 | 14 692 67 54

e-mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

www: https://kopalnia-bochnia.pl/

małopolska z dzieckiem trasy podziemne zwiedzanie kopalnia soli Bochnia opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *