Góry i zwierzęta na wyciągnięcie ręki-Leśny Park Niespodzianek

leśny park niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to chyba najlepsze miejsce na rodzinne spędzanie czasu w Beskidzie Śląskim. W parku położonym na zboczu Równicy w Ustroniu-Zawodziu rodzice znajdą piękne widoki (gdy jest dobra widoczność widać m. in. pobliską Szyndzielnię), a dzieci oswojone zwierzęta, które mogą pogłaskać i nakarmić.

opinie leśny park niespodzianek

Sarenki, daniele, lamy i kozy – te zwierzęta czekają tuż za kasami. Odważnie podchodzą do turystów, szczególnie tych, którzy w kasie zakupili specjalnie dla nich przygotowaną karmę (kosztuje jedynie 3 zł, a dzieci mają naprawdę niesamowitą frajdę). Zdarza się, że są natarczywe (szczególnie kozy), więc mimo wszystko trzeba uważać, szczególnie na najmłodsze dzieci w wózkach. Są również zwierzęta w zagrodach – świnki, ptaki, borsuki, a nawet żubry.

Koniecznie sprawdźcie film poniżej, pokazujący specyfikę tego miejsca!

Atrakcją nie tylko dla dzieci są codzienne pokazy lotów sów i ptaków drapieżnych. Ich niekwestionowanym królem jest okazały bielik amerykański Regan, który trafił nawet do logo parku. Trochę starsze dzieci zainteresuje też wystawa w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i prowadząca do niego ścieżka edukacyjna.

opinie atrakcje

Leśny Park Niespodzianek polecam przede wszystkim rodzicom dzieci już chodzących. Park położony jest na zboczu góry, ścieżki są prawdziwymi górskimi szlakami, przez które ciężko się przeprawić wózkiem, szczególnie takim z małymi kółkami (my byliśmy ze spacerówką z pompowanymi kołami i chwilami było naprawdę ciężko). Ścieżki wiodą pod górę, czasami są strome i kamieniste. Taka namiastka górskiego szlaku z atrakcjami, może być wstępem do prawdziwych górskich wędrówek, szczególnie że w okolicach Ustronia odpowiednich dla dzieci tras nie brakuje.

Opinie Leśny Park Niespodzianek z dzieckiem

Na miejscu jest jeszcze plac zabaw i bajkowa alejka. Moje dzieci jednak najbardziej zaciekawiły zwierzęta i to one są tam najważniejsze. Dla nich na pewno wrócimy tam nie raz. Jednak na pewno nie w środku sezonu, bo Leśny Park Niespodzianek jest miejscem bardzo popularnym i są w nim prawdziwe tłumy. A po sezonie atrakcje te same, a zwierzęta (prawie) na wyłączność naszych dzieciaków. I kilka godzin świetnej zabawy nie tylko dla dzieci zapewnionych.

Godziny otwarcia Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek otwarty jest całorocznie w następujących godzinach:

  • kwiecieńpaździernik: 9:00 – 18:00
  • listopadmarzec: 10:00 – 16:00

Cennik Leśny Park Niespodzianek

Bilety dla gości indywidualnych ( od poniedziałku do piątku):

  • Dorośli:  32 zł
  • Dzieci i młodzież szkolna (3-18 lat): 26 zł
  • Emeryci (pow. 65 lat): 26 zł
  • Studenci (do 26 lat): 28 zł

Bilety dla gości indywidualnych ( weekendy i  święta ):

  • Dorośli: 36 zł
  • Dzieci i młodzież szkolna (3-18 lat): 28 zł
  • Emeryci (pow. 65 lat):  30 zł
  • Studenci (do 26 lat): 30 zł

Lokalizacja Leśny Park Niespodzianek

Sprawdź także:

Śląsk – gdzie na weekend z dzieckiem? Najlepsze atrakcje dla dzieci