Muzeum Motyli w Łebie

W 1998 roku powstała w Łebie pierwsza wystawa spreparowanych okazów motyli i innych owadów. Dziś cieszy się dużą popularnością i przyciąga do siebie wszystkich, którzy na własne oczy chcą zobaczyć te wyjątkowe zwierzęta. Czego się spodziewać?

rodzinne atrakcje pmorskie muzeum motyli łeba opinie ceny

Muzeum Motyli – Atrakcje

Składające się ze 102 gablot entomologicznych z okazami – Muzem Motyli znajduje się w samym centrum Łeby. Jest częścią zbiorów z prywatnej kolekcji (druga połowa znajduje się w Muzeum Motyli we Władysławowie), która została udostępniona do oglądania. W Muzeum Motyli w Łebie znajdziemy około 4000 okazów motyli i innych owadów, pochodzących właściwie z całego świata.

Mało kto wie o tym, że największe na świecie motyle dorównują wielkości patelni, jakiej używamy na co dzień w kuchni – to właśnie Attacus Atlas i możemy obejrzeć je wśród licznych eksponatów na wystawie. Wszystkie gatunki motyli są podpisane i dodatkowo opisane są ich najbardziej charakterystyczne cechy – w efekcie tego możemy nie tylko podziwiać te piękne owady, ale i przy okazji dowiedzieć się o nich czegoś interesującego.

Choć w Muzeum Motyli w Łebie to właśnie motyle są główną atrakcją, nie są one jedynymi eksponatami, jakie będziemy mieli okazję zobaczyć. Obejrzymy też pluskwiaki, chrząszcze, straszyki i całą masę owadów, które zamieszkują na terenie naszego kraju.

Świetną atrakcją jest także interaktywny test o motylach dla dzieci, w którym mogą wziąć udział po obejrzeniu całej wystawy. Dodatkowo na terenie muzeum znajduje się również mały sklepik, w którym możemy zakupić różne pamiątki związane z owadami.

Sprawdź również:
Łeba z dzieckiem – co zobaczyć? Atrakcje!

gdzie z dzieckiem łeba atrakcje dla dzieci pomorskie muzeum motyli opinie

Cennik i godziny otwarcia

Od 1 stycznia do 30 kwietnia: czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałku w godzinach od 11:00 do 16:00.
Od 1 maja do 30 czerwca: czynne codziennie od 11:00 do 18:00.
Lipiec, sierpień: codziennie od 11:00 do 21:00.
Wrzesień: codziennie od 11:00 do 18:00.
Październik: codziennie od 11:00 do 17:00.
Listopad, grudzień: codziennie od 11:00 do 16:00.

Bilet normalny: 12 zł
Bilet ulgowy: 10 zł
Bilet rodzinny 2+2: 44 zł
Bilet rodzinny 2+3: 55 zł
Bilet grupowy: 9,50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *