Sea Park Sarbsk

rodzinne atrakcje Łeba

Niezwykłe morskie zwierzęta, nowoczesne multimedia, ciekawe ekspozycje i mnóstwo miejsc do zabawy – to wszystko znajdziecie w Sarbsku.

Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku to pierwszy i jedyny park w Polsce, który pokazuje jednocześnie faunę i florę mórz i oceanów oraz kulturę i historię regionu Pomorza. Powstał około 8 km od niezwykle popularnego kurortu – Łeby. Jego zadaniem jest łączenie rozrywki z edukacją, dzięki czemu najmłodsi mogą się sporo dowiedzieć. Czekają tu na nas niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy.

​Atrakcje Sea Park Sarbsk

Najbardziej charakterystycznym elementem działalności parku jest fokarium, gdzie o wyznaczonych godzinach odbywa się karmienie fok oraz kotików, połączone z ich treningiem. Oprócz tego możemy odwiedzić liczne atrakcje wykorzystujące nowe technologie. Jest tu Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie przeżyjemy niezwykłą podróż po głębinach morskich z czasów prehistorycznych, a także Real Ocean 3D - niezwykła łódź podwodna, z której podziwiać można współczesnych mieszkańców oceanów tak, jakby znajdowali się tuż obok. Fenomenem jest też Błękitek Live Show - interaktywny pokaz multimedialny, podczas którego sympatyczny wieloryb opowiada fascynujące i pouczające historie. Można mu nawet zadawać pytania! Edukacyjną ofertę przyrodniczą uzupełniają woliery dla ptaków strefy przybrzeżnej oraz Park Makiet Zwierząt Morskich prezentujący modele największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnych rozmiarach.

Sea Park Sarbsk opinie atrakcje rodzinne cennik

Wśród atrakcji nawiązujących do historii i kultury regionu znajduje się Muzeum Marynistyczne, mające największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce,  Park Miniatur Latarni Morskich z makietami wszystkich latarni polskiego wybrzeża i Wrak na Wspak - Galeon Solen, łączący historyczną ekspozycję (jest to replika szwedzkiego statku biorącego udział w Bitwie pod Oliwą) z konwencją popularnych domów do góry nogami, gdyż tak jak oryginalny statek spoczywa do góry dnem.

Sprawdź również pobliski Aquapark z rekinami!

Sea Park Sarbsk opinie atrakcje

Maluchy na pewno chętnie korzystać będą z licznych i różnorodnych placów zabaw w Sea Parku. Do wyboru mają Gaj Małego Pirata mieszczący się wewnątrz repliki galeonu Wodnik (do dyspozycji są tu między innymi baseny kulkowe, labirynty czy zjeżdżalnie), pełną zakamarków Podwodną Przygodę, w której czeka groźny rekin, czy Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata, gdzie na dzieciaki czeka linowy tor przeszkód rozpięty między 11-oma kolorowymi domkami.

Sea Park Sarbsk plac zabaw atrakcje rodzinne opinie cennik

Na terenie kompleksu działają punkty gastronomiczne, kino 5D i jeździ Kolejka Pirata. Wszystkie atrakcje przygotowane dla zwiedzających tworzą Sea Park Sarbsk idealnym miejscem szaleństw dla dzieci i odpoczynku dla rodziców.

Sea Park Sarbsk kino 5d atrakcje rodzinne opinie cennik

Sea Park Sarbsk - Fokarium

Fokarium znajdujące się na terenie Sea Park jest jedynym w Polsce, gdzie wszyscy mają okazję zobaczyć aż dwa gatunki ssaków płetwonogich, które żyją w tym samym zbiorniku wodnym. Są to uchatki kalifornijskie, foki szare, foki pospolite i kotiki południowo-amerykańskie.

Na terenie fokarium znajdują się specjalne trybuny, z których aż około tysiąc osób jednocześnie może podziwiać figle tych uroczych zwierząt. Foki zaskoczą nas piruetami i zgrabnymi wyskokami z wody, a uchatki chętnie pomachają płetwą do najmłodszych. Zwierzęta również chętnie podarują buziaka swojemu opiekunowi i pokażą nam całą masę innych sztuczek.

sea park sarbsk opinie atrakcje fokarium

Wizyta w fokarium jest jednym z miejsc, które koniecznie trzeba pokazać dzieciom, ponieważ tylko tam będą miały okazję obcować z płetwonogami i zobaczyć je z tak bliskiej odległości.

Godziny otwarcia Sea Park Sarbsk

kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik
  • codziennie: 9:00 - 16:00
grudzień
  • piątek - niedziela: 9:00 - 16:00