Hajnówka – Kolejka Wąskotorowa Puszcza Białowieska

Oddalona o 62 km od Białegostoku Hajnówka często nazywana jest bramą do Puszczy Białowieskiej. Te miasto jest wspaniałym ośrodkiem turystycznym nie tylko ze względu na przepiękne lasy, ale i kolejki leśne, które cieszą się popularnością wśród turystów.

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Kolejka wąskotorowa w Puszczy Białowieskiej 

W samej Hajnówce czeka na nas całkiem sporo obiektów, które warto zobaczyć. Mowa chociażby o Soborze Świętej Trójcy, pomniku Żubra na Skwerze Dymitra Wasilewskiego czy współczesnych rzeźbach w Parku Miejskim. W Hajnówce znajdziemy też skatepark, centrum handlowe – Galeria Hajnówka, stadion leśny i aquapark, jednak atrakcją, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem jest oczywiście kolejka wąskotorowa w Puszczy Białowieskiej.rodzinne atrakcje dla dzieci puszcza białowieska kolejki leśne ceny opinie

Wąskotorowa Kolejka Leśna kursuje na trasie Hajnówka – Topiło od maja do końca września. Niegdyś po torach wybudowanych przez Niemców w okresie I Wojny Światowej transportowano drewno, a dziś odbywają się tutaj wycieczki turystyczne. To wspaniała okazja ku temu, aby z okien wagoników zobaczyć Puszczę Białowieską z całkowicie innej perspektywy. W Hajnówce na stacji możemy zobaczyć prawdziwy parowóz i kilka wagonów na bocznicach. Podczas przejażdżki lokomotywa kilkakrotnie zatrzymuje się, abyśmy mogli wysiąść z bliska podziwiać piękno puszczy – chociażby rezerwat Głęboki Kąt. Warto również wyjrzeć przez okno podczas przejeżdżania przez rzekę Leśną, ponieważ widoki są przepiękne.

Przejażdżka kolejką wąskotorową to świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu z dziećmi z dala od cywilizacji i centr handlowych, ale też wspaniała lekcja przyrody dla najmłodszych. Każdy z nas powinien choć raz wybrać się w taką podróż.

rodzinne atrakcje dla dzieci puszcza białowieska kolejki leśne ceny opinie

Ceny biletów i rozkład jazdy

Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 20 zł
Przewóz roweru lub psa: 5 zł
Dzieci do 4 lat: bezpłatnie

Od 12 maja do 30 czerwca: soboty o 10:00 i 14:00.
Od 1 lipca do 31 sierpnia: wtorki, czwartki, soboty i niedziele o 10:00 i 14:00.
Od 1 września do 29 września: czwartki i soboty o 10:00 i 14:00.

Lokalizacja: