Jarmark Bożonarodzeniowy Kraków 2020

Jarmark Świąteczny Kraków 2019

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wiążą się z ponad stuletnią tradycją i sięgają czasów, kiedy były jeszcze nazywane „Jarmarkami”. Już 29 listopada na Krakowskim Rynku Głównym kolejna edycja tego wspaniałego, świątecznego wydarzenia.

 • Termin 29.11-26.12.2020 roku

Krakowskie Targi Świąteczne zostały wyróżnione w 2007 roku, kiedy to wydano we Włoszech książkę, w której znalazły się opisy najciekawszych Targów Świątecznych w Europie. Z kolei już w 2012 roku zagranicznym program CNN Travel mianował Kraków miastem najlepszym do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia. Jak łatwo zauważyć – Kraków stawia innym miastom bardzo wysoką poprzeczkę.

Przy okazji sprawdź:
Boże Narodzenie – gdzie z dzieckiem – pakiety hotelowe

Jarmark Świąteczny w Krakowie – czego się spodziewać?

Jak co roku w Krakowie znajdziemy całe mnóstwo atrakcji przy okazji Bożonarodzeniowych Targów. Wszechobecne dźwięki kolęd, zapach choinki i całe mnóstwo kolorowych światełek , dzięki którym poczujemy świąteczny klimat – właśnie tego oczekujemy od Świątecznego Jarmarku.

Jarmark Bożonarodzeniowy Kraków termin opinie atrakcje

Również w tym roku na Rynku Głównym znajdziemy około osiemdziesięciu kramów, a wśród nich wielu wystawców z Polski i zagranicy. Będziemy mieli okazję skosztować kuchni niemieckiej, litewskiej, holenderskiej, ukraińskiej czy słowackiej. Wśród specjałów znajdziemy pieczone kasztany, staropolskie pierogi i oscypki. Również miłośnicy słodkości znajdą coś dla siebie – prażone orzeszki w karmelu, gofry, pierniki i domowe ciasta.

Wśród wystawców nie zabraknie także rzemieślników i twórców szeroko pojętego „DIY”. Drewniane szopki, malowane bombki, ozdoby i stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne czy drewniane zabawki – to tylko niektóre z produktów, jakie znajdziemy na krakowskim rynku.

Samym targom towarzyszyć będą jeszcze inne, cieszące się popularnością wydarzenia. Mowa tutaj chociażby o pokazie Dziadów, Korowodzie Kolędniczym, wizycie Świętego Mikołaja czy Opłatku Prezydenckim.

Dzieci będą miały także możliwość napisania własnego listu do Świętego Mikołaja, w którym poproszą o spełnienie swoich najskrytszych, świątecznych marzeń.

Zobaczcie jak było na Rynku w ubiegłym roku:

Wydarzenie w Krakowie zaliczane jest do

Najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce

źródło informacji oraz zdjęć: „Artim” Sp. z o.o.

4 comments

Leave Comment
 1. Beata DECOR Chopin

  Witam .
  Mam pytanie , czy jarmark świąteczny napewno kończy sie 26 Grudnia ? I dlaczego tak wcześnie jeśli to jest prawda ???? Wielu turystów przylatuje do Krakowa z całego świata , i ja tez z NYC . Jeśli nawet jest koncert na rynku to jarmark może sie zamknąć 30 Grudnia !!!!!!
  To jest bardzo nie fair i wielka strata dla miasta .

  Dziękuje za informacje .
  Pozdrawiam
  Beata.

  • Baśka

   Dziś kasztanów nie było tym bardziej. A tylko dla nich obeszłam cały rynek chińszczyzny…