Jarosławiec – atrakcje dla dzieci

wczasy z dzieckiem nad morzem Jarosławiec

Jarosławiec – malownicza wieś w województwie zachodniopomorskim – to idealne miejsce na rodzinne wakacje czy weekendowy wyjazd z dziećmi. Poza przepiękną i szeroką plażą, czeka na nas tutaj całkiem sporo  atrakcji dla dzieci i dorosłych!

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Jarosławiec – rodzinne atrakcje

Słońce, plaża, szum fal – jednak podczas wakacji nad morzem nie wszystkim to wystarczy. Jarosławiec przygotował dla nas różne formy aktywności, a na swojej mapie posiada fantastyczne miejsce, w które koniecznie musimy zabrać dzieci. Warto też zajrzeć do niedalekiej Ustki – to znacznie większa miejscowość, jednak również bardzo atrakcyjna przez cały rok (sprawdź atrakcje w Ustce).

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Kilka lat temu powstało miejsce, które bardzo przyciąga rodziny z dziećmi – jest nim Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Wśród trzech części, na jakie zostało podzielone muzeum, na dzieciach z pewnością największe wrażenie zrobią Bursztynowy Las (na własne oczy zobaczą ściekającą po drzewach żywicę!), oraz niesamowite okazy fauny i flory uwiecznione na zawsze w kawałkach bursztynów. To koniecznie trzeba zobaczyć!

gdzie z dzieckiem Jarosławiec atrakcje

Latarnia Morska Jarosławiec

Zbudowana z czerwonej cegły Latarnia Morska w Jarosławcu pozwala nam zobaczyć wieś, okolicę i morze z zupełnie innej perspektywy. Mimo tego, że na szczyt prowadzi około sto dwadzieścia schodków, to dzieci nie będą miały najmniejszego problemu z dostaniem się na górę dzięki niskim progom. W okresie wakacyjnym do latarni możemy wejść od dziesiątej rano, aż do zachodu słońca.

Latarnia Morska Jarosławiec ceny godziny otwarcia

Kraina Papug – Papugarnia Jarosławiec

Jednym z miejsc chętnie odwiedzanych przez rodziny z dziećmi jest Papugarnia Jarosławiec. Możemy tutaj zobaczyć żywe gatunki tych pięknych ptaków, a jest na co popatrzeć ponieważ lata tam około stu różnych ptaków! To obowiązkowy punkt na mapie Jarosławca i świetny sposób na pokazanie dziecku papug z najodleglejszych miejsc świata!

atrakcje dla dzieci Jarosławiec

Kraina Motyli – Motylarnia Jarosławiec

Odwiedzając już wspomnianą Papugarnię koniecznie musimy zajrzeć do kolorowego świata, jakim jest Motylarnia Jarosławiec. Dzięki idealnemu odwzorowaniu mikroklimatu – motyle czują się w swojej krainie na tle swobodnie, że bardzo chętnie siadają na ludziach. Zdjęcie z motylem na dłoni czy nosie to świetna pamiątka na długie lata.

Jarosławiec z dzieckiem na wakacje co zobaczyć?

Ju-Huu – Park Linowy w Jarosławcu

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Specjalnie dla nich powstał Ju-Huu – Park Linowy w Jarosławcu. Nie jest go trudno znaleźć, ponieważ znajduje się blisko głównego wejścia na plażę. Dla dzieci przygotowano tutaj aż trzy tory – dostosowane do dzieci pod kątem trudności. Zabawa wśród drzew, huśtawek, tyrolek czy lian z pewnością spodoba się maluchom i na długo zostanie w ich pamięci.

atrakcje Jarosławiec

Panorama Morska – Aquapark w Jarosławcu

Morze Bałtyckie ma swój urok i nie można mu tego odmówić, ale nie da się ukryć, że chyba większą atrakcją dla dzieci są odlotowe zjeżdżalnie, a takowe oferuje nam Panorama Morska – Aquapark w Jarosławcu. Znajdziemy tutaj zarówno baseny wewnętrzne, jak i wewnętrzne, rwącą rzekę, basen z morskimi falami czy masaże biczami wodnymi. Wśród 1700 m2 wody znalazł się również kącik dla mniejszych dzieci, którym z pewnością spodobają się kolorowe zwierzątka i postaci znane im z bajek. W tym miejscu świetna rodzinna zabawa jest gwarantowana!

jarosławiec aquapark opinie panorama morska baseny zewnętrzne (7)

Sprawdź również:
Noclegi przyjazne dzieciom