Baseny termalne w Polsce – poznaj najlepsze!

najlepsze baseny termalne w polsce opinie termy
Mają działanie lecznicze i dają relaks niezależnie od pory roku. Wody termalne to niezwykłe bogactwo, które doskonale potrafią wykorzystać polskie baseny i aquaparki.  

Dzięki postępowi technologicznemu dostęp do wód termalnych w Polsce w ostatnich latach się poprawił. Powstały nowe ośrodki termalne, które są w stanie funkcjonować przez cały rok, zapewniając swoim gościom doskonałe warunki do wypoczynku i kuracji. Coraz więcej turystów docenia gorące źródła i chętnie z nich korzysta. W czym więc tkwi ich sekret?

Za wody termalne w Polsce uznaje się wody podziemne, które na wypływie z ujęcia mają temperaturę nie mniejszą niż 20℃. Woda przepływająca pod ciśnieniem przez warstwy skał głęboko pod ziemią chłonie zawarte w nich liczne pierwiastki chemiczne, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. To przede wszystkim wapń, ale również krzem, potas, żelazo, magnez, siarka, lit, selen, chrom czy mangan. Pierwiastki te występują w różnym stężeniu w różnych miejscach, dlatego warto dobrać taką wodę, która zawiera najwięcej potrzebnych nam składników. Np. wapń przeciwdziała skurczom mięśni, a potas pomaga przy problemach z zasypianiem, działa wspomagając na układ krążenia i zapewnia prawidłowe ciśnienie krwi. Podwyższona temperatura wody sprawia, że pierwiastki te łatwiej się wchłaniają. Wody termalne mogą być też pomocne przy profilaktyce chorób takich jak Alzhaimer i Parkinson, przy rekonwalescencji i rehabilitacji, usprawniają działanie serca, eliminują bóle mięśni i stawów, obniżają poziom stresu i dobrze wpływają na skórę.

Gdzie zatem można korzystać z wspaniałych właściwości wód termalnych? Prezentujemy Wam 7 najlepszych basenów i Aquaparków termalnych!

Aquapark Zakopane

Park wodny położony u podnóża Tatr, które podziwiać można z tarasu widokowego i zewnętrznego basenu termalnego. Poza tym są jeszcze baseny wewnętrzne – pływacki, rekreacyjny z biczami wodnymi, gejzerami czy leżankami podwodnymi, oraz brodzik z kolorowymi interaktywnymi zabawkami. Woda we wszystkich basenach ma temperaturę między 29°C a 32℃, a w brodziku nawet 33°C. Poza tym można korzystać z 6 wanien jacuzzi i 5 zjeżdżalni, a także przepłynąć się dziką rzeką. Na terenie aquaparku działa też kręgielnia, Aqua Bar i sala zabaw dla dzieci.

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

Termy Zakopane opinie atrakcje termy termy zakopane opinie baseny

Termy Gorący Potok Szaflary

Termy w typowo góralskim stylu, zlokalizowane w miejscowości Szaflary obok Nowego Targu. Działa tu ponad 20 basenów z wodą siarkową w temperaturze 34-40°C, z czego 10 w zewnętrznej strefie basenowej. Niektóre z nich noszą gwarowe nazwy, jak Siarcane Koloseum, Górsko Riwiera, Ślebodny Bonior czy Wodno Bździągwa. Są też 2 baseny specjalnie dla dzieci – Wodne Przedszkole ze zjeżdżalniami i wodotryskami oraz Dziecięce Źródełko z wielką piłką po środku. Poza tym maluchy mogą bawić się w parku linowym i w Bawialni oraz grać w różne gry. Na miłośników mocnych wrażeń czeka największa w Polsce drewniana huśtawka Big Swing oraz 2 duże zjeżdżalnie. Wewnątrz znajduje się strefa relaksu – Grzysno Przyjemność. Są tu 4 kameralne niecki basenowe, które można wynająć na wyłączność, sauny suche i parowe, wanny jacuzzi, a także tężnia solna. Ciekawostką są kadzie do kąpieli leczniczych z borowiną z Czarnego Dunajca. Do wyboru jest też cała gama zabiegów kosmetycznych i masaży.

