Wakacje 2019 zaczną się wcześniej!

W weekend Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że tegoroczne wakacje rozpoczną się wcześniej, niż to wynika z kalendarza szkolnego. Pierwotnie zakończenie roku szkolnego w szkołach miało odbyć się 21 czerwca, jednak z uwagi na Święto w dniu 20 czerwca, rok szkolny zakończy się wyjątkowo w środę 19 czerwca.

kiedy wakacje 2019 dłuższe nowy termin

Znacznie wcześniej wielu rodziców już zaplanowało na te dni wyjazdy wakacyjne, jednak są też takie szkoły, które na ostatnie dni roku szkolnego zaplanowały wycieczki szkolne czy zielone szkoły.  Premier Morawiecki tak uzasadniał swoją decyzję:

Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego. (...) Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane. 

Jak podsumował, rząd w takiej sytuacji chce "postąpić jak najbardziej praktycznie".  Co Wy sądzicie o tej zmianie? Nam wydaje się być pozytywna, szkoda tylko, że tak późno ogłoszona. Pojawiają się też głosy, że skoro oceny na świadectwach wystawione są już w pierwszym tygodniu czerwca, więc "praktycznie" byłoby ogłosić wakacje już  od 08.06.

Sprawdź również:
Wakacje 2019 z dzieckiem w Polsce - sprawdzone miejsca!