Zakynthos-przewodnik, atrakcje, opinie, informacje praktyczne

zwiedzanie Zakynthos z dzieckiem

ZAKYNTHOS – to niewielka grecka wyspa, powierzchnią mniejsza od Warszawy, jednak zarówno jej wielkość, klimat i niezwykłe położenie tworzą niesamowity urok. Jeśli zamierzacie wybrać się na wakacje z dziećmi na Zakynthos, przeczytajcie nasz mini-przewodnik przygotowany dla Was po naszych wielkich greckich wakacjach.

Wyspę na stałe zamieszkuje ją ok. 40 tysięcy mieszkańców, jednak już podczas lądowania zobaczycie najliczniejszego mieszkańca wyspy- to drzewa oliwkowe. Z jakich powodów rocznie Zakynthos odwiedza ok. 300 000 turystów?

Po pierwsze, jak na Grecję, to wyjątkowo piękne piaszczyste plaże, z jedną z najbardziej znanych plaż świata położonej w Zatoce Wraku – to chyba najbardziej znany widok kojarzony z Zakynthos. Po drugie, znajdziecie tutaj świetnie przygotwaną infrastrukturę turystyczną - mnóstwo hoteli i pensjonatów o różnym standardzie wraz z różnymi atrakcjami. Sama wyspa oferuje również sporo atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu. Postaramy się Wam przybliżyć atrakcje dla dzieci (i nie tylko), które odkryliśmy podczas naszych wakacji na wyspie. Nie należymy może do wyjątkowych globtroterów, a naszą opinię o miejscu naszego leniuchowania przeczytacie tutaj: Carreta Star z Grecos i Carretta Beach Aquapark. Jednak doskonała infrastruktura atrakcji hotelowych nie zatrzymała nas przed zwiedzaniem wyspy.

Na początek informacje praktyczne:

- lotnisko Zakynthos – w zasadzie wszędzie blisko – do stolicy czyli Zakintos ok. 8 km

- wyspa pomimo że niewielka, długość 40 km, szerokość 20 km to zaskakuje różnicami poziomów – najwyższa góra ma 758 m

- transport publiczny – dosyć dobrze funkcjonuje, bilety kosztują 1,6 Euro, niezależnie od trasy przejazdu (dzieci do 6 roku życia nie płacą)

- pogoda na Zakynthos wyśmienita, jedynie kwiecień i maj to najbardziej deszczowe miesiące na wyspie, pozostałe letnie miesiące mogą męczące dla osób nieprzyzwyczajonych do wysokich temperatur

- sklepy i bankomaty – bankomaty Euronetu są częstym widokiem na wyspie, oczywiście wszędzie można płacić też kartami, w sklepach w zasadzie wszystko jest dostępne, jednak produkty dla dzieci są droższe, a najdroższe są preparaty przeciwsłoneczne – te zdecydowanie warto zabrać z kraju

zakynthos sklepy i bankomaty

- obsługa i turyści na wyspie - Polaków jest naprawdę sporo, jednak najwięcej jest Brytyjczyków, gdyby wierzyć w statystyki Zakynthos lubiany jest również przez Rosjan, jednak byliśmy na wyspie po "kryzysie krymskim" i nie moglibyśmy powiedzieć, że było ich dużo. Grecy bardzo przychylnie nastawieni do Polaków - obsługa na wysokim poziomie (z typowym dla Greków luzem i czasem na wszystko). Nie spotkacie się z nagabywaniem do zakupów czy namolnym zapraszaniem do sklepików itp. 

- opieka lekarska na Zakynthos - mieliśmy okazję korzystać i przetestować (o czym piszemy w recenzji Hotelu Caretta Star), trzeba przyznać iż w każdej większej miejscowości jest tzw. całodobowa "klinika", w której lekarze udzielają pierwszej pomocy i przeprowadzają podstawowe zabiegi. Mając wykupione ubezpieczenie wszystko przebiega bardzo sprawnie (przyjeżdżają i odwożą do hotelu), a czas reakcji jest bardzo szybki

Opieka lekarska Zakynthos 

 - bezpieczeństwo - będąc na Zakynthos ani przez chwilę nie poczuliśmy się niebezpiecznie, wieczorne zwiedzanie Zante przebiegało bardzo spokojnie i w przyjaznej atmosferze, jedynie rozrywkowa miejscowość Laganas nie zrobiło na nas pozytywnego wrażenia (oczywiście zależy kto czego oczekuje)- tą miejscowość upodobali sobie młodzi brytyjczycy i tutaj życie zaczyna się po godz. 21, a ilość klubów liczona jest w setkach


My wakacje spędziliśmy w niewielkiej miejscowości Kalamaki (tuż obok lotniska), jednak chętnie podzielimy się z Wami opinią i informacjami o zwiedzaniu całej wyspy - kliknij na wybrany temat:
-  Zakynthos wycieczki fakultatywne - ceny i opinie (również ceny wypożyczania samochodów)
-  
cudowna Wysepka Cameo

- Zwiedzamy Zante - stolicę Zakynthos – nasz mini przewodnik po atrakcjach

- gaj oliwny i fabryka oliwy

SPRAWDŹ: Grecja - gdzie z dzieckiem na wakacje?