Dowiedz się więcej >>tutaj<<

atrakcje dla dzieci baseny termalne Gorący Potok termy gorący potok opinie - gdzie z dzieckiem baseny termalne w Polsce

Terma Bania Białka Tatrzańska

Nowoczesny kompleks ze świetną infrastrukturą. Woda w basenach ma tutaj temperaturę 34-38°C i pobierana jest z głębokości 2500 m. Obiekt podzielony jest na 3 strefy – Zabawy, Relaksu i Saunarium. Latem funkcjonuje dodatkowo jeszcze jedna strefa. Powierzchnia lustra wody wszystkich basenów w Termie Bania wynosi w sumie 2200 m2. W Strefie Relaksu znajdują się dwa baseny wewnętrzne mające przedłużenie na zewnątrz, a w nich gejzery, bicze wodne, leżanki czy przeciwprądy. Strefa Zabawy to miejsce przeznaczone dla rodzin, z masą wodnych atrakcji. Są tu baseny wewnętrzne i zewnętrzne, całoroczne zjeżdżalnie, wodne place zabaw, armatki, karuzele, brodzik i basen ze sztuczną falą. W Saunarium na gości czeka tężnia solankowa, łaźnia parowa, sauna fińska, grota kamienna, Ruska Bania, Stara Góralska Sauna czy pokój relaksu. Ofertę uzupełnia spa i kilka barów. Latem na zewnątrz pojawia się ogromny dmuchany plac zabaw.

Więcej na: 

Terma Bania – Białka Tatrzańska

atrakcje dla dzieci aquapark Terma Bania

Termy Chochołowskie

Największe termy na Podhalu z łączną powierzchnią lustra wody 3000 m2. Położone są w malowniczym miejscu, nad Dunajcem. Woda w basenach ma tu od 30℃ do 36℃, czerpana jest z głębokości 3600 m. Goście mają do wyboru 2 baseny zewnętrzne z dyszami do masażu, rwącą rzeką, boiskiem do wodnej siatkówki i koszykówki oraz siatką wspinaczkową, 5 różnych zjeżdżalni, basen sportowy wewnętrzny i zewnętrzny, 9 basenów whirlpool z wodą termalną i solankową, łaźnię parową, zewnętrzny wodny plac zabaw dla dzieci oraz grotę solną. Są też beczki termalne z wodą siarkową, saunarium z tarasem widokowym o powierzchni 1000 m2 i centrum spa. Działa tu również Strefa Malucha z dwoma wewnętrznymi wodnymi placami zabaw. Do tego kilka restauracji i barów, zarówno w strefie mokrej, jak i suchej.

Termy Chochołowskie wody termalne atrakcje

Tarnowskie Termy

Jeżeli kiedykolwiek znajdziecie się w okolicach Poznania, to zaledwie 30 kilometrów od ścisłego centrum Poznania... możecie udać się do Tarnowskich Term! Źródło wody w tym aquaparku pochodzi z wód termalnych obecnych pod ziemią, których temperatura osiąga blisko 48 stopni Celsjusza! To naprawdę przyjemny sposób spędzania czasu w rodzinnym gronie! Na miejscu czeka na was szereg atrakcji, takich jak basen sportowy z sześcioma torami, strefa zabawy i relaksu, multimedialna zjeżdzalna czy dedykowana strefa dla najmłodszych dzieci. Koniecznie sprawdźcie nasz artykuł o tym miejscu!

Więcej na: Aquapark Tarnowskie Termy

Termy Maltańskie Poznań

Termy Maltańskie to położony przy jeziorze Maltańskim kompleks o powierzchni aż 6 hektarów! Woda tam ma naprawdę przyjemną temperaturę (około 40 stopni Celsjusza) i pobierana jest z głębokości 1300 metrów w głąb ziemi. Możemy tu skorzystać z jednego z 16 basenów (w tym basenu zewnętrznego czy solankowego)... lecz to nie wszystko! Swoje miejsce znalazły tu także jacuzzi, zjeżdżalnie dostosowane do każdego czy specjalny brodzik dla dzieci! Dobra zabawa gwarantowana! termy maltanskie poznan opinie atrakcje

