AquaCity Poprad – Park Wodny z atrakcjami dla dzieci

aquapark Słowacja rodzinne atrakcje

Zaledwie 40 km od polskiej granicy, w znanym słowackim kurorcie Poprad działa ogromny park wodny AquaCity zaskakujący liczbą atrakcji dla całej rodziny.

Wspaniałe bogactwo Tatr przejawia się nie tylko poprzez piękne góry, zapierające dech w piersiach widoki i malownicze szlaki turystyczne. To także wody termalne, które odpowiednio wykorzystane stają się prawdziwym skarbem. Potwierdza to przykład kompleksu AquaCity, znajdującego się w samym sercu Tatr Wysokich, w Popradzie. Dzięki ciepłym źródłom zabawa trwa tu przez cały rok, a liczba wodnych atrakcji przyprawia o zawrót głowy. To jeden z największych aquaparków w Europie.

Słowacja atrakcje dla dzieci park wodny

Oferta AquaCity Poprad zadowoli rodziców i dzieci – zarówno te najmłodsze, jak i te trochę starsze. Łącznie znajduje się tu kilkanaście basenów różnego rodzaju – termalnych, krytych i odkrytych, sportowych, relaksacyjnych. Do tego plaża, boiska sportowe, 6 zjeżdżalni, place zabaw i ponad 350 wodnych atrakcji jak gejzery, hydromasaże czy dysze. W skład kompleksu wchodzi też centrum spa, klub fitness, hotele, restauracje i bary.

rodzinny park wodny Słowacja Poprad opinie dla dzieci

Baseny i Park Wodny z rodzinnymi atrakcjami

W kompleksie wykorzystywana jest wysokozmineralizowana woda ze źródeł termalnych znajdujących się na głębokości 1300 m pod ziemią. Posiada ona lecznicze właściwości, korzystnie działa zwłaszcza w wypadku schorzeń górnych dróg oddechowych i narządów ruchu. Woda geotermalna pozwala nie tylko relaksować się gościom w wielu basenach, ale także stanowi źródło energii dla całego ośrodka, dzięki czemu jest on w pełni ekologiczny.

AquaCity Poprad opinie atrakcje

Woda w basenach AquaCity posiada temperaturę od 26 ˚C do 38 ˚C. Amatorzy pływania na pewno najbardziej docenią pełnowymiarowy, 50-metrowy basen sportowy spełniający międzynarodowe wymogi. Dzięki dobremu zapleczu hotelowemu i znajdującym się obok saunom parowym to świetne miejsce dla profesjonalnych sportowców.

AquaCity Słowakcja atrakcje dla dzieci

Zewnętrzne baseny termalne idealnie nadają się do wypoczynku i rekreacji. Przez cały rok dostępny jest siedzący basen relaksacyjny z grzybkami wodnymi i dyszami masującymi, a także 33-metrowy basen pływacki. Latem działa tu też Piramida Majów z 3 basenami, w których czeka mnóstwo wodnych atrakcji, m.in. rwąca rzeka, jeż wodny, różne fontanny i wodotryski. Ze szczytu piramidy można zjechać kilkoma różnymi zjeżdżalniami – rodzinną Family Slide, szybkimi Kamikaze i 70-metrową krętą zjeżdżalnią, po której zjeżdża się na nadmuchiwanej oponie. W Aquaparku można także korzystać z dwóch krytych całorocznych zjeżdżalni – 71-metrowej Czarnej Dziury i 54-metrowego Twistera.

Aquacity Poprad rodzinne atrakcje

Nieco spokojniejsza atmosfera panuje w dwóch krytych basenach termalnych Blue Diamond. Ciekawy wystrój, podświetlenia, prądy wodne, hydromasaż czy jacuzzi pozwalają w pełni się zrelaksować i zapewniają przyjazne warunki dla rodzin z dziećmi. Jeden z basenów posiada bar z tarasem, a w drugim można skosztować napojów bezpośrednio w wodzie, np. siadając na wodnych krzesłach barowych.

rodzinny park wodny Słowacja

Zupełnie wyjątkowy klimat zapewnia basen termalny Blue Sapphire, składający się z basenu wewnętrznego ze sztucznymi falami i z otaczającego go basenu zewnętrznego, z oddzielonymi 4 zatokami. Można tu korzystać z dysz wodnych, leżanek masujących, sztucznych fal, wanien jacuzzi i urządzeń do chromoterapii czyli leczenia światłem. Każdego wieczora odbywa się tu jedyny w swoim rodzaju pokaz Laser Show z wykorzystaniem projektorów laserowych wyświetlających animowane obrazy 3D i muzyki. W ciągu dnia pomieszczenie z basenami jest świetnie doświetlone dzięki trzem przeszklonym ścianom. Doskonale widać przez nie też zachód słońca. Nad basenami przechodzi przeszklony tunel, w którym znajduje się pełno atrakcji dla maluchów – „małpi gaj”, drabinki, tunele, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, ścianka wspinaczkowa, zabawki.

