Termy Bukovina – rodzinna zabawa i zdrowotna terapia

termy bukowina atrakcje basen tatry
Wielu z nas wyjazd w okolice polskiej części Tatr kojarzy się wyłącznie z obowiązkową wizytą w Zakopanem. Jak się jednak okazuje, ta część naszego kraju skrywa w sobie znacznie więcej niż wspomniana miejscowość, a jednym z miejsc, które musicie obowiązkowo odwiedzić, są Termy Bukovina. Co to miejsce oferuje rodzinom z dziećmi? Sprawdźmy to!

Termy Bukovina położone w Bukowinie Tatrzańskiej to niezwykłe miejsce, pozwalające na wypoczynek nie tylko możliwie jak najdalej od zgiełku dużych miast i codziennej presji wykonywanych obowiązków. Dodatkowym plusem naszego pobytu na pewno będzie niemalże bezpośrednie sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego!

Atrakcje w Termach Bukovina

Charakterystycznym elementem tego miejsca jest wykorzystywanie wody termalnej, pozyskiwanej z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej. Wbrew pozorom, oprócz przyjemnej temperatury, utrzymującej się w przedziale 30 – 36 stopni Celsjusza, woda ta ma niemal zbawienny wpływ na nasz organizm. Minerały i mikroelementy w niej zawarte działają leczniczo i rehabilitacyjne, a co więcej zauważymy chociażby to, jak pięknie zacznie wyglądać nasza skóra. W Termach Bukovina zapomnicie o stresie, a waszą głową zawładnie poczucie odprężenia.

Sprawdź koniecznie: Hotele przyjazne dzieciom w górach

termy bukowina opinie atrakcje pobyt tatry

Bukowiańskie termy to nie tylko kapitalne miejsce do samotnego odpoczynku, ale też co najlepsze — to fenomenalny cel podróży dla całej rodziny. Podczas pobytu nie powinniśmy stronić od korzystania z szeregu atrakcji, jakie będą na nas czekać. Przede wszystkim mieści się tu aż 20 basenów termalnych (zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dzięki czemu możemy korzystać z nich przez cały rok), jednak to nie wszystko. Rodzice przyjeżdżający do Bukowiny Tatrzańskiej z dziećmi szukających szalonej zabawy także będą mogli dać się jej porwać na jednej ze zjeżdżalni! W Termach Bukovina znalazło się także miejsce na specjalne pływalnie przystosowane pod najmłodszych z maluchów.

termy bukowina zjeżdzalnie atrakcje dla dzieci

Gdy możliwe będzie pozostawienie malucha pod opieką partnera, partnerki czy jednego z członków rodziny, warto także, choć na chwilę skorzystać z sauny i łaźni parowych. Takie wyciszenie pozwoli każdemu z rodziców na zebranie sił na dalszą zabawę ze swoimi pociechami! A po całodniowym pobycie, nie zapomnijcie o wskoczeniu chociaż na kilka minut do jacuzzi!

termy bukowina tatrzańska atrakcje opinie

Poszukujesz aktywnej rozrywki w Tatrach?

Sprawdź także: Tatry z dzieckiem – jakie szlaki?

Strefa gastronomiczna Termy Bukovina

Wodne szaleństwo ma to do siebie, że prędzej czy później, czy to my, czy nasze dzieci nieco zgłodniejemy. Na całe szczęście, w Termach Bukovina znajduje się świetnie zaopatrzona strefa gastronomiczna, pozwalająca gościom tego miejsca na posilenie się. Nie krępujcie się i skorzystajcie z dostępnego bufetu, pełnego regionalnych produktów i lokalnych, sezonowych dań.

termy bukowina atrakcje pobyt z dziecmi gastronomia

Menu zmienia się codziennie, stąd też, nawet jeżeli spędzacie kilka dni w Bukowinie Tatrzańskiej, monotonia na pewno nie wkradnie się do waszych posiłków. W restauracji znajduje się także kącik zabawy dedykowany najmłodszym. Dzięki temu rodzice będą mogli w spokoju zjeść obiad, podczas gdy dzieci będą się świetnie bawić!

Godziny otwarcia i ceny biletów Termy Bukovina:

Termy Bukovina otwarte są przez siedem dni w tygodniu od 6:00 do 20:00. Ceny za bilety 45-minutowe prezentują się następująco:

poniedziałek — piątek: 20 – 28 zł

Za każdą dodatkową minutę po upływie czasu obowiązuje dopłata od 10 do 21 gr, w zależności od zakupionego biletu.

weekend: 20 – 28 zł

Za każdą dodatkową minutę po upływie czasu obowiązuje dopłata od 17 do 29 gr, w zależności od zakupionego biletu.

Bilety 3,5-godzinne: 

poniedziałek — piątek: 39 – 56 zł

weekend: 40 – 59 zł

Bilety rodzinne: 

poniedziałek — piątek: 56 – 129 zł

weekend: 59 – 139 zł

Bilety całodniowe: 

poniedziałek — piątek: 50 – 69 zł

weekend: 56 – 79 zł

Do dyspozycji gości odwiedzających Termy Bukovina oddany został darmowy parking mieszczący aż 200 miejsc postojowych.

Czytaj również: Tatry z wózkiem