Więcej na: Termy Maltańskie – Aquapark Poznań

Terma Bukowina

Kolejny górski kompleks termalny, położony w Bukowinie Tatrzańskiej. Woda jest tu wydobywana z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu, z głębokości 2400 m i ma temperaturę od 30℃ do 38℃. Łącznie znajduje się tu 12 basenów o oryginalnych nazwach, w tym baseny zewnętrzne (m.in. Corny Staw z wodną huśtawką czy brodzik Letnie Mocydełko) i wewnętrzne (np. Bulgotnik – basen z hydromasażem, Bonior Basisty – basen w kształcie kontrabasu albo Bystry Potok – dzika rzeka). Do tego dochodzą jeszcze sauny wewnętrzne Góralskie Łospary (m.in. fińska, parowa i na podczerwień) i 3 zjeżdżalnie (Wartko Ruła, Krynconka i Łostry Śwung). Działa tu również tężnia i centrum spa & wellness. Poza tym na gości czeka restauracja, kawiarnia i letnia gastronomia.

Sprawdź nasz artykuł: 

Termy Bukovina – rodzinna zabawa i zdrowotna terapia

Terma Bukowina Tatrzańska baseny termalne atrakcje

Termy Mszczonów

Mszczonów posiada bardzo dogodną lokalizację, między Warszawą a Łodzią. Wykorzystywana tutaj woda termalna pochodzi z odwiertu na głębokości 1602,5 m. Funkcjonują tu dwa całoroczne baseny termalne z wodą o temperaturze 30-34℃ – w tym jeden wewnętrzny i jeden zewnętrzny. Od maja do września czynny jest zewnętrzny basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami, masażami wodnymi i sztuczną rzeką, a od czerwca do sierpnia basen pływacki i brodzik dla dzieci z mini zjeżdżalnią, jeżem wodnym i fontanną. Jest tu też trawiasta plaża, boiska sportowe, siłownia i place zabaw. Działa tu również grota solna, sauny suche oraz jacuzzi. Latem można korzystać z kortu tenisowego, a zimą z lodowiska.

Więcej na: Termy Mszczonów

Termy Mszczonów najlepsze baseny termalne w Polsce
Termy Uniejów

Kompleks termalno-basenowy w Uniejowie położony jest u stóp XIV-wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Woda termalna pochodzi tu z głębokości ponad 2000 m, a w basenach osiąga temperaturę około 33-35℃. W zewnętrznej strefie znajduje się basen rekreacyjny, basen pływacki, brodzik i basen solankowy oraz rwąca rzeka, taras wypoczynkowy, jacuzzi i zjeżdżalnie. Wewnątrz także funkcjonuje basen solankowy i basen rekreacyjny, a poza tym tężnia i brodzik dla dzieci ze statkiem pirackim, ścianką wspinaczkową i armatką wodną. Bogato wyposażona jest też tutejsza strefa saun. Znajdziemy tam gorący basen solankowy, basen lodowy, kabinę infrared, komorę śnieżną, łaźnie tureckie i aromatyczne, saunę banię, solarium, słoneczną łąkę czy sanarium. Do tego na terenie obiektu działa strefa masażu i relaksu, strefa restauracyjna, kręgielnia i klub taneczny.

Więcej informacji znajdziesz na:

TERMY UNIEJÓW – najlepsze termy w łódzkim

  najlepsze baseny termalne w Polsce Termy Uniejów

Termy Warmińskie Lidzbark Warmiński

Jedyny w naszym zestawieniu obiekt położony w północnej Polsce. Kompleks podzielony jest na kilka stref. Terma Aktywna to miejsce, w którym można pływać i bawić się. Jest tu basen sportowy, brodzik dla dzieci ze statkiem i fontanną, sezonowa dzika rzeka, basen wielozadaniowy z grotą i wodospadami, a także zjeżdżalnie i jacuzzi.

Więcej na: Termy Warmińskie Lidzbark Warmiński

W strefie Terma Relaks znajdziemy terapeutyczny basen solankowy, basen witalny połączony z całorocznym basenem zewnętrznym oraz basen hipertermiczny. W Termach Warmińskich działa też centrum wellness & spa oraz strefa saun z saunami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Dodatkowo na miejscu jest hotel, kręgielnia i zewnętrzna strefa zabawy z placami zabaw i boiskami sportowymi.

aquapark Lidzbark Warmiński baseny termalne opinie

Sprawdź koniecznie: 12 najlepszych aquaparków w Polsce

5 comments

Leave Comment