Łeba – atrakcje dla dzieci

rodzinne atrakcje Łeba

W Łebie rodziny z dziećmi znajdą wszystko, czego im potrzeba – szerokie plaże, świetne miejsca na wycieczki i masę atrakcji.

Pierwsze skojarzenie z Łebą to dla większości turystów wydmy. I słusznie, bo Słowiński Park Narodowy to największe bogactwo okolicy. Zobaczyć w nim można cuda przyrody unikatowe w skali Europy i świata. Tutejsze plaże należą do czołówki w Polsce. Poza tym Łeba oferuje odwiedzającym liczne miejsca rozrywki, atrakcje sportowe i imprezy plenerowe, dlatego Wasze maluchy na pewno znajdą coś ciekawego dla siebie.

atrakcje dla dzieci Łeba wydmy

Atrakcje dla dzieci w Łebie - co zobaczyć?

Zatrzymując się w Łebie po prostu nie można nie wybrać się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Największą atrakcją są tu oczywiście ruchome wydmy, powstałe w wyniku przenoszenia piasku przez wiatr. Ogrom wydm przywidzi na myśl pustynię. Z dzielnicy Łeby – Rąbki można tu dojść spacerem, dojechać rowerem lub meleksem. Po drodze znajduje się kilka punktów widokowych, m.in. przy jeziorze przybrzeżnym Łebsko, po którym w sezonie kursuje też żegluga pasażerska, oraz Muzeum Wyrzutni Rakiet w miejscu dawnego niemieckiego poligonu. W Słowińskim Parku Narodowym jest także mnóstwo innych szlaków i atrakcji, m.in. Muzeum Wsi Słowińskiej, a także bardzo bogata flora i fauna (ponad 260 gatunków ptaków).

Słowiński Park Narodowy rodzinne atrakcjeKolejną atrakcją przyrodniczą jest Rezerwat Mierzeja Sarbska, położony na wschód od Łeby, na mierzei pomiędzy jeziorem przybrzeżnym Sarbsko a Bałtykiem. W okolicy działają stadniny koni, wypożyczalnie sprzętu wodnego i liczne kempingi. Na Sarbsku są świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Nieopodal znajduje się Sea Park Sarbsk, kompleks edukacyjno-rozrywkowy z fokarium, Oceanarium Prehistorycznym 3D, Parkiem Makiet Zwierząt Morskich i wieloma innymi atrakcjami.

park dinozaurów Łeba rodzinne atrakcjeParków rozrywki w okolicy Łeby zresztą nie brakuje. Działa tu największy w Polsce park dinozaurów – Łeba Park, w którym oprócz podziwiania modeli dinozaurów naturalnej wielkości można też posłuchać bajek, odwiedzić dom strachów czy przejechać się kolejką. Kolejną propozycją dla rodzin jest Power Park z atrakcjami dla aktywnych – m.in. torami gokartowymi i quadowymi, ścianką wspinaczkową, paintballem czy strzelnicą. Najnowszym parkiem rozrywki jest Labirynt Park Łeba. Tam znajdziecie największy w Polsce naturalny labirynt o powierzchni 5000 m2, magiczny ogród gier i mały labirynt edukacyjny. Pogłówkować trzeba także w Discovery Parku, który prezentuje interaktywną wystawę „Łebskie Klocki”. Tutaj nie tylko można zobaczyć wspaniałe budowle wykonane z uwielbianych przez dzieci klocków LEGO, ale także samemu wprawiać w ruch poszczególne elementy, a nawet stworzyć własne dzieła w strefie kreatywnego budowania.

Discovery Park Łeba atrakcje dla dzieciW Łebie działa też oceanarium, pole golfowe, dwa lunaparki i park linowy Tarzan Park. Co roku latem odbywa się tu Bajkowa Parada, podczas której na ulicach miasta można spotkać Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka czy Smerfy. W sezonie organizowanych jest też wiele koncertów, festynów i zawodów sportowych.