Miniland – świat z klocków LEGO® i jego atrakcje

największa wystawa Lego

Miniland to prawdopodobnie najważniejsza część parku – bo przecież od tego się zaczęło. To zdecydowanie największa wystawa budowli z klocków LEGO® jednak jak szybko się przekonacie, klocki to nie wszystko - sprawdźcie pozostałe atrakcje strefy Miniland.

Miniland Wystawa Budowli z klocków LEGO

Odwiedzając Miniland zwiedzicie USA, Niemcy, Holandię,Norwegię, Szwecję, Danię i ich najbardziej charakterystyczne budynki, całe nabrzeża, a nawet miasta. Już od wejścia powita Was gigantyczna makieta lotniska. Tuż obok kanały i pływające po nich statki. Wszystko interaktywne, a częścią z ekspozycji możecie sami sterować. Fani Star Wars™ znajdą tu prawdopodobnie największą interaktywną makietę poświęconą tej serii (420 metrów 2). Robi się ciemno? Nieszkodzi- Miniland po zmierzchu ma swój urok dzięki pięknemu oświetleniu – lampki są wszędzie, w oknach domów, w samochodach, latarniach ulicznych itp. - widok spektakularny.

Pozostałe atrakcje Miniland w LEGOLAND® Billund:

Kolejka Monorail – przejazd uroczymi wagonikami pozwala na zwiedzanie parku z wysokości 4 metrów. Kolejką pojadą zarówno dzieci (bez ograniczeń wzrost/wiek) jak i rodzice.

atrakcje Miniland w Legoland Dania

Mini łódki Lego (Mini Boats) - świetna zabawa na wodzie, a przy okazji zwiedzanie jednych z najciekawszych budowli takich jak: Statua Wolności, Zamek Kronborg czy Akropol. Dzieci mogą kierować łódką, lecz dzieciom o wzroście poniżej 100 cm musi towarzyszyć opiekun.

atrakcje LEGOLAND - łódki z Lego - zwiedzanie Miniland

Pociąg LEGO® Train – przejazd pociągiem LEGO to atrakcja sama w sobie. Tym razem zwiedzicie Miniland z okien „ciufci”, przez które zobaczycie serki figur i modeli LEGO (nawet tak dużych jak słonie!). To świetna propozycja na początek zwiedzania parku – dzięki przejażdżce poznacie położenie konkretnych atrakcji.

Kolejka LEGO w parku LEGOLAND

Wieża widokowa LEGOTOP®To obowiązkowa atrakcja zaraz po wejściu na teren parku. Oszklona platforma na wieży o wysokości 36 metrów pozwoli Wam dostrzec najdalsze atrakcje LEGOLANDu. Oszklona kabina kręci się w trakcie unoszenia i opadania, dzięki czemu niezależnie od zajętego miejsca zobaczycie pełną panoramę LEGOLAND.
wieża widokowa LEGOLAND

Karuzela Caterpillar - szybka karuzela, która wprowadza w atmosferę dodatkowych atrakcji parku. Z karuzeli skorzystają dzieci powyżej 90 cm wzrostu.

Legoland Karuzele dla dzieci

Strefa Gier Nintendo - w strefie Miniland umożliwiono również grę na konsolach Nintendo włączając w to opcję najnowszej technologii 3D. Strefa gier Nintendo dostępna jest dla dzieci od 7 lat.
Legoland Nintendo Gry

Szkoła jazdy SEAT - to atrakcja dodatkowo płatna dostępna dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Jeżdżąc samochodzikami LEGO zdobędą swoje pierwsze prawo jazdy. To popularna atrakcje, dlatego warto zapisać się na konkretną godzinę zaraz po wejściu do parku. Po  zakończeniu lekcji - każdy uczestnik otrzyma zalaminowane "prawo jazdy" z własnym imieniem i zdjęciem -  to świetna pamiątka. 
atrakcje Legoland - szkoła jazdy Seat

Poznaj pozostałe 7 stref
atrakcji w LEGOLAND Billund Dania