Wioska Indiańska Spytkowo koło Giżycka

Rodzinne atrakcje Giżycko

Kultura Indian fascynuje do dziś wielu ludzi na całym świecie. Żeby dowiedzieć się o niej więcej nie trzeba jednak lecieć aż za ocean, wystarczy odwiedzić Spytkowo niedaleko Giżycka na Mazurach.

W 10-hektarowym gospodarstwie, położonym pośród mazurskiej głuszy, pasjonaci tematyki indiańskiej stworzyli obiekt popularyzujący wiedzę o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej i ich zwyczajach. Ale to nie tylko ekspozycje i opowieści snute przez przewodników czynią to miejsce niezwykłym. Odwiedzając je możemy też nauczyć się szacunku dla przyrody, z którą życie Indian było zawsze nierozerwalnie związane.

Muzeum Indian Spytkowo

​Atrakcje Muzeum Indian

Cały ośrodek podzielony jest na dwie części: mieszczące się w starym ceglanym budynku Muzeum Indian oraz rekonstrukcję indiańskiej wioski w naturalnych rozmiarach. W muzeum obejrzeć można kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, zabawek i innych przedmiotów codziennego użytku. Z kolei w wiosce, na którą składa się kilkanaście namiotów tipi wraz z charakterystycznymi konstrukcjami obrzędowymi, mamy szansę zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali Indianie. Przewodnicy oprowadzający po obiektach dostosowują przekazywane informacje do wieku dzieci. Muzeum i wioskę można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych, dla których przygotowywane są dodatkowe atrakcje – gry i zabawy zręcznościowe oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Działa tu również indiańska strzelnica, na której można nauczyć się strzelać z łuku lub winchestera, a także sklep z pamiątkami.

Atrakcje dla dzieci Spytkowo

Ceny biletów Wioska Indiańska Spytkowo

Zwiedzanie muzeum i wioski indiańskiej:

normalny – 10 zł od osoby. 
ulgowy – 7 zł od osoby. 
rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) – 30 zł. 
dzieci do lat 4 – gratis

Program podstawowy zwiedzania z ogniskiem i zabawami (dla grup min. 15 osób, czas trwania około 2,5 godziny) – 15 zł/os.

Dojazd: