Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2024

Już 24 listopada na rynku we Wrocławiu rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Polsce. Sprawdziliśmy, jakich atrakcji możemy spodziewać się w tym roku!

Zobacz video z Jarmarku 2021

 

Jarmark we Wrocławiu Bożonarodzeniowy atrakcje dla dzieci Mikołaj

Jarmark Świąteczny we Wrocławiu 2023

W tym roku  Jarmark Bożonarodzeniowy obejmie swoim zasięgiem Rynek, a także Plac Solny – oznacza to jeszcze większą liczbę atrakcji dla małych i dużych, którzy lubią spędzać czas wśród zapachu choinek, grzanego wina i czekoladowych pierników.

plan Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2021Domki Handlowe

Jak co roku na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdziemy Domki Handlowe. To właśnie tam znajdziemy wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki. Na wszystkich spragnionych świątecznych przysmaków czekać będzie cała masa przeróżnych pyszności – od ptysiowych gofrów, przez oryginalną chałwę, na pyrach z gzikiem kończąc! Tureckie ciasto drożdżowe borek ze szpinakiem i serem fetą czy alzackie podpłomyki flammkuchen – to brzmi pysznie, prawda? Na Jarmarku we Wrocławiu nie zabraknie również słodkości, wśród których znajdziemy owoce w czekoladzie i hiszpańskie pączki. Tym, którzy uwielbiają czekoladę polecamy czekoladowe figurki, które z pewnością zaskoczą swoimi kształtami. Czym byłby jednak jarmark bez polskiego jedzenia? W drewnianych domkach czekać będą na nas specjały naszej kuchni, takie jak tradycyjny bigos, ziemniaki ze śledziem czy kwaśnica. A dla tych bardziej wymagających: wołowe burgery i potrawy z grilla. Z całą pewnością każdy znajdzie tutaj coś, to idealnie trafi w jego podniebienie.

Sprawdź również: Boże Narodzenie 2023 – rodzinne pakiety

2021 Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy atrakcje dla dzieci opinie

W jarmarkowych domkach nie zabraknie również produktów dla dzieci, to właśnie tutaj znajdziemy wyjątkowe kocyki, ręcznie szyte maskotki i drewniane zabawki. Entuzjastów decoupage, rękodzieła i stylu eko z pewnością zachwycą ozdobne filcowe torby i poduszki, oraz kosmetyki naturalne. Malowana w drewnie kartka świąteczna wysłana do naszych bliskich z pewnością sprawi im ogromną radość.

Wrocławska choinka zachwyci nas nie tylko swoim oszałamiającym wyglądem, ale i tym, co ukryje się pod nią! Ręcznie malowane bombki, pamiątkowe monety i imienne podkowy mogą stać się świetnym prezentem dla rodziny i przyjaciół, a także pamiątką na lata dla nas samych.

Jarmak Świąteczny Wrocław iluminacje atrakcje dla dzieci choinka opinie

Bożonarodzeniowy Jarmark Wrocław – atrakcje dla dzieci

Wrocław nie zapomniał o najmłodszych gościach Świątecznego Jarmarku! „Czerwony Kapturek” i „Królewna Śnieżka” to tylko niektóre z bajek, jakie dzieci będą mogły obejrzeć w wyjątkowej oprawie w Bajkowym Lasku. Najmniejsi będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów z malowania bombek – w niezwykłym domku, tuż obok Świątecznego Wiatraka.

Magiczne prezenty w rozświetlonych saniach z pewnością przypadną do gustu wszystkim dzieciom – nie zapomnijcie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia! Z kolei nieopodal Domku pod Krasnalem znajdziemy renifery z saniami samego Świętego Mikołaja. Dzieci będą miały również możliwość wrzucenia swojego listu do Świętego Mikołaja do specjalnej skrzynki pocztowej, którą znajdziemy niedaleko choinki.

program 2021 jarmark świąteczny bożonarodzeniowy we wrocławiu

To jednak nie koniec atrakcji dla dzieci. Na rynku pojawi się gość specjalny, a jest nim Krasnal „Prezentuś”, który według starej legendy spełnia wszystkie nasze życzenia, jeśli dotkniemy jego czapeczki trzy razy! Może warto spróbować?

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław od kiedy?  Termin 2023

  • 24 listopada i potrwa, aż do końca roku czyli do 31 grudnia 2023

Lubicie takie wydarzenia? Sprawdźcie:
Najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce