Kanał Augustowski – rejsy statkiem

Augustów jest idealną miejscowością dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Okolice zachęcają do żeglugi czy jazdy na rowerze w otoczeniu przepięknych krajobrazów lasów i jezior. Nie brakuje też typowo rodzinnych atrakcji, jaką niewątpliwie jest Kanał Augustowski i związane z nim aktywności. Jakie? Sprawdź koniecznie!

Sprawdź również – największa zjeżdżalnia dla dzieci i…

atrakcje Suwałki Plaza

Rejs Kanałem Augustowskim  – rodzinna atrakcja

Augustów rodzinne atrakcje dla dzieci rejs statkiem kanał augustowski opinie

Mieszczący się w Podlasiu Kanał Augustowski jest nieodłączną częścią Szlaku Batorego, czyli szlaku wodnego utworzonego w XVI wieku przez Stefana Batorego. Powstał on, aby niegdyś omijać punkty celne przy transporcie zboża do Trójmiasta. Obecnie zaś jest on świetną atrakcją turystyczną Augustowa i okolic. Dzieli się on na dwa odcinki: zachodni (od połączenia z Biebrzą do śluzy Augustów) i zachodni (od śluzy Augustów do śluzy Niemnowo na Białorusi), a jego całkowita długość to 101 km. Nie jest on szczególnie głęboki, bowiem sięga w głąb od 1,5 m do maksymalnie 3 m.

Podlasie co robić z dzieckiem rodzinne atrakcje żegluga augustowska opinie

Kanał Augustowski jest miejscem, po którym obecnie pływają statki Żeglugi Augustowskiej, które rocznie przewożą około 100 000 pasażerów! Pływają one zarówno po kanale, jak i po augustowskich jeziorach. To wspaniała możliwość poznania okolic podczas bliskiego kontaktu z naturą. Do wyboru mamy dwie trasy: Studzieniczna (tutaj zobaczymy Kanał Augustowski, rzekę Klonownicę – jest najkrótszą rzeką żeglarską w Polsce czy jezioro Necko) i Dolina Rospudy (rzeka Netta, jeziora Necko i Rospuda). W Augustowskiej Żegludze pływają obecnie trzy statki: Sajno, Serwy i Swoboda. Dwa pierwsze pomieszczą do dwustu osób jednocześnie, trzeci zaś do 330 pasażerów.

Żegluga Augustowska – cennik

Rejs Studzieniczna
Osoba dorosła – 50 zł
Dzieci od 7 do 10 lat – 20 zł
Dzieci do 6 lat – 5 zł

Rejs Dolina Rospudy
Osoba dorosła – 30 zł
Dzieci od 7 do 10 lat – 20 zł
Dzieci do lat 6 – 5 zł

Lokalizacja: