Zakynthos – wycieczki fakultatywne: ceny i opinie

zwiedzanie Zakynthos

Będąc na Zakynthos warto wybrać się przynajmniej na jedną wycieczkę fakultatywną, aby poznać piękno wyspy. Można oczywiście zwiedzać na własną rękę, korzystając z transportu publicznego o którym pisaliśmy w informacjach praktycznych lub wypożyczyć samochód, skuter,quad albo nawet rower,choć tym otatnim może być ciężko zwiedzić wyspę, gdyż różnice poziomów są naprawdę spore (o cenach wypożyczeni samochodów przeczytacie na końcu).

Wycieczki fakultatywne - ceny, oferty, opinie

ceny wycieczek fakultatywnych
Na Zakynthos mamy mamy do wybory wielu organizatorów wycieczek fakultatywnych. Oczywiście każde biuro podróży będzie starało się sprzedać te z własnej oferty, a rezydent podczas wizyty w hotelu będzie zachwalał własną ofertę, jednak zdecydowana większość gości (znających język angielski) korzysta z ofert lokalnych sprzedawców. Tutaj ceny są zdecydowanie niższe niż w biurze podróży (poniżej zestawienie cen). 

Przeczytaj również:
Zakynthos - atrakcje i informacje praktyczne

Wycieczki fakultatywne z dzieckiem to nie zawsze dobry pomysł – dla młodszych turystów mogą one być męczące i nie tak bardzo interesujące jak dla dorosłych. Dlatego przed wyborem odpowiedniej oferty warto zastanowić się nad potrzebami całej rodzinki. Ciężko będzie odmówić sobie wycieczki na Zatokę Wraku czy do zjawiskowych jaskiń, tyle że całodniowy rejs statkiem nie koniecznie będzie atrakcją dla młodszych dzieci. Warto np. zastanowić się nad zwiedzaniem prawie tej samej trasy zdecydowanie szybszym i nowocześniejszym jachtem motorowym, który przez pół dnia dostarczy Wam również niezapomnianą dawkę wspomnień i emocji, a nie zdąży się znudzić najmłodszym turystom.

ceny wycieczek fakultatywnych
Cena całodniowej wycieczki fakultatywnej na Zatokę Wraku, a dokładniej zatokę Navagio (wraz z programem towarzyszącym) to 20 Euro, półdniowy rejs szybkim jachtem „VIP” to 25 Euro. Zante, czyli stolicę Zakynthos spokojnie zwiedzić można na własną rękę - szczegóły wkrótce tutaj.

Ceny pozostałych wycieczek fakultatywnych w lokalnym biurze podróży:

- zwiedzanie wyspy autobusem – 18 Euro (jedno dziecko zawsze gratis,kolejne „do dogadania”)
mini wycieczka statkiem na podglądanie gigantycznych żółwi Caretta Caretta – symbolu Zakynthos – 15 Euro (dzieci jak wyżej)
wycieczka na sąsiednią Kefalonię – 35 Euro
Olympia – to tu 776 p.n.e. odbyły się pierwsze odnotowane igrzyska, wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO – 45 Euro
Ateny – 70 EuroJednak będąc na Zakynthos, pewnie każdy z Was usłyszy o biurze podróży Zante Magic Tours. To biuro założone przez Macieja Nuckowskiego, byłego polskiego piłkarza, który grał również Olympiakos Volos i APS Zákynthos. Dziś jego Magic Zante oferuje jedne z najlepiej ocenianych wycieczek fakultatywnych na Zakynthos – oczywiście z obsługą w języku polskim. My osobiście nie zdążyliśmy skorzystać z tej oferty, jednak wszyscy uczestnicy wycieczek organizowanych przez biuro polskiego piłkarza byli ZACHWYCENI. Ceny od 35 Euro/os. Szczegóły ich oferty znajdziecie na dobrze prygotowanej stronie internetowej biura Zante Magic Tours.

Koniecznie zobaczcie ten film - to czeka na Was na Zakynthos:

Zwiedzanie Zakynthos z dzieckiem

Na Zakynthos znajdziecie jeszcze jedną opcję ciekawej wycieczki, która jest szczególnie lubiana przez dzieciaki. To kolejka turystyczna Fun Train, którą możecie wybrać się zarówno do Zante, jak i na wycieczkę tematyczną. Mieszkając w spokojnym Kalamaki, wybraliśmy ofertę przejazdu przez popularną miejscowość Laganas (choć cieszymy się, że tam nie mieszkaliśmy bo to typowo imprezowe miasteczko), przez zakład ceramiczny, aż do najstarszego gaju oliwnego i niewielkiej fabryki oliwy z oliwek (opis tej wycieczki wkrótce na Dzieckowpodrozy.pl). Wycieczki kolejką Fun Train to koszt od 6 do 10 Euro (dzieci zwykle połowę) w zależności od wybranej trasy. Czas trwania – 2 do 3 godzin, więc dzieciaki nie zdążą się znudzić. Godne polecenia.  

wycieczka z dzieckiem Zakynthos

Ile kosztuje wynajęcie samochodu, quada czy skutera na Zakynthos?

Jeśli preferujecie samodzielne zwiedzanie, wypożyczenia auta będzie dobrym pomysłem. Wyspa jest „zgrabna”, więc nawet w ciągu jednego dnia będziecie mogli sporo zobaczyć. Niewielkie autko to koszt 35-40 euro za dzień (plus dodatkowa opłata za każdego pasażera). Jeśli wypożyczycie auto na dłużej, możecie liczyć na lepszą cenę. Oczywiście należy doliczyć koszty paliwa, ale to chyba oczywiste. Na Zakynthos popularne są również quady i skutery. Cena wypożyczenia quada to ok.25 euro za dzień, a skuter to 15 euro. Gdzie wypożyczyć? Z tym nie będziecie mieć najmniejszego problemu – wypożyczalnie są praktycznie wszędzie. Prawdopodobnie najlepsze ceny są w lokalnych wypożyczalniach, w których można się lekko targować, jednak nie przesadzajcie – to nie Egipt czy Turcja :)
ceny wypożyczenia samochodu