Podlasie – atrakcje dla dzieci

Wybieracie się na urlop na Podlasie?  A może mieszkacie w okolicy i szukacie ciekawego, rodzinnego miejsca? Sprawdźcie koniecznie – najfajniejsze atrakcje dla dzieci na Podlasiu.

Podlasie – rodzinne atrakcje

Można śmiało powiedzieć, że tereny Podlasia są atrakcją samą w sobie. Przepiękne tereny zachęcają do rodzinnych spacerów i odkrywania nieznanych wcześniej miejsc. Przykładem tego jest Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie możemy podejrzeć życie tych zwierząt w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Poza żubrami, czekają na nas również  jelenie, łosie, koniki polskie, rysie, wilki, żubronie czy sarny.

 

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Miłośnikom rodzinnych spacerów z pewnością przypadną do gustu Podlaskie Kładki. Drewniane kładki ciągną się przez przepiękne tereny puszczy i torfowisk, a widoki pozwalają nam ulec wrażeniu, że znaleźliśmy się na drugim końcu świata. Warto również wybrać się na rejs statkiem po Kanale Augustowskim.

Małym fanom kolejnictwa z pewnością spodoba się możliwość przejażdżki zabytkową ciuchcią, a na Podlasiu tego typu atrakcji nie brakuje. Możemy wybrać Kolejki Leśne w Puszczy Białowieskiej, lub  Wigierską Kolejkę Wąskotorową w Płocicznie. Przejazd zabytkową lokomotywą z pewnością zostanie na długo w pamięci dzieci.

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

 

Sprawdź też:
–> Białystok – atrakcje dla dzieci <–

Wybierając się na wakacje z dziećmi poszukujemy miejsc, które nie tylko są atrakcyjne same w sobie, ale i oferują nam typowo dziecięce atrakcje. Naturalnym jest, że pogoda lubi płatać figle i nie zawsze możemy pozwolić sobie na spędzenie czasu na łonie natury. W takiej sytuacji warto zabrać pociechy do Fabryki Misia w Białymstoku. Poza tym, że jest to naprawdę świetna sala zabaw –  dzieci mogą stworzyć tutaj swojego własnego misia i pisać po ścianach!

Będąc w Białymstoku warto również wybrać się do Parku Linowego „Jeroniki”.  Na dzieci czeka tam aż pięć różnych tras z przeszkodami o łącznej długości 817 metrów. Dodatkowo mogą zagrać w mini golfa czy zwyczajnie pobawić się w strefie zabaw z huśtawkami i trampoliną. Z kolei zaledwie kilkanaście kilometrów od miasta czeka na nas Jurajski Park Dinozaurów – Muzeum Dziejów Ziemi. Poza ogromnymi dinozaurami, na dzieci czekają tutaj wodne łódki, park linowy, trampoliny i cała masa innych atrakcji w strefie rozrywki.

 

gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje podlasie opinie

gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje podlasie opinie

gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje podlasie opinie

Wciąż mało atrakcji? Zatem zapraszamy do Parku Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce. Na własne oczy zobaczycie najważniejsze obiekty architektoniczne regionu – pomniejszone 25 razy. W Hajnówce warto również wybrać się do Parku Wodnego Hajnówka – tutaj na pewno nie będziecie się nudzić. Czeka na Was zarówno basen sportowy, jak i część rekreacyjna z licznymi atrakcjami!podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

Słyszeliście kiedyś o Krainie Otwartych Okiennych? To wyjątkowe miejsce na Podlasiu, ale i również unikatowe dla całego naszego kraju. Spacerując kilkoma światami możemy podziwiać malownicze domy z przepięknymi okiennicami i cerkwie. Warto odnieść również wrażenie, że przenieśliśmy się do jakiejś bajki, jednak tutaj wciąż mieszkają ludzie – warto poświęcić nieco czasu i uciąć sobie z nimi pogawędkę.

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

Zdjęcie: Podlaskie Travel

podlasie najlepsze atrakcje dla dzieci opinie

Na skraju Puszczy Białowieskiej czeka na nas jeszcze jedno wyjątkowe miejsce, które naprawdę warto zobaczyć – Chatka Baby Jagi. Możemy zwiedzić ją z przewodnikiem (które jest jednocześnie animatorem), spróbować magicznych pierników i stanąć na wadze prawdy.

 

 

 

Chatka Baby Jagi Hajnówka rodzinne atrakcje