Sweet Valley – nowa strefa Energylandii w 2022 roku!

sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 2

Nie da się ukryć, że Energylandia to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych atrakcji w Polsce. Rozmach i ilość atrakcji sprawiają, że rodzimy park rozrywki zyskał również wielką popularność i uznanie w całej Europie. Warto podkreślić, że obecnie Energylandia ma najwięcej roller coasterów wśród parków rozrywki w całej Europie!  Sprawdźcie, jakie nowości na sezon 2022 zaplanowano w Energylandii. 

SEZON PEŁEN RADOŚCI W PARKU ROLLER COASTERÓW NR 1 W EUROPIE! 

W tym roku Eneryglandia zaprezentowała nową, szóstą strefę Aqualantis, w której pojawiły się aż 3 nowe roller coastery: flagowy Abyssus, Ekipa Light Explorers oraz Tidal Wave Twister, czyli tzw. disco coaster. Tym samym Park trafił na pierwsze miejsce w Europie pod względem ilości roller coasterów posiadając ich aż 18! Energylandia stała się parkiem roller coasterów nr 1 w Europie pozostawiając w tyle Wonderland Eurasia w Turcji (17 roller coasterów), Wiener Prater w Austrii (15), Europa Park w Niemczech (14), czy też brytyjskie Alton Towers i Blackpool Beach. Obecnie Energylandia posiada aż 106 atrakcji na zagospodarowanym terenie 43 ha powierzchni!

Jednak największym wyróżnieniem tego roku jest 8 miejsce w TOP 10 Google-a w Europie wśród najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych. Według Google Maps zajmując 8 miejsce, Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, stadion Camp Nou w Barcelonie i znalazła się w towarzystwie takich destynacji jak Wieża Eiffel-a, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma. 

Grafika_Top_10_Europe

Udany sezon 2021 to dla Energylandii motor napędowy do dalszych działań, rozwoju Parku Rozrywki i realizacji planów inwestycyjnych, a tych znając Energylandię nie brakuje! Przeczytaj, co Park szykuje na 2022! 

Sweet Valley – nowe atrakcje w Energylandii na sezon 2022

Podczas konferencji prasowej podsumowującej sezon 2021 zaprezentowano najbliższe plany inwestycyjne. Absolutną premierą nadchodzącego sezonu 2022 będzie słodka dolina – Sweet Valley.

sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 3

Prawdopodobnie każdy w dzieciństwie marzył o tym, by przenieść się do krainy zbudowanej z lizaków, tabliczek czekolady i waty cukrowej! Słodycze w końcu to coś, co uwielbiają szczególnie dzieci, choć wśród dorosłych nie brakuje łakomczuchów. Taka też będzie tematyzacja nowego sektora rozrywkowego, zlokalizowanego pomiędzy strefą Smoczy Gród i Aqualantis. 

OPIS STREFY I ATRAKCJI

Teren Sweet Valley obejmował będzie 4 ha powierzchni i wyposażony będzie w 10 atrakcji, wśród których wyróżniamy dwa familijne roller coastery: Choco Chip Creek oraz Honey Harbour zaprojektowane i wyprodukowane przez holenderską Vekomę. Ten pierwszy będzie flagową atrakcją strefy i charakteryzował się będzie zaskakująco długą trasą toru, która mierzy 1200 metrów, blisko tyle co trasa Zadry czy Abyssusa (1316 m). Zwany przez producenta junior coaster składa się z pociągu przypominającego lokomotywę parową oraz wagoników i zabiera na pokład 32 pasażerów. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągamy prędkość 55 km/h.

W cukierkowej krainie pojawi się Candy Carousel – mowa o wiedeńskiej karuzeli, symbolu parków rozrywki. Bajkowy klimat Sweet Valley wprowadzi Crazy Barn, czyli szalony domek, przypominający stodołę, lecz zainstalowany na… kurzej łapce! Lubiący obroty, wznoszenia i nachylenia odnajdą się w tym miejscu doskonale!

Amatorów atrakcji wodnych zaciekawi Choco Valley Mini Tour, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym. Do wyboru będziemy mieli 3 różne kłody, które pomieszczą 3 dzieci lub 1 dorosłego i 1 dziecko.

choco chip creek energylandia atrakcje dla dzieci 2 nowe atrakcje 2022 choco chip creek energylandia atrakcje dla dzieci

Poruszając się po słodkiej dolinie trafimy do Lollypop Farm stylizowanej farmie lizaków przez którą przemierzymy 4 osobowymi pojazdami a’la ciągniki rolnicze. Wpleciona tutaj będzie także szósta atrakcja Tree Grove – interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo.

Wizualnie centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób.

Podobnie jak w pozostałych strefach Parku także tutaj znajdą się obiekty gastronomiczne i sklepiki ze smakołykami i gadżetami oraz plac zabaw dla dzieci Annual Sweet Market, będący swoistym słodkim ryneczkiem.

DWA ETAPY – ATRAKCJE + COŚ ZUPEŁNIE NOWEGO!

Odsłonięcie Strefy Sweet Valley planowane jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku Gości, znów drugi zakłada zbudowanie wielofunkcyjnego obiektu o nazwie Sweet Valley Town Hall.

sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi

Będzie to ogromny budynek restauracji i teatru w jednym, który pomieści jednorazowo, aż 1000 osób! Powstanie tam przestrzeń do organizowania spotkań i konferencji biznesowych, ale co najważniejsze kolacji z widowiskowymi pokazami, tak popularnymi wśród zachodnich parków rozrywki. 

sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 4 sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 5 sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 6 sweet valley nowa strefa energylandia atrakcje dla rodzin z dziećmi 7

WINTER KINGDOM OD 26 LISTOPADA

W ENERGYLANDII POJAWI SIĘ NAJWIĘKSZY W POLSCE OGRÓD ŚWIATEŁ!

winter-kingodom-energylandia-atrakcje-dla-dzieci

Park Rozrywki Energylandia od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się w zimową krainę. Goście Parku będą mogli przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwiedzić największy w Polsce Ogród Świateł stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu. Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się potężne lodowisko, snowtubing, jarmark bożonarodzeniowy, świąteczne widowiska, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.

winter kingodom energylandia atrakcje dla dzieci 2

Sprawdź też nasz artykuł:

ENERGYLANDIA w TOP 10 atrakcji według Google!