Muzeum Motyli w Łebie

Już w 1998 roku w Łebie powstała pierwsza wystawa spreparowanych okazów motyli i innych owadów. Dziś cieszy się dużą popularnością (a zainteresowanie stale rośnie) i przyciąga do siebie wszystkich, którzy na własne oczy chcą zobaczyć te wyjątkowe i kolorowe zwierzęta, żyjące na prawie wszystkich kontynentach Ziemi. Czego się spodziewać? Zobaczmy, co czeka na nas w tym muzeum zlokalizowanym w Łebie – czytajcie dalszą część naszego artykułu!

rodzinne atrakcje pmorskie muzeum motyli łeba opinie ceny

Muzeum Motyli – Atrakcje

Składające się ze 102 gablot entomologicznych z okazami – Muzeum Motyli znajduje się w samym centrum Łeby, a dokładnie na ulicy Wojska Polskiego. Muzeum to jest zaledwie częścią zbiorów z prywatnej kolekcji (druga połowa znajduje się w Muzeum Motyli we Władysławowie), która została udostępniona do oglądania dla turystów. W Muzeum Motyli w Łebie znajdziemy około 4000 okazów motyli i innych owadów, pochodzących właściwie z całego świata. Sami zdziwicie się, jak niesamowite mogą być te owady!

Mało kto wie o tym, że największe na świecie motyle dorównują wielkości patelni, jakiej używamy na co dzień w kuchni – to właśnie Attacus Atlas i możemy obejrzeć je wśród licznych eksponatów na wystawie. Wszystkie gatunki motyli są podpisane i dodatkowo opisane są ich najbardziej charakterystyczne cechy – w efekcie tego możemy nie tylko podziwiać te piękne owady, ale i przy okazji dowiedzieć się o nich czegoś interesującego. Czemu więc nie skorzystać z tej niezwykłej lekcji biologii, jaką oferuje to muzeum?

Choć w Muzeum Motyli w Łebie to właśnie motyle są główną atrakcją, nie są one jedynymi eksponatami, jakie będziemy mieli okazję zobaczyć. Obejrzymy też liczne owady: pluskwiaki, chrząszcze, straszyki i całą masę stworzeń, które zamieszkują na terenie naszego kraju. Świetną atrakcją jest także interaktywny test o motylach dla dzieci, w którym mogą wziąć udział po obejrzeniu całej wystawy. Może i  wy sami zechcecie sprawdzić swoją pamięć dotyczącą tej ekspozycji! Dodatkowo na terenie muzeum znajduje się również mały sklepik, w którym możemy zakupić różne pamiątki związane z owadami – to doskonałe zakończenie tej wycieczki!

gdzie z dzieckiem łeba atrakcje dla dzieci pomorskie muzeum motyli opinie

Cennik Muzeum Motyli Łeba

Od 1 stycznia do 30 kwietnia: czynne codziennie z wyjątkiem poniedziałku w godzinach od 11:00 do 16:00.
Od 1 maja do 30 czerwca: czynne codziennie od 11:00 do 18:00.
Lipiec, sierpień: codziennie od 11:00 do 21:00.
Wrzesień: codziennie od 11:00 do 18:00.
Październik: codziennie od 11:00 do 17:00.
Listopad, grudzień: codziennie od 11:00 do 16:00.

Cennik Muzeum Motyli Łeba

  • Bilet ulgowy – 13 PLN
  • Bilet normalny – 16 PLN
  • Bilet rodzinny 2+2 – 55 PLN
  • Bilet rodzinny 2+3 – 68 PLN
  • Bilet grupowy (powyżej 20 osób) – 10 PLN

Lokalizacja Muzeum Motyli Łeba

Mapę z dokładną lokalizacją tej atrakcji dla rodzin z dziećmi znajdziecie poniżej.

Sprawdź również nasz artykuł:
Łeba z dzieckiem – co zobaczyć? Atrakcje!