Park pełen atrakcji -Wejherowo

Atrakcje dla dzieci Wejherowo

Niedawno poddany gruntownej rewitalizacji Park Miejski im. A. Majkowskiego w Wejherowie to ostoja spokoju, ukojenie dla oczu i miejsce świetnej rozrywki dla całej rodziny.

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Park znajduje się między Kalwarią Wejherowską a Starówką – dwiema największymi atrakcjami miasta. Dlatego przechodząc od jednej do drugiej, warto go odwiedzić, pospacerować uroczymi alejkami, albo zrobić sobie chwilę przerwy. Tzn. rodzice mogą zrobić sobie chwilę przerwy, bo dzieci, gdy tylko zorientują się, jak wiele atrakcji tu na nie czeka, na pewno nie będą mogły ustać w miejscu.

Rodzinne atrakcje Wejherowo

​Atrakcje dla dzieci - Park Miejski Wejherowo

Wokół ścieżek spacerowych i starannie zaplanowanej zieleni z kolorowymi klombami, ustawiono mnóstwo elementów małej architektury – ławki, altany, pomosty i stylowe latarnie. Wyjątkowo prezentuje się też aleja różana z pergolą. Przez park przepływa sieć kanałów, po których można pływać, wypożyczając rowery wodne w kształcie samochodu lub łabędzia, a także kajakami. Jest też staw i nowo otwarta fontanna z kilkunastoma strumieniami. Warto ją zobaczyć wieczorem, gdyż jest podświetlana i mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Miłośnicy ruchu mogą pograć w tenisa stołowego albo poćwiczyć na siłowni pod chmurką. Największe wrażenie na maluchach zrobi jednak plac zabaw, będący jednym z największych tego typu obiektów na Pomorzu, a w dodatku całkowicie bezpłatny. Plac podzielony jest na strefy dostosowane do wieku dzieci, korzystać można na nim z różnego rodzaju huśtawek, karuzeli i zjeżdżalni, przechodzić tunelami i pomiędzy domkami. Jest tu także małpi gaj z pajęczyną.

Plac zabaw Wejherowo

Osobną atrakcją jest Pałac Przebendowskich i Keyserlingków z XIX wieku, w którym dziś mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Dodatkowo w parku odbywa się wiele imprez plenerowych, w amfiteatrze lub na tarasie. Są też dwie restauracje. Na obrzeżach parku, nad rzeką Cedron znajduje się zabytkowy młyn wodny.

Sprawdź: atrakcje dla dzieci - okolice Półwyspu Helskiego

Fontanna Wejherowo

Wejherowo to miasto, w którym znajdziecie najpiękniejsze iluminacje i Jarmark Świąteczny- zobaczcie: