Wrocławski Teatr Lalek – przedstawienia dla dzieci

spektakle dla dzieci Wrocław

Teatry lalek być może straciły nieco na popularności, jednak istnieją miejsca, które nadal hołdują tej tradycyjnej formie rozrywki! Dzięki niezwykłej różnorodności Wrocławski Teatr Lalek posiada bardzo szeroką ofertę kulturalną dla wszystkich grup wiekowych.

Początki Wrocławskiego Teatru Lalek sięgają roku 1946, kiedy to odbył się pierwszy spektakl jeszcze pod nazwą Teatr Lalki i Aktora. Od tego czasu udało się stworzyć profesjonalny teatr, uhonorowany wieloma nagrodami i doceniany na międzynarodowych przeglądach. W latach 60-tych siedzibą teatru stał się neobarokowy budynek resursy kupieckiej z przełomu XIX i XX wieku, mieszczący się przy Placu Teatralnym.

rodzinne atrakcje Wrocław

​Przedstawienia dla dzieci: Wrocław -Teatr Lalek

W repertuarze teatru znajdują się przedstawienia skierowane zarówno do najmłodszych, jak i do starszych dzieci, a także do dorosłych. W cyklu Teatr dla Najnajów prezentowane są spektakle dla maluchów w wieku od kilku miesięcy do kilku lat. Są to spektakle mające stymulować rozwój dzieci i rozwijać ich kreatywność. Operują kolorami, dźwiękami i kształtami, a także dają możliwość aktywnego uczestniczenia w sztuce wraz z rodzicami. W ramach tego cyklu prezentuje się takie przedstawienia jak brzUcho czy Afrykańska Przygoda. Dla nieco starszych dzieci prezentowane są adaptacje dzieł uznanych twórców literatury dziecięcej, jak i sztuki pisane specjalnie na zamówienie teatru. Można zobaczyć zarówno Calineczkę, Czarodziejski Flet czy Czerwonego Kapturka, jak i nowoczesny spektakl Co w trawie piszczy?, poruszający problem ekologii. Jedną z głównych ról gra w nim robot!

Oprócz tego we wrocławskim teatrze działa też scena dla młodzieży i dorosłych, na której grane są również sztuki z wykorzystaniem lalek. Są to klasyki literatury – na przykład Ferdydurke Gombrowicza, ale także nowe sztuki, jak chociażby W środku słońca gromadzi się popiół uhonorowanego Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną Artura Pałygi. Uzupełnieniem ofert są spektakle objazdowe realizowane w unikatowym Bajkobusie – mobilnej scenie teatralnej. Tuż przy budynku teatru znajduje się przepięknie urządzony Ogród Staromiejski, w którym na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, a w sezonie działa Scena Letnia. Poza tym teatr organizuje półkolonie i warsztaty dla dzieci, a także przeglądy teatralne.

przedstawienia dla dzieci Wrocław

Ceny biletów Wrocławski Teatr Lalek

Ceny biletów we Wrocławskim Teatrze Lalek zależne są od spektaklu, który pragniemy obejrzeć.

  • bilet normalny - 25/30 PLN
  • bilet ulgowy - 22/25 PLN
  • bilet grupowy - 20 PLN
  • bilet rodzinny dla uczestników programu pomocy dla rodzin wielodzietnych "dwa  plus trzy i jeszcze więcej" - 20 PLN

Godziny otwarcia kasy biletowej Wrocławski Teatr Lalek

Lokalizacja Wrocławski Teatr Lalek

Sprawdź także nasz artykuł:

Wrocław – gdzie z dzieckiem? Poznaj najlepsze atrakcje dla dzieci