Wioska Indiańska Spytkowo koło Giżycka

Rodzinne atrakcje Giżycko

Kultura Indian fascynuje do dziś wielu ludzi na całym świecie, więc nic dziwnego, że dotarła ona także do  naszego kraju! Żeby dowiedzieć się o niej więcej nie trzeba jednak lecieć aż za ocean, wystarczy odwiedzić Spytkowo niedaleko Giżycka na Mazurach. Tutaj czeka na was naprawdę dużo ciekawych atrakcji, które musicie zobaczyć na własne oczy!

W 10-hektarowym gospodarstwie, położonym pośród mazurskiej głuszy, pasjonaci tematyki indiańskiej stworzyli obiekt niezwykły, popularyzujący wiedzę o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej i ich codziennych zwyczajach. Ale to nie tylko ekspozycje i opowieści snute przez przewodników czynią to miejsce niezwykłym. Odwiedzając je możemy też nauczyć się szacunku dla przyrody, z którą życie Indian było zawsze nierozerwalnie związane. A taka nauka przyda się na całe życie!

Muzeum Indian Spytkowo

​Atrakcje Muzeum Indian Spytkowo

Cały ośrodek podzielony jest na dwie części: mieszczące się w starym ceglanym budynku Muzeum Indian oraz rekonstrukcję indiańskiej wioski w naturalnych rozmiarach. W zbiorach tego muzeum obejrzeć można naprawdę ciekawą kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, zabawek i innych przedmiotów codziennego użytku. Z kolei w wiosce, na którą składa się kilkanaście namiotów tipi wraz z charakterystycznymi konstrukcjami obrzędowymi, mamy szansę zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali Indianie. Przewodnicy oprowadzający po obiektach dostosowują przekazywane informacje do wieku dzieci.

Warto wspomnieć o tym, że Muzeum Indian w Spytkowie i wioskę można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych, dla których przygotowywane są dodatkowe atrakcje, doskonałe dla rodzin z dziećmi – gry i zabawy zręcznościowe oraz ognisko z pieczeniem przepysznych kiełbasek. Działa tu również indiańska strzelnica, na której można nauczyć się strzelać z łuku lub winchestera, a także sklep z pamiątkami. Zaufajcie nam - to naprawdę niezapomniana i niesamowita przygoda!

Atrakcje dla dzieci Spytkowo

Ceny biletów Wioska Indiańska Spytkowo

Cennik za zwiedzanie muzeum i wioski indiańskiej prezentuje się następująco:

  • Bilet normalny - 10 zł
  • Bilet ulgowy (uczniowie, studenci) - 7 zł
  • Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 30 zł
  • Dzieci do lat 3 - wejście bezpłatne
  • Warsztaty chlebowe dla osób indywidualnych w każdy wakacyjny piątek (obowiązują zapisy) - 25 zł od osoby.

Na miejscu honorowana jest PŁATNOŚĆ WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ

Godziny otwarcia Wioska Indiańska Spytkowo

  • codziennie: 10:00 - 18:00

Dojazd Wioska Indiańska Spytkowo

Muzeum Indian znajduje się w niewielkim Spytkowie koło Giżycka, przy trasie do Węgorzewa. Przy wyjeździe z miejscowości należy skręcić w lewo i przejechać około 300 m. Mapę z dokładną lokalizacją Wioski Indiańskiej w Spytkowie znajdziecie poniżej. Na zmotoryzowanych turystów na miejscu czeka bezpłatny parking.

Sprawdź także:

Mazury jesienią z dzieckiem?Gdzie?Atrakcje?