Muzeum Motyli Władysławowo

Wybierając się na wakacje z dzieckiem do Władysławowa warto sprawdzić, jakie atrakcje są godne odwiedzenia. Polecamy nasz przewodnik po atrakcjach dla dzieci we Władysławowie, w którym rekomendujemy odwiedziny na wieży widokowej i znajdującym się tam Muzeum Motyli. Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziliście tego miejsca, to teraz nadszedł idealny moment na naprawę tej sytuacji! Sprawdźcie co skrywa w sobie ta atrakcja!

Ekspozycja obecna w Muzeum Motyli, założonego przez Tomasza Falkiewicza, to owoc pracy dwóch pokoleń jednej rodziny, która gromadziła w swoich zbiorach coraz to lepsze, ciekawsze i mało spotykane okazy owadów, a szczególnie - motyli. Z czasem została ona udostępniona została zwiedzającym i zawiera zbiory motyli oraz owadów pochodzących z całego świata. Warto wspomnieć o tym, że najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały aż dwie wojny światowe do dnia dzisiejszego. To wręcz niewiarygodne!

Rozmiary tej wystawy są naprawdę imponujące, gdyż obejmuje ona ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów. Zobaczenie tak wielu ciekawych okazów tych zwierząt jest nie lada gratką i może okazać się ciekawą alternatywą dla wylegiwania się na plaży!

Po zwiedzaniu zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Poza zbiorami entomologicznymi, na miejscu obejrzeć można też kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”. Dla znawców tematu czeka do rozwiązania interaktywny test o motylach i 6 krótkich filmów edukacyjnych o życiu motyli. Na miejscu znajdziemy też świetnie zaopatrzony sklepik z pamiątkami, oczywiście związanymi z owadami. Prywatne muzeum motyli istnieje w tym miejscu od 2000 roku i corocznie zdobywa grona nowych fanów.

Warto wspomnieć, że na ostatnim piętrze wieży widokowej Domu Rybaka znajduje się punkt widokowy na panoramę całego miasta i Półwyspu Helskiego. To widok, którego naprawdę się nie zapomina! To co, wpadacie niedługo do Muzeum Motyli?

 

Godziny otwarcia Muzeum Motyli Władysławowo

Październik 2020 r.

  • codziennie: 10:00 - 17:00

Kolejne miesiące:

  • Listopad: 10:00 - 17.00
  • Grudzień: 10:00 - 16:00
  • Styczeń 2021: 10:00 - 16.00
O najbardziej aktualnych godzinach otwarcia Muzeum Motyli znajdziecie właśnie w naszym artykule!

Muzeum Motyli jest atrakcją dla dzieci (i nie tylko) z Rekomendacją Dzieckowpodrozy.pl.

Lokalizacja Muzeum Motyli Władysławowo

Muzeum Motyli znajduje się na ulicy Hallera 19 we Władysławowie. Dokładną mapę lokalizacji znajdziecie poniżej.

Potrzebujesz więcej atrakcji dla dzieci? Koniecznie sprawdź też: 

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo i okolice