Galeria Starych Zabawek Gdańsk

Gdańsk atrakcje dla dzieci muzeum zabawek

Drobne "cofnięcie" się w czasie i powrót do nieposkromionych niczym lat dziecięcych może być naprawdę ciekawym przeżyciem. Na widok szmacianych lalek, blaszanych samochodzików czy ołowianych żołnierzyków wielu dzisiejszym rodzicom łza kręci się w oku i żałują oni, że ich dzieci nie miały nigdy szansy zobaczyć takich wspaniałości. Galeria Starych Zabawek w Gdańsku dba o to, aby nie odeszły one w zapomnienie. Sprawdźmy więc wspólnie, co czeka na nas podczas odwiedzania miejsca, jakim jest to niezwykłe muzeum!

Jeżeli przeglądając stare pudła i kartony zalegające gdzieś w piwnicy, natrafiliście kiedyś na którąś z waszych ulubionych zabawek z czasów młodości (taką, której za żadne skarby nie pozwoliliście wyrzucić) i ucieszyliście się jak dzieci, to musicie odwiedzić gdańską Galerię Starych Zabawek. Warto zabrać ze sobą i pokazać im, jak wyglądał świat waszego dzieciństwa, tak różny od dzisiejszego. Będzie to dla nich zarazem doskonała nauka – zobaczą, że zabawki nie muszą świecić kolorowymi diodami, a mimo to potrafią dać wiele radości. Rodzice na pewno poczują się na nowo jak dzieci, możecie nam zaufać!

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Kolekcja Galerii Starych Zabawek

Wszystkie prezentowane w galerii eksponaty są produkcji polskiej. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki, wykonywane ręcznie. Najstarsza w galerii lalka pochodzi z 1920 roku. Znajdziemy tu też mnóstwo blaszanych samochodzików i samolotów, są nawet tramwaje i kombajn. Niektóre z nich można wprawiać w ruch za pomocą prostego mechanizmu sprężynowego. Nie mogło też zabraknąć dużej kolekcji wypychanych trocinami misiów, piesków i małpek, drewnianych domów dla lalek z precyzyjnie wykonanymi mebelkami czy klocków pod różnymi postaciami. Dopełnieniem wystawy są stare katalogi i zdjęcia - w pełni oryginalne!

Ciekawostką są niezwykle kiedyś popularne projektory obrazkowe z pokaźną kolekcją bajek na kliszach celulozowych, które kiedyś oglądane przy zgaszonym świetle wprowadzały niemal magiczny nastrój. Maluchy mogą przekonać się, że kiedy nie było komputerów i konsoli, również ciekawie można było spędzać czas, grając w przeróżne gry. W galerii zobaczymy planszówki, gry edukacyjne, zręcznościowe, karciane i strategiczne. Są też dodatkowe atrakcje – podczas zwiedzania można zrobić sobie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej makiety samochodu, jak robiło się dawniej w Polsce.

Galeria Starych Zabawek Gdańsk

Ceny biletów Galeria Starych Zabawek Gdańsk

  • Bilet Normalny: 8 zł
  • Bilet Ulgowy: 6 zł (dzieci, uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci, renciści)
  • Bilet Grupowy: 10 zł/osoba (minimum 15 osób)

Godziny otwarcia Galeria Starych Zabawek Gdańsk

  • Poniedziałek: nieczynne
  • WtorekPiątek: 11:00 – 17:00
  • SobotaNiedziela 11:00 – 18:00

Lokalizacja Galeria Starych Zabawek Gdańsk

Sprawdź także nasz artykuł:

Nieznane atrakcje i miejsca – Półwysep Helski i okolice