Tatry rodzinny aquapark Poprad

Duża część basenów AquaCity stworzona została właśnie z myślą o najmłodszych Najnowszą atrakcją dla dzieci jest Wyspa Skarbów – basen ze słoną wodą przypominający egzotyczną zatokę, z pirackim statkiem zakotwiczonym pośrodku. Są tu armatki wodne i zjeżdżalnie, organizowane są pirackie animacje. Można tu zobaczyć żółwie i rybki Nemo, a także dwa legwany – Hugo i Bossa. Poza wewnętrznym i zewnętrznym basenem dla dzieci jest tu kilka placów i kącików do zabawy, dmuchańce, dyskoteki i programy animacyjne prowadzone przez maskotki parku – Oskara, Oliwię i Lilly. W weekendy działa też przedszkole, a latem dzieci mogą bawić się na zewnątrz w piaskownicach, na huśtawkach czy drabinkach.

Wyspa Skarbów Aquacity Poprad atrakcje dla dzieci

Aquacity Poprad animacje dla dzieci

Wellness, uroda i zdrowie

W AquaCity Poprad niedawno zostało otwarte największe w tej części Europy, dwupoziomowe centrum spa o powierzchni ponad 1590 m2. Fire & Water Wellness & Spa podzielone zostało na strefę party i strefę relaksu. Można tu korzystać z wielu rodzajów saun, m.in. sauny fińskiej, parowej, ziołowej, solnej, eukaliptusowej, sauny na podczerwień czy niezwykłej sauny ceremonialnej, w której odbywa się ceremoniał wspomagający działanie sauny prowadzony przez mistrza saunowego. Funkcjonuje tu też strefa wypoczynkowa z łóżkami wodnymi, strefa prywatna, chłodzący basen, jaskinia śnieżna, wodospad lodowy i Vital Bar serwujący wyjątkowo smaczne i zdrowe przekąski i koktajle.

spa poprad Aquacity

Poza tym działa tu solarium, centrum kosmetyczne K-Vital i kriocentrum, można też wybierać z szerokiej oferty masaży klasycznych i tajskich i poćwiczyć w Centrum Fitness i Spinning z maszynami cardio, symulatorami wioślarskimi, bieżniami i rowerami stacjonarnymi.

Hotele

Na terenie kompleksu działają aż 3 luksusowe hotele – Mountain View****, Seasons*** i Riverside***. Oferują one wysoki standard i korzystne pakiety pobytowe dla rodzin z dziećmi. W cenie pobytu jest wstęp do aquaparku i centrum spa. Posiłki serwowane są w restauracji High Tatras z widokiem na góry. Nowością jest wyremontowany Hotel Horizont Resort**** w Starej Leśnej, który oferuje ekskluzywne wellness z widokiem na Tatry, nową salę kongresową, restaurację z barem i VIP SKY Lounge. Można tu znaleźć relaks, spokój, odpoczynek i rozkoszować się panoramą z wierzchołkami Tatr Wysokich podczas kąpieli wirowej pod rozgwieżdżonym niebem lub w przeszklonej saunie fińskiej na dachu hotelu.

rodzinne noclegi Poprad Słowacja

Horizon Resort Poprad opinie spa z widokiem na Tatry

Godziny otwarcia AquaCity Poprad

Strefa Aqua (baseny termalne wewnętrzne i zewnętrzne, rekreacyjne, zjeżdżalnie, wodne atrakcje) – codziennie – 9.00-22.00

Strefa Sport (basen sportowy) – poniedziałek – 9.00-22.00, wtorek-niedziela – 8.00-22.00

Strefa Vital (spa, sauny, solarium, tepidarium, jacuzzi) – codziennie – 9.00-22.00

Więcej na: www.aquacityresort.com/pl/