OPINIA-Aquapark Carreta Beach Resort Waterpark [Zakynthos-Grecja]

aquapark caretta zakynthos opinie

Naszym najważniejszym argumentem, dlaczego wybraliśmy wakacje z Grecosem w Hotelu Carreta Star był Caretta Beach Aquapark Zakynthos. Czy się nie zawiedliśmy? Czy jest bezpiecznie? Jakie atrakcje czekają na dzieci małe i „duże”? Przeczytajcie naszą opinię!

atrakcje dla dzieci

Jak wspominaliśmy przy określeniu naszych oczekiwań, poszukiwaliśmy oferty z bogatą ofertą atrakcji wodnych, jednak takich, które będą adekwatne zarówno dla mniej odważnego 5 latka jak i spragnionego adrenaliny 8 latka. Okazało się, że ilość atrakcji w parku wodnym w 100 % zaspakaja jednego i drugiego, tym bardziej, że „młodszy” już po drugim dniu korzystał na równi ze starczym ze wszystkich zjeżdżalni (poza pomarańczową, na którą nawet nie wszyscy dorośli wchodzili).

brodziki

basen ze sztuczną falą


Zacznijmy jednak od początku. Caretta Beach Resort Waterpark otwarty jest w godzinach 10:30 do 17:00. Początkowo wydawało nam się, że to bardzo krótko, jednak gwarantujemy Wam – to wystarczająco, a nawet za dużo czasu na codzienne wodne szaleństwa, tym bardziej że zawsze możecie się jeszcze „domoczyć” w przyhotelowych basenach. Z aquaparku korzystać mogą goście wielkiego Caretta Beach, Caretta Star, Caretta Sea View oraz goście wykupujący bilety indywidualne, więc wydawać by się mogło, że będzie tłok i walka o leżaki. Nic podobnego, zawsze były jakieś miejsca wolne.

grecja_515x200-wakacje z dzieckiem

park wodny Caretta Beach

Atrakcje w Caretta Beach Aquapark Zakytnhos Grecja

atrakcje dla najmłodszych

W parku wodnym czekają na Was różnej prędkości i długości zjeżdżalnie: 3 zjeżdżalnie pojedyncze o różnej prędkości, jedna zjeżdżalnia rodzinna z pięcioma torami zjazdu, meeega zjeżdżalnia pomarańczowa – z której zjazd na kole robi duże wrażenie, są też dwie rodzinne zjeżdżalnie pontonowe z których na jednej można zjeżdżać w tandemie. Na młodsze dzieci czeka cały kompleks brodzików z atrakcjami dla prawdziwych maluchów, ale też przedszkolaków.

Przeczytaj też:
Zwiedzanie Zakynthos - wycieczki fakultatywne ceny i opinie

aquapark opinie

Zjeżdżalnie, grzybki wodne, wylewające się wiadra wody to raj dla wodnych maniaków. W aquaparku funkcjonuje też leniwa rzeka (nie mylić z dziką rzeką). Tutaj możecie leżąc na pontonie relaksować się w pełni. Ciekawym basenem jest ten ze sztuczną falą, która sprawiała niezłą radochę dzieciakom.

Sprawdź: Grecja - gdzie na wakacje z dzieckiem? [ceny]

zjeżdżalnie dla dzieci

Zjeżdżalnie oraz sztuczna fala uruchamiane są etapami, tzn. w każdym momencie czynne są minimum 4 zjeżdżalnie, co w zupełności wystarcza. Taka zasada obowiązuje prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że ciężko szukać lepiej pilnowanego przez ratowników kompleksu basenowego. Tutaj „zielone” światło przy zjeździe nie wystarcza – każdorazowo ratownik daje sygnał startu, a ratownik pilnujący basenu do którego „wpada” się ze zjeżdżalni dba, aby nikt nie wszedł na sąsiedni tor zjazdu. Nawet brodziki pilnowane są przez nierzucającego się w oczy ratownika.

zjeżdżalnie 

Czy w takiej sytuacji nie tworzą się gigantyczne kolejki? Tylko przez kilkanaście pierwszych minut od otwarcia danej zjeżdżalni (szczególnie pomarańczowej), a już po chwili, gdy „wszyscy nowi goście” choć raz spróbują wszystkiego, żadnych większych kolejek nie ma i wszystko idzie bardzo sprawnie.Czystość całego kompleksu basenowego bez żadnych zastrzeżeń.

Zakynthos Caretta Beach Aquapark

Sprawdź koniecznie: opinia o wakacjach w Hotelu Caretta Star z Grecosem

Podsumowując – ten aquapark jest naprawdę jednym z ciekawszych w ofercie europejskich hoteli rodzinnych.