LEGOLAND® Discovery Centre Berlin

atrakcje dla dzieci Berlin

Prawdziwa gratka dla fanów najpopularniejszych klocków na świecie. W berlińskim Discovery Centre zabawa LEGO® nabiera nowego wymiaru.

Klockami LEGO® bawili się niemal wszyscy – mali i duzi, dzieci i dorośli. Wspólne budowanie nieraz łączyło pokolenia. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, jak ogromną ilość zastosowań mają popularne klocki i jak duże możliwości stwarzają. W LEGOLAND® Discovery Centre w Berlinie można rozwinąć swoje zainteresowanie klockami i nauczyć się wznosić nietuzinkowe budowle. Podobno pomysł stworzenia Discovery Centre powstał dlatego, że wiele osób przychodziło do fabryki LEGO®, chcąc podglądać pracowników przy pracy i dowiedzieć się, co nowego można zbudować z klocków. Postanowiono więc dać im taką możliwość. W Discovery Centre całe rodziny mogą wspólnie spędzać czas. Siedziba mieści się w centrum Berlina, w budynku  Sony Centre przy Placu Poczdamskim, niedaleko stacji metra Potsdamer Platz.

Legoland Niemcy rodzinne atrakcje

Atrakcje w Berlińskim LEGOLAND® Discovery Centre 

Berliński centrum to połączenie fabryki klocków z parkiem rozrywki. Znajdziemy tu zarówno atrakcje znane z LEGOLANDU, jak i specjalne warsztaty ukazujące pracę konstruktorów LEGO. Jest tu łącznie aż 5 milionów klocków! Można zwiedzić fabrykę LEGO Factory i zobaczyć, jak powstają plastikowe klocki, a także samemu spróbować je wyprodukować i zabrać ze sobą na pamiątkę. Jak tworzy się skomplikowane modele, dowiecie się od profesjonalistów podczas zajęć Model Builders Worhshop Przy pomocy pracowników Discovery Land można nawet samemu zbudować statki kosmiczne i samochody wyścigowe, których prędkość potem sprawdzi się na torze LEGO Racers. Dziewczynkom na pewno spodoba się w miasteczku LEGO Friends, gdzie mogą spotkać bohaterów z ulubionej serii.

rodzinny park rozrywki Legoland Discovery Centre Berlin

Podobnie jak w parkach rozrywki LEGOLAND, w Discovery Center stworzono Miniland, który tutaj akurat przedstawia najważniejsze budowle Berlina. Do stworzenia makiety miasta zużyto aż 2 miliony klocków. W Discovery Center możemy też poczuć odrobinę adrenaliny, choćby na karuzeli Uczniowie Magii Merlina czy podczas przejażdżki po zamku na smoku Dragon Ride. Dzięki LEGO Ninjago poznać można tajniki wschodnich sztuk walki, a na seansie w kinie LEGO Studios 4D przenieść się w inne rejony świata wspólnie z bohaterami znanymi z różnych serii klocków LEGO. Dla mniejszych dzieci (w wieku 2-5 lat) przygotowano wioskę DUPLO Village, gdzie razem z rodzicami mogą tworzyć budowle z klocków dostosowanych do ich wieku i tym samym rozwijać swoje umiejętności. Na terenie Discovery Land działają też pokoje urodzinowe, sklep z klockami i kawiarnia.

Legoland Discovery Centre Niemcy opinie

Godziny otwarcia LEGOLAND® Discovery Centre Berlin

codziennie od 10.00 do 19.00 (ostatnie wejście o 17.00)

park rozrywki Legoland Berlin rodzinne atrakcje

LEGOLAND® Discovery Centre Berlin
Potsdamer Straße 4
10785 Tiergarten, Berlin