Medycyna na krańcach świata [PATRONAT]

medycyna na krańcach świata - zdrowie w podrózy z dzieckiem

Ile razy w ciągu roku stajemy przed dylematem gdzie spędzić urlop, czy jechać w nieznane, czy też odwiedzić enty raz to samo miejsce? Najczęściej decyzja jest taka sama, wybieramy sprawdzone kierunki, pozbawiając się możliwości poznania nowych, ciekawych miejsc na świecie.

Pomocną dłoń do wszystkich osób posiadających marzenia i chęci zwiedzania nawet najdalszych zakątków świata, podaje program edukacyjny „Medycyna na krańcach świata”. Jest on skierowany do osób, dla których liczy się cel podróży oraz bezpieczeństwo i zdrowie podróżników. Szczególnie ważny jest to element kiedy decydujemy się odwiedzić miejsca oddalone od Polski o tysiące kilometrów, posiadające odmienną kulturę, oryginalną kuchnię czy specyficzne zwyczaje.

Celem kampanii „Medycyna na krańcach świata” jest edukacja i kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie profilaktyki oraz ochrony zdrowia turystów. Posiadając wiele cennych informacji przygotowanych przez ekspertów merytorycznych projektu oraz wskazówek ambasadorów, nie należy obawiać się już wielu mitów dotyczących dalekich podróży a jedynie dobrze się przygotować.

W projekt zaangażowali się wybitni eksperci medycyny podróży z czołowych ośrodków medycznych w kraju, a także dziennikarka i ambasadorka - Martyna Wojciechowska oraz globtroterka Kaja Kraska. Połączenie doświadczenia zawodowych podróżników z wiedzą naukową ekspertów daje gwarancję wspaniałego urlopu.  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że portal Dzieckowpodrozy.pl objął kampanię swoim Patronatem. Warto wspomnieć, że dobrze znany naszym czytelnikom blog Tędy i Owędy jest również Partnerem kampanii.

medycyna na krańcach świata opinie zdrowie w podrózy z dzieckiem

Aby podróż była niezapomniana nie potrzebne jest przywożenie z niej egzotycznych chorób, wystarczy mnóstwo zdjęć i dobrych wspomnień. „Przygotowanie do egzotycznego wyjazdu, szczególnie dla początkujących miłośników podróży, może stanowić duże wyzwanie. Przed wyjazdem często pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące konieczności przeprowadzenia szczepień, możliwości zabrania leków czy dostępu i poziomu zagranicznej opieki zdrowotnej. Polacy niestety rzadko korzystają ze specjalistycznych konsultacji lekarskich. W zamian starają się szukać informacji w internecie lub wśród znajomych. Nie zawsze są one jednak miarodajne.” – mówi dr n. med. Sebastian Kołodziej z G-Pharma Consulting, jeden z pomysłodawców projektu.

Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na stronie: www.medycynanakrancachswiata.com. Tam można pobrać, przeczytać lub zaznajomić się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi kwestii zdrowotnych w podróży. Przygotowano również miejsca placówek medycyny podróży, które oferują konsultacje i szczepienia ochronne dla wszystkich zainteresowanych bezpiecznym wyjazdem i szczęśliwym powrotem.