Betlejem Poznańskie – Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

Okres przedświąteczny sprzyja cudownej atmosferze, którą powoli wszyscy zaczynamy odczuwać. Mieszkańców Poznania i okolic zapraszamy na przepiękne Betlejem Poznańskie!

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu został odwołany przez panującą pandemię koronawirusa!

O orientacyjnym terminie jarmarku w 2021 poinformujemy was tak szybko, jak to możliwe!

Betlejem Poznańskie-Jarmark Świąteczny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu przyciąga do siebie zarówno mieszkańców samego Poznania i okolicznych miejscowości, jak i turystów. Liczne atrakcje sprawiają, że niemal natychmiast odczujemy magię świąt, a czas spędzony w Poznaniu zostanie nam na długo w pamięci.

 poznań targi bożonarodzeniowe betlejem poznańskie kiedy Jarmark Świąteczny

  • Poznańskie Betlejem  rozpocznie się wyjątkowo wcześnie – już 16.11 o godz. 17:00 rozpocznie się Jarmark na Placu Wolności, z kolei 30.11 również o godz. 17:00 nastąpi uroczyste rozpalenie choinki miejskiej i otwarcie Jarmarku na Starym Rynku. Wydarzenie zakończy się 22 grudnia, jednak nie wszystkie atrakcje znikną od razu. Diabelski Młyn wystartuje wcześniej, już 10 listopada i pozostanie na pl. Wolności aż do 2 lutego 2020.
    Jarmark Świąteczny Poznań Betlejem 2019 Bożonarodzeniowy

jarmark bożonarodzeniowy poznań betlejem poznańskie atrakcje dla dzieci opinie

Jarmark w Poznaniu – atrakcje dla dzieci

Jedną z największych atrakcji Poznańskiego Betlejem jest Christmas Silent Disco – zakładamy na uszy słuchawki, z których do naszych uszu dobiegają świąteczne dźwięki i możemy ponieść się tanecznemu szaleństwu, podczas gdy inne osoby przebywające obok nas bez słuchawek – nie słyszą kompletnie nic! To naprawdę świetna zabawa!

Poznańskie Betlejem to atrakcje dla dzieci i dorosłych każdego dnia! Poza nimi będą też stałe punkty, dostępne przez cały czas trwania wydarzenia. Są to między innymi: skrzynia na listy do Gwiazdora, przepięknie rozświetlona choinka, żłobek i świąteczny domek czy lodowe miasteczko. Dzieciom z pewnością przypadną do gustu liczne karuzele, oraz ogromne, 33-metrowe młyńskie koło z karuzelą!

Flagowym wydarzeniem z pewnością jest Poznań Ice Festival 2019  ! W tym roku 7 i 8 grudnia w ramach Betlejem Poznańskiego, w dwóch konkurencjach zmierzy się aż 24 uczestników z niemalże całego świata. Przedstawiciele m.in. Polski, Filipin czy Kanady przez kilkanaście godzin tworzyć będą wyjątkowe rzeźby, które będą cieszyć oczy wszystkich odwiedzających poznański Stary Rynek.

poznań atrakcje Jarmark Świąteczny Betlejem Festiwal lodu

 

Dzięki świetnie przygotowanym atrakcjom dzieci na pewno nie będą się nudziły. Niemal każdego dnia czeka na nie coś zupełnie nowego – w tym spotkanie z samym Świętym Mikołajem! Na Poznańskim Betlejem znajdziemy również liczne animacje tematyczne, które dedykowane są dzieciom czy wspólnego kolędowania.

Oczywiście nie zabraknie tego, co na każdym Jarmarku Bożonarodzeniowym znaleźć się powinno – czyli licznych wystawców! Będziemy mieli okazje kupić świąteczne ozdoby i podarunki, a także skosztować pysznego jedzenia i rozgrzać się ciepłym napojem zagryzając go czymś słodkim.

To na tyle atrakcyjna impreza, że walczy o tytuł najlepszego Jarmarku Świątecznego w Europie! Z pewnością należy do Najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce!

Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań 2019 program

Program 2019 wkrótce – poniżej program z ubiegłego roku

jarmark bożonarodzeniowy Poznań 2019 program atrakcji

stary rynek Jarmark Poznańskie Betlejem 2019 program

 

Betlejem Poznańskie  – lokalizacja

mapa Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań 2018 lokalizacja gdzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *