Galeria Starych Zabawek Gdańsk

Gdańsk atrakcje dla dzieci muzeum zabawek

Na widok szmacianych lalek, blaszanych samochodzików czy ołowianych żołnierzyków wielu dzisiejszym rodzicom łza kręci się w oku i żałują oni, że ich dzieci nie miały nigdy szansy zobaczyć takich wspaniałości. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku dba o to, aby nie odeszły one w zapomnienie.

Jeżeli przeglądając stare pudła i kartony zalegające gdzieś w piwnicy, natrafiliście kiedyś na którąś z waszych ulubionych zabawek z czasów młodości (taką, której za żadne skarby nie pozwoliliście wyrzucić) i ucieszyliście się jak dzieci, to musicie odwiedzić gdańską Galerię Starych Zabawek. Warto zabrać ze sobą i pokazać im, jak wyglądał świat waszego dzieciństwa, tak różny od dzisiejszego. Będzie to dla nich zarazem doskonała nauka – zobaczą, że zabawki nie muszą świecić kolorowymi diodami, a mimo to potrafią dać wiele radości.

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

Kolekcja Galerii Starych Zabawek

Wszystkie prezentowane w galerii eksponaty są produkcji polskiej. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, wykonywane ręcznie. Najstarsza w galerii lalka pochodzi z 1920 roku. Znajdziemy tu też mnóstwo blaszanych samochodzików i samolotów, są nawet tramwaje i kombajn. Niektóre z nich można wprawiać w ruch za pomocą prostego mechanizmu sprężynowego. Nie mogło też zabraknąć dużej kolekcji wypychanych trocinami misiów, piesków i małpek, drewnianych domów dla lalek z precyzyjnie wykonanymi mebelkami czy klocków pod różnymi postaciami. Ciekawostką są niezwykle kiedyś popularne projektory obrazkowe z pokaźną kolekcją bajek na kliszach celulozowych, które kiedyś oglądane przy zgaszonym świetle wprowadzały niemal magiczny nastrój. Maluchy mogą przekonać się, że kiedy nie było komputerów i konsoli, również ciekawie można było spędzać czas, grając w przeróżne gry. W galerii zobaczymy planszówki, gry edukacyjne, zręcznościowe, karciane i strategiczne. Są też dodatkowe atrakcje – podczas zwiedzania można zrobić sobie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej makiety samochodu, jak robiło się dawniej w Polsce.

Galeria Starych Zabawek Gdańsk

Ceny biletów Galeria Starych Zabawek Gdańsk

normalny – 8 zł ulgowy – 6 zł (dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści) grupowy – 5 zł/os. (min. 10-osób i posiadacze Karty Turysty) zwiedzanie z przewodnikiem – 8 zł/os. (konieczna wcześniejsza rezerwacja)