Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 – Katowice

diabelski młyn katowice ceny godziny otwarcia jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach powraca! Rozpoczęcie jarmarku zaplanowane jest na 18.11.2022 roku, natomiast jego zakończenie na 08.01.2023! Jak to na tradycyjnym jarmarku, nie brakuje okazji do zakupienia przeróżnych ozdób czy przekąsek… ale to nie wszystko! Pozwólcie że przedstawimy wam to, co czeka na was na miejscu! Zapraszamy do lektury!

⬇⬇Sprawdź promocję⬇⬇

Zdjęcia: WS-Art PHOTO / DRONE – Szymon Wójcik

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach nastąpi już 18 listopada, gwarantując nam wszystkim wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie tego niezwykłego miejsca! Oczywiście, jak w to w okresie przed Bożym Narodzeniem, na przeróżnych stoiskach znaleźć możemy mnogość ozdób świątecznych, takie jak bombki (także te malowane ręcznie),  świeczniki, wyroby z drewna, szkła czy ceramikę artystyczną, a to oczywiście nie wszystko!

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice - Jarmark Świąteczny Śląski

Jeżeli natomiast zgłodniejecie podczas spaceru na Jarmarku, lub też zechcecie zakupić coś do swojej świątecznej kolacji, to nie martwcie się! Ci z was lubujący się w słodyczach na pewno zasmakują w dostępnych tu ręcznie zdobionych piernikach czy czekoladowych figurkach. Wszyscy kochający wysokiej jakości wyroby powinni zwrócić swoją uwagę na na domowe soki czy wędliny, naturalne miody pszczele, tradycyjne oleje tłoczone, miody pitne… a to dopiero początek tej długiej listy!

jarmark świąteczny katowice 2022 godziny otwarcia

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2022 w Katowicach pojawią się likiery o różnych smakach oraz tradycyjny kogel mogel, co na pewno wzbudzi wspomnienia z dziecięcych czasów! 

jarmark bożonarodzeniowy Katowice atrakcje dla dzieci do kiedy

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice godziny otwarcia

Na miejscu nie zabraknie także okazji do świątecznej zabawy dla dorosłych i tych najmłodszych! Dzieci na pewno zechcą odwiedzić obecne tu bajkowe domki z ruszającymi się figurkami, pociąg rodem z baśni, czy też obejrzeć bajki w plenerowym kinie! Natomiast dorośli (a być może nie tylko) na pewno zechcą skorzystać z sezonowego lodowiska o wymiarach 20×20 metrów. Czasu na skorzystanie z niego jest naprawdę dużo, gdyż będzie ono otwarte przynajmniej do końca lutego!

Sprawdź również:
Najlepsza atrakcja dla dzieci w Katowicach

Pojawi się też olbrzymi Diabelski młyn. Jego wysokość to aż 33 metry. Na kole znajdują się 24 zadaszone wagoniki, z których można podziwiać nie tylko Jarmark Bożonarodzeniowy z góry, ale także panoramę Katowic. Przejażdżka trwa 5 minut (3 okrążenia).

Tegoroczna Nowość: Mini Park Świateł

Diabelski Młyn Katowice – ceny:

  • Bilet normalny – 20 zł
  • bilet rodzinny 2+2 – 70 zł
  • Dzieci do piątego roku życia bezpłatnie (pod opieką dorosłych)

diabelski młyn katowice widok Jarmark Bożonarodzeniowy opinie ceny godziny otwarcia

Warto też wspomnieć o tym, że każdy weekend na katowickim jarmarku bożonarodzeniowym będzie miał swoją tematykę! I weekend przebiegać będzie służył jako okazja do spotkania się na katowickim rynku. II weekend (26.1128.11) to okazja do przeżycia Andrzejek po Śląsku! III weekend (3.12 – 5.12) to czas Parady Mikołajkowej! Weekend numer cztery (10-12 grudnia) odbędzie się pod hasłem „Święta tuż, tuż”,  a piąty i ostatni weekend czyli ten przypadający na 17-19 grudnia minie w rytmie kolęd.  Poniżej znajdziecie skróconą rozpiskę całego programu Jarmarku (wkrótce aktualizacja).

Program Jarmarku Świątecznego 2022 w Katowicach:

  • wkrótce

Godziny otwarcia – Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice

Jarmark trwa od 18.11.2022 do 08.01 2023 na płycie Rynku w Katowicach.

Godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00
  •  w piątek, sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00
  • Strefa gastronomiczna – godziny otwarcia 10:00- 22:00

Sprawdźcie jak prezentował się Jarmark Bożonarodzeniowy w ubiegłym roku!

Dowiedz się więcej:
Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *