Hajnówka-Park Miniatur Zabytków Podlasia

Okolice Podlasia mogą poszczycić pięknymi widokami i cudownym krajobrazem, czego dowodem są chociażby słynne Podlaskie Kładki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tereny te mają do zaoferowania znacznie więcej. Byliście już w Parku Miniatur Zabytków Podlasia. Sprawdźcie, czego możecie się tam spodziewać w przygotowanym przez nas artykule!

podlaskie gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Park Miniatur Hajnówka – atrakcje

Park Miniatur Zabytków Podlasia mieści się nieopodal serca Puszczy Białowieskiej – zaledwie 20 km od Białowieży – w Hajnówce. Ideą powstania tego miejsca była bardzo prosta, a stała za nią chęć ukazania przepięknej i unikalnej architektury tej części kraju. Podobnie, jak większości parków tego typu w Europie – wszystkie miniatury w tym parku wykonane są w skali 1:25. W efekcie tego możemy gołym okiem zauważyć, jak niektóre zabytki różnią się od siebie wielkością w rzeczywistości. Przy okazji, rzadko kiedy można zobaczyć je wszystkie niemalże naraz… nawet jeśli są one w miniaturowej skali!

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Sprawdź również nasz artykuł:
–> Ciekawe Muzea – Mazury i Podlasie <–

Park Miniatur w Hajnówce może być idealnym miejscem na rodzinne popołudnie spędzone na pięknym Podlasiu. Jest to również wspaniała atrakcja dla dzieci, a dzięki tabliczkom umieszczonym przy każdej budowli poznajemy jej historię i ciekawostki z nią związane. Nie brakuje tutaj kolorowych, drewnianych domków – tak przecież charakterystycznych dla tego regionu Polski.

W tym niezwykłym parku znajdziemy liczne przykłady dawnej architektury typowej dla tego regionu – od budynków drewnianych, przez sakralne oraz śliczne pałace. Zobaczymy tutaj również misternie wykonane rekonstrukcje budowli, które już nie istnieją (jak na przykład Pałacu Carskiego w Białowieży), Kościół Parafialny z Białowieży, Meczet w Kruszynianach czy Letnią Rezydencję Jana Klemensa Branickiego w Choroszczy. Warto zabrać dzieci do tego parku miniatur i pozwolić im spojrzeć na znane im już budowle – z zupełnie innej perspektywy.

Podlasie co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje Hajnówka opinie

Cennik Park Miniatur Zabytków Podlasia

Bilety indywidualne:

  • Bilet normalny: 10 zł
  • Bilet ulgowy: 7 zł  (przysługuje dzieciom, młodzieży, studentom (za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej, osobom niepełnosprawnym, osobom powyżej 65 roku życia)
  • Dzieci do lat 4: wstęp bezpłatny

Bilety grupowe:

  • dorośli: 8 zł
  • dzieci: 5 zł
  • dzieci do lat 4: wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia Park Miniatur Zabytków Podlasia

Park Miniatur czynny jest w następujących godzinach:

  • poniedziałek – niedziela: 9:00 do 18:00.

W przypadku złych warunków atmosferycznych, Park Miniatur może być zamknięty wcześniej.

Park Miniatur Hajnówka czy warto atrakcje dla dzieci opinie

Lokalizacja Park Miniatur Zabytków Podlasia

Poniżej znajdziecie dokładną mapę z lokalizacją Parku Miniatur Zabytków Podlasia.

Sprawdźcie koniecznie przygotowany przez nas artykuł:

PODLASIE-Praktyczny przewodnik dla rodziców małych podróżników.