Hajnówka-Park Miniatur Zabytków Podlasia

Okolice Podlasia mogą poszczycić pięknymi widokami i cudownym krajobrazem, czego dowodem są chociażby słynne Podlaskie Kładki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tereny te mają do zaoferowania znacznie więcej. Byliście już w Parku Miniatur Zabytków Podlasia. Sprawdźcie, czego możecie się tam spodziewać!

podlaskie gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje opinie

Park Miniatur Hajnówka

Park Miniatur Zabytków Podlasia mieści się nieopodal serca Puszczy Białowieskiej – zaledwie 20 km od Białowieży – w Hajnówce. Ideą powstania tego miejsca była chęć ukazania przepięknej i unikalnej architektury tej części kraju. Podobnie, jak większości parków tego typu w Europie – wszystkie miniatury w tym parku wykonane są w skali 1:25. W efekcie tego możemy gołym okiem zauważyć, jak niektóre zabytki różnią się od siebie wielkością w rzeczywistości.

A może warto odwiedzić Suwałki? Sprawdź koniecznie:
atrakcje Suwałki Plaza

Sprawdź również:
–> Ciekawe Muzea – Mazury i Podlasie <–

Park Miniatur w Hajnówce może być idealnym miejscem na rodzinne popołudnie. Jest to również wspaniała atrakcja dla dzieci, a dzięki tabliczkom umieszczonym przy każdej budowli poznajemy jej historię i ciekawostki z nią związane. Nie brakuje tutaj kolorowych, drewnianych domków – tak przecież charakterystycznych dla tego regionu Polski.

Zobaczymy tutaj również rekonstrukcje budowli, które już nie istnieją (jak na przykład Pałacu Carskiego w Białowieży), Kościół Parafialny z Białowieży, Meczet w Kruszynianach czy Letnią Rezydencję Jana Klemensa Branickiego w Choroszczy. Warto zabrać dzieci do tego parku miniatur i pozwolić im spojrzeć na znane im już budowle – z zupełnie innej perspektywy.

Podlasie co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje Hajnówka opinie

Cennik i godziny otwarcia

Bilet normalny: 10 zł
Bilet ulgowy: 7 zł
Dzieci do lat 4: wstęp wolny
Bilet grupowy normalny: 8 zł
Bilet grupowy ulgowy: 5 zł

Park Miniatur czynny jest codziennie od godziny 9:00 do godziny 18:00.

Park Miniatur Hajnówka czy warto atrakcje dla dzieci opinie

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *