ZOO Egzotyczne Kaszuby Tuchlino

zoo kaszuby gdzie z dzieckiem

Kto by się spodziewał, że na Kaszubach można spotkać kolorowe papugi, ogromne węże czy egzotyczne jaszczurki? A jednak! W niewielkiej miejscowości Tuchlino obok Sierakowic powstał park edukacyjny z niesamowitymi zwierzętami, które na tej szerokości geograficznej można spotkać niezwykle rzadko.

Gorąco polecamy trasę rodzinną - Muzeum Zamkowe w Malborku

Wielkie gady, pająki, gryzonie, ryby o dziwnych kształtach – takie stworzenia często wzbudzają strach, i to nie tylko u dzieci. Jednak tak naprawdę wciąż niewiele wiemy na ich temat, i stąd biorą się nie zawsze uzasadnione obawy. Czas więc stanąć oko w oko z naszymi lękami i skonfrontować je z rzeczywistością. To dobra okazja, żeby się czegoś nauczyć, a być może przekonamy się, że nie taki diabeł straszny… W Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie możemy nie tylko zobaczyć zwierzęta z najbardziej odległych zakątków świata, ale także pod opieką wykwalifikowanego przewodnika dotknąć ich i poznać ciekawostki z ich życia. To niezwykle ciekawa przygoda, szczególnie dla najmłodszych!

zoo kaszuby atrakcje dla dzieci zoo kaszuby atrakcje
Czytaj również:
Ze względu na dobrze przygotowaną infrastrukturę, miejsce to świetnie spełnia funkcje edukacyjne, ale jednocześnie zapewnia ciekawą rozrywkę i odpoczynek. Na terenie obiektu znajdziemy salę dydaktyczną, profesjonalne kino 3D, restaurację oraz sklep, w którym sprzedawane są specjalnie sprowadzane egzotyczne zwierzęta i pamiątki. W klimatyzowanym kompleksie znajdziemy przestronny "małpi gaj" i specjalną strefę zabaw dla dzieci do lat 5. Na zewnątrz jest plac zabaw i zadaszone miejsce na ognisko. Dlatego to również idealne miejsce na wycieczkę dla grup zorganizowanych... z czego powinniście skorzystać!
atrakcje dla dzieci na kaszubach  zoo egzotyczne tuchlino zoo kaszuby plac zabaw plac zabaw zoo kaszuby  strefa dla dzieci zoo kaszuby
Warto także wspomnieć o tym, że w czerwcu 2017 r. na terenie Zoo została otwarta papugarnia z rzadkimi okazami - Lorysami Górskimi, małymi, bogato ubarwionymi ptakami. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość karmienia papużek nektarem i pyłkiem kwiatowym. Egzotyczne ptaki jeszcze nigdy nie były tak blisko!
 zoo egzotyczne kaszuby papugarnia
Oprócz samych zwierząt, warto też wspomnieć również o nowoczesnym kinie 3D, restauracji, “małpim gaju” dla większych dzieci i specjalnej strefie malucha do lat 5. Cały ten kompleks znajduje się w zadaszonym i klimatyzowanym obiekcie, dzięki czemu jest świetnym wyborem na każdą porę roku.

Godziny otwarcia ZOO Egzotyczne Kaszuby

W sezonie letnim (1.07-31.08):
  • codziennie od 10.00 do 19.00
Poza sezonem letnim:
Grupy zorganizowane proszone o kontakt telefoniczny z ZOO Egzotyczne w celu ustalenia terminu wycieczki. Grupy zorganizowane mogą odwiedzić to miejsce w każdy dzień tygodnia przez cały rok.

Ceny biletów ZOO Egzotyczne Kaszuby

Bilety normalne

  •  Normalny 24zl
  •  Ulgowy - 17 zł
Bilety zapewniają: – nieograniczony pobyt na terenie parku

Bilety Premium

  •  Normalny - 32 zł
  •  Ulgowy - 24 zł
Bilety premium zapewniają: – zwiedzanie z przewodnikiem oraz nieograniczony pobyt na terenie parku

Lokalizacja ZOO Egzotyczne Kaszuby

Sprawdź też koniecznie:

Kaszuby – najlepsze atrakcje dla dzieci