OPINIA-Aquapark Carreta Beach Resort Waterpark [Zakynthos-Grecja]

aquapark caretta zakynthos opinie

Naszym najważniejszym argumentem, dlaczego wybraliśmy wakacje z Grecosem w Hotelu Carreta Star był Caretta Beach Aquapark Zakynthos. Czy się nie zawiedliśmy? Czy jest bezpiecznie? Jakie atrakcje czekają na dzieci małe i „duże”? Przeczytajcie naszą opinię!

atrakcje dla dzieci

Jak wspominaliśmy przy określeniu naszych oczekiwań, poszukiwaliśmy oferty z bogatą ofertą atrakcji wodnych, jednak takich, które będą adekwatne zarówno dla mniej odważnego 5 latka jak i spragnionego adrenaliny 8 latka. Okazało się, że ilość atrakcji w parku wodnym w 100 % zaspakaja jednego i drugiego, tym bardziej, że „młodszy” już po drugim dniu korzystał na równi ze starczym ze wszystkich zjeżdżalni (poza pomarańczową, na którą nawet nie wszyscy dorośli wchodzili).

Sprawdź aktualne promocje na wypoczynek w Carreta Star Zakynthos

brodziki

basen ze sztuczną falą

Zacznijmy jednak od początku. Caretta Beach Resort Waterpark otwarty jest w godzinach 10:30 do 17:00. Początkowo wydawało nam się, że to bardzo krótko, jednak gwarantujemy Wam – to wystarczająco, a nawet za dużo czasu na codzienne wodne szaleństwa, tym bardziej że zawsze możecie się jeszcze „domoczyć” w przyhotelowych basenach. Z aquaparku korzystać mogą goście wielkiego Caretta Beach, Caretta Star, Caretta Sea View oraz goście wykupujący bilety indywidualne, więc wydawać by się mogło, że będzie tłok i walka o leżaki. Nic podobnego, zawsze były jakieś miejsca wolne.

 

park wodny Caretta Beach

Atrakcje w Caretta Beach Aquapark Zakytnhos Grecja

atrakcje dla najmłodszych

W parku wodnym czekają na Was różnej prędkości i długości zjeżdżalnie: 3 zjeżdżalnie pojedyncze o różnej prędkości, jedna zjeżdżalnia rodzinna z pięcioma torami zjazdu, meeega zjeżdżalnia pomarańczowa – z której zjazd na kole robi duże wrażenie, są też dwie rodzinne zjeżdżalnie pontonowe z których na jednej można zjeżdżać w tandemie. Na młodsze dzieci czeka cały kompleks brodzików z atrakcjami dla prawdziwych maluchów, ale też przedszkolaków.

Przeczytaj też: Zwiedzanie Zakynthos - wycieczki fakultatywne ceny i opinie

aquapark opinie

Zjeżdżalnie, grzybki wodne, wylewające się wiadra wody to raj dla wodnych maniaków. W aquaparku funkcjonuje też leniwa rzeka (nie mylić z dziką rzeką). Tutaj możecie leżąc na pontonie relaksować się w pełni. Ciekawym basenem jest ten ze sztuczną falą, która sprawiała niezłą radochę dzieciakom.

Sprawdź: Grecja - gdzie na wakacje z dzieckiem? [ceny]

zjeżdżalnie dla dzieci

Zjeżdżalnie oraz sztuczna fala uruchamiane są etapami, tzn. w każdym momencie czynne są minimum 4 zjeżdżalnie, co w zupełności wystarcza. Taka zasada obowiązuje prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że ciężko szukać lepiej pilnowanego przez ratowników kompleksu basenowego. Tutaj „zielone” światło przy zjeździe nie wystarcza – każdorazowo ratownik daje sygnał startu, a ratownik pilnujący basenu do którego „wpada” się ze zjeżdżalni dba, aby nikt nie wszedł na sąsiedni tor zjazdu. Nawet brodziki pilnowane są przez nierzucającego się w oczy ratownika.

zjeżdżalnie

Czy w takiej sytuacji nie tworzą się gigantyczne kolejki? Tylko przez kilkanaście pierwszych minut od otwarcia danej zjeżdżalni (szczególnie pomarańczowej), a już po chwili, gdy „wszyscy nowi goście” choć raz spróbują wszystkiego, żadnych większych kolejek nie ma i wszystko idzie bardzo sprawnie.Czystość całego kompleksu basenowego bez żadnych zastrzeżeń.

Zakynthos Caretta Beach Aquapark

Sprawdź koniecznie: opinia o wakacjach w Hotelu Caretta Star z Grecosem

Podsumowując – ten aquapark jest naprawdę jednym z ciekawszych w ofercie europejskich hoteli rodzinnych.