Hulajnogą przez świat! [premiera]

Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię? Niemożliwe? A jednak! Wydawnictwo Skrzat zaprezentowało właśnie książkę niepowtarzalną, pasjonującą i inspirującą! Z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych! Tych, którzy kochają podróże, jak i tych, którzy tą miłością dopiero się zarażą! A mają na to sporą szansę po tej lekturze. Takiej książki jeszcze nie było! A wszystko dzięki… hulajnodze, pluszowemu misiowi  i mężczyźnie, który kocha świat i ludzi.

„Hulajnogą przez szczęśliwą Arabię” autorstwa Dominika Wieczorkiewicza to zbiór opowiadań będący pogodną, owianą humorem relacją z nietypowej podróży. Autor – młody leśnik – wyrusza w towarzystwie pluszowego misia o imieniu Krysia (wspierającego organizację charytatywną) na Półwysep Arabski. Jego głównym środkiem transportu jest wysłużona hulajnoga. Z dziecięcą ufnością przemierza najpierw Arabię Saudyjską, następnie Bahrajn, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Spotyka na swej drodze przyjaznych i gościnnych ludzi, przeżywa różne przygody, przygląda się zwierzętom, które wielokrotnie okazywały się sprawcami miłych albo niebezpiecznych zdarzeń.

- Wyśmienity pomysł na przybliżenie dzieciakom Półwyspu Arabskiego! Podróżnicze przygody i mądre ciekawostki! Ludzie, nieważne czy w turbanie, w chuście czy z bosymi nogami, są dobrzy, a świat jest arcyciekawy. To sama przyjemność wskoczyć z Dominikiem na hulajnogę! – mówi o książce Anna Alboth, podróżniczka, dziennikarka, mama, współautorka bloga Rodzina Bez Granic.

Dowiedz się więcej o książce >>tutaj<<

W czasach radykalizmu islamskiego, kiedy na świecie kipi od zamachów terrorystycznych i poważnych konfliktów, podróżnik świadomie zdaje się dostrzegać tylko to, co wokół przyjazne.

Hulajnogą prze szczęśliwą Arabię_okładka Dominik Wieczorkiewicz, „Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”, Wydawnictwo Skrzat 2018.