Dni wolne i długie weekendy 2021 [terminy i kalendarz]

dni wolne dlugie weekendy 2021 rodzinne wyjazdy z dziecmi
Wakacje już dawno stały się przeszłością jednak część z nas już teraz myśli o przyszłorocznych dniach wolnych, które pozwolą nam na złapanie chwili wytchnienia od codzienności. Możecie jednak zastanawiać się: jak mam zaplanować swój rodzinny wyjazd, gdy nie wiem, kiedy w 2021 przypadają wolne dni? Nie szukajcie dalej – prześledziliśmy cały przyszłoroczny kalendarz i przygotowaliśmy dla was pełną listę dni wolnych w 2021 roku!

Długie weekendy i dni wolne w 2021

Sami wiecie jak to jest – czasami wystarczy dobrze zaplanować swoje ruchy, aby móc cieszyć się kilkoma dłuższymi chwilami wypoczynku – i to na przestrzeni całego roku! Pierwszy dzień wolny w tym roku to oczywiście 1 stycznia, który tym razem wypada w piątek, z czego warto skorzystać! Nierzadko zdarza się, aby już w pierwszym tygodniu stycznia móc cieszyć się z długiego weekendu!

Następnym dniem wolnym od pracy będzie Święto Trzech Króli 6 stycznia. Warto rozważyć wzięcie urlopu 4 i 5 stycznia (kolejno poniedziałek i wtorek), gdyż dzięki temu możemy uzyskać aż sześć dni wolnego czasu! To już idealna okazja na wyjazd w rodzinnym gronie!

dni wolne 2021 długie weekendy terminy

Ferie zimowe w 2021 r. wyjątkowo odbędą się w jednym terminie dla wszystkich województw tj. 4-17 stycznia. Jednak wprowadzone obostrzenia skutecznie ograniczają organizację wypoczynku w kraju i za granicą.   

Następny dzień wolny wypadnie dopiero w kwietniu i spowodowany będzie Wielkanocą (niedziela 4 kwietnia – sprawdź Wielkanoc 2021 z dzieckiem). W tym terminie możemy skorzystać z długiego weekendu kwietniowego od 3 do 5 kwietnia. Jeżeli chcemy, warto też wziąć pod uwagę wzięcie urlopu 1 i 2 kwietnia, dzięki czemu możemy liczyć na 5 dni wolnego!

Kolejną okazją do skorzystania z dni wolnych nadejdzie w majówkę, która w tym roku nie wypada najkorzystniej. Międzynarodowe Święto Pracy (1 maja) wypada w sobotę, więc dorosłym przysługuje dzień wolnego do wykorzystania w innym terminie. Święto Konstytucji 3 Maja wypada natomiast w poniedziałek. Ostatecznie do naszego wykorzystania pozostanie weekend plus poniedziałek.

Sprawdź:
Gdzie na długi weekend majowy z dzieckiem?

Na początku czerwca, a dokładnie czwartek 3 czerwca, wypada Boże Ciało. Warto przemyśleć wzięcie wolnego 4 czerwca, dzięki czemu stworzymy sobie okazję aż do czterodniowego długiego weekendu! Natomiast 25 czerwca w piątek dzieci będą “świętować” zakończenie roku szkolnego i początek wakacji!

długie weekendy 2021 terminy dni wolne

Następna okazja do skorzystania z dnia wolnego nadejdzie dopiero na Święto Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada. W tym roku wypada ono w poniedziałek, co daje 3 dni wolnego, jeżeli oczywiście policzymy to wspólnie z ostatnim weekendem października.

Ostatnie dni wolne w roku to oczywiście święta Bożego Narodzenia. Niestety, w 2021 wypadają ono wyjątkowo nieszczęśliwie – są to sobota (25 grudnia) i niedziela (26 grudnia). Prawdopodobnie za to 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia będzie dniem wolnym za święto w sobotę.

Podsumujmy więc kiedy w 2021 roku zaplanowane są dni wolne od pracy. Mamy nadzieję, że wykorzystacie je na wyjazdy z dziećmi!

Dni Wolne 2021 – Kalendarz:

Data Dzień tygodnia Święto
1.1.2021 piątek Nowy Rok
6.1.2021 środa Święto Trzech Króli
4.4.2021 niedziela Wielkanoc
1.5.2021 sobota Międzynarodowe Święto Pracy
3.5.2021 poniedziałek Święto Konstytucji 3 Maja
3.6.2021 czwartek Boże Ciało
25.6.2021 piątek zakończenie roku szkolnego
1.11.2021 poniedziałek Święto Wszystkich Świętych
25.12.2021 sobota pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia
26.12.2021 niedziela drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Sprawdź także:
Sylwester z dzieckiem – gdzie pojechać? Pomysły i oferty!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *