Rezerwat Pokazowy Żubrów – Białowieski Park Narodowy

Białowieża Żubry Puszcza Białowieska

Białowieski Park Narodowy kusi nas swoimi naturalnymi walorami, jednak nie wszyscy wiedzą, że ma do zaoferowania nam znacznie więcej! W Puszczy Białowieskiej znajdziemy wyjątkowe miejsce, w którym możemy podglądać życie żubrów i innych zwierząt! Byliście już w Rezerwacie Pokazowym Żubrów? Sprawdźcie koniecznie, czego można się spodziewać.

Rezerwat Pokazowy Żubrów - atrakcje

Między innymi poprzez działalność człowieka coraz więcej gatunków zwierząt narażonych jest na wyginięcie, jednak mając tego świadomość - różne organizacje podejmują się działań, aby ochronić możliwie najwięcej zwierząt. Przykładem tego jest Rezerwat Pokazowy Żubrów, którego początki sięgają jeszcze okresu międzywojennego - a dokładniej 1929 roku. Właśnie wtedy utworzono zwierzyniec, który był pierwszym krokiem ku ochronie żubrów. Od tamtej pory miejsce to było wielokrotnie modernizowane, remontowane i zwiększało swoją powierzchnię. Obecnie Rezerwat Pokazowy Żubrów obejmuje 27,9 ha i jest miejscem, w którym turyści mogą podglądać zwierzęta w środowisku możliwie najbardziej zbliżonym do ich naturalnego.

Zagroda pokazowa Żubrów Białowieża Puszcza Białowieska opinie atrakcje|

Zobacz również: --> Hajnówka - Kolejka Wąskotorowa - Puszcza Białowieska <--

Rezerwat Pokazowy Żubrów mieści się dokładnie przy drodze, która łączy Hajnówkę z Białowieżą - na terenie Nadleśnictwa Zwierzynieckie w Puszczy Białowieskiej. Jednak żubry nie są tutaj jedynym gatunkiem, jaki możemy zobaczyć. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów czekają też na nas jelenie, łosie, koniki polskie, rysie, wilki, żubronie i sarny. To idealne miejsce na rodzinną wycieczkę połączoną z odkrywaniem czegoś nowego. Rzadko przecież zdarza się, abyśmy na własne oczy mogli zobaczyć dzika czy łosia w jego naturalnym środowisku. Dla dzięki będzie to więc wspaniała atrakcja!

Godziny otwarcia dla zwiedzających Od 15 kwietnia do 15 października: codziennie od godziny 9:00 do godziny 17:00. Od 16 października do 14 kwietnia: od wtorku do niedzieli w godzinach 8:00 - 16:00. Cennik biletów Bilet normalny: 10 zł Bilet ulgowy: 5 zł

Sprawdź koniecznie - największa zjeżdżalnia dla dzieci i...

atrakcje Suwałki Plaza

Lokalizacja: