Muzeum Motyli Władysławowo

Wybierając się na wakacje z dzieckiem do Władysławowa warto sprawdzić, jakie atrakcje są godne odwiedzenia. Polecamy nasz przewodnik po atrakcjach dla dzieci we Władysławowie, w którym rekomendujemy odwiedziny na wieży widokowej i znajdującym się tam Muzeum Motyli. Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziliście tego miejsca, to teraz nadszedł idealny moment na naprawę tej sytuacji! Sprawdźcie co skrywa w sobie ta atrakcja!

Ekspozycja obecna w Muzeum Motyli, założonego przez Tomasza Falkiewicza, to owoc pracy dwóch pokoleń jednej rodziny, która gromadziła w swoich zbiorach coraz to lepsze, ciekawsze i mało spotykane okazy owadów, a szczególnie - motyli. Z czasem została ona udostępniona została zwiedzającym i zawiera zbiory motyli oraz owadów pochodzących z całego świata. Warto wspomnieć o tym, że najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały aż dwie wojny światowe do dnia dzisiejszego. To wręcz niewiarygodne!

Rozmiary tej wystawy są naprawdę imponujące, gdyż obejmuje ona ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów. Zobaczenie tak wielu ciekawych okazów tych zwierząt jest nie lada gratką i może okazać się ciekawą alternatywą dla wylegiwania się na plaży!

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Poza zbiorami entomologicznymi, na miejscu obejrzeć można też kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”. Dla znawców tematu czeka do rozwiązania interaktywny test o motylach i 6 krótkich filmów edukacyjnych o życiu motyli. Na miejscu znajdziemy też świetnie zaopatrzony sklepik z pamiątkami, oczywiście związanymi z owadami. Prywatne muzeum motyli istnieje w tym miejscu od 2000 roku i corocznie zdobywa grona nowych fanów.

Warto wspomnieć, że na ostatnim piętrze wieży widokowej Domu Rybaka znajduje się punkt widokowy na panoramę całego miasta i Półwyspu Helskiego. To widok, którego naprawdę się nie zapomina! To co, wpadacie niedługo do Muzeum Motyli?

 

Godziny otwarcia Muzeum Motyli Władysławowo

Październik 2020 r.

  • codziennie: 10:00 - 17:00

Kolejne miesiące:

  • Listopad: 10:00 - 17.00
  • Grudzień: 10:00 - 16:00
  • Styczeń 2021: 10:00 - 16.00
O najbardziej aktualnych godzinach otwarcia Muzeum Motyli znajdziecie właśnie w naszym artykule!

Muzeum Motyli jest atrakcją dla dzieci (i nie tylko) z Rekomendacją Dzieckowpodrozy.pl.

Lokalizacja Muzeum Motyli Władysławowo

Muzeum Motyli znajduje się na ulicy Hallera 19 we Władysławowie. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Potrzebujesz więcej atrakcji dla dzieci? Koniecznie sprawdź też: 